Saturday, June 22, 2024
Home / POLECAMY  / Pierwsza dama – serial kolumbijski, porównywany do „Zbuntowanego anioła”

Pierwsza dama – serial kolumbijski, porównywany do „Zbuntowanego anioła”

Seriale latynoskie wciągają na długie wieczory. Czy tak będzie z „Pierwszą damą”?

Pierwsza dama - kadr z serialu

Pierwsza dama - serial kolumbijski / fort. materiały prasowe VoD RED GO

„Pierwsza dama” ma szansę na powrót rozkochać rodaków w latynoskich serialach, tak jak kiedyś zrobił to „Zbuntowany anioł” z Natalią Oreiro. To największy sukces kolumbijskiej telewizji w ostatnich latach, ze średnią oglądalnością 16 milionów widzów na odcinek (w 40 milionowym, jak Polska, kraju). Produkcja (pierwszy sezon) dostępna jest w Polsce od września na platformie VoD RED GO, w wersjach z lektorem i z napisami. 

 „Pierwsza dama” – serial kolumbijski, od biedy do…

Mogłoby się wydawać, że mamy do czynienia z klasyczną historią rodem z telenoweli: Paloma jest niezwykle urodziwą dziewczyna z nadmorskiej prowincji. Rozczarowanie biedą, wszechobecnym marazmem i monotonią życia prowadzą ją do marzenia, by zostać pierwszą damą Kolumbii. Jedna przykra sytuacja sprawia, że bez chwili namysłu ucieka z domu z celem zrealizowania swojej wizji – na dobry start kradnie rodzinie wszystkie oszczędności. Do Bogoty jej tropem ruszają krewni na czele z matką, która chce odzyskać pieniądze…

Zobacz koniecznie: 
TOP 10: Wciągające seriale z przystojnymi aktorami. Serialowe guilty pleasure na pocieszenie oka

Seriale latynoskie,  światowy sukces

„Pierwsza dama” zawładnęła sercami widzów nie tylko w Ameryce Łacińskiej, ale i na świecie. Prawa do emisji sprzedano do pond 40 krajów – w Europie największą popularnością cieszył się we Francji i w Hiszpanii. Seriale latynoskie cieszą się powodzeniem w Polsce od czasów brazylijskiej telenoweli  „Niewolnicy Isaury”

Do ogromnego sukcesu „Pierwszej damy” z pewnością przyczynił się bardzo wysoki poziom produkcji: świetnie napisane, wielowymiarowe postaci, wysoki budżet widoczny w bogatej scenografii i wspaniałych kostiumach, wreszcie niecodzienny zabieg, polegający na prowadzeniu narracji w dwóch płaszczyznach czasowych.

W jednej z nich obserwujemy Palomę, która rozpoczyna realizację swego przebiegłego planu, w drugiej są już z prezydentem parą, ale wszystko w jednej chwili wali się jak domek z kart. Dzięki temu widzowie do samego końca w ogromnym napięciu czekają zarówno na finał pierwszego, jak i drugiego wątku.

Zobacz też:
Seriale z seksem – dziesięć doskonałych pozycji na wieczór

Życie dogoniło film

Palomę gra Carina Cruz i występ w „Pierwszej Damie” jest dla niej pierwszą główną rolą. Urodzona w Cali aktorka uraczyła widzów przewrotną kreacją – jej rolę porównuje się nawet do legendarnego występu Natalii Oreiro w „Zbuntowanym aniele”.

Prawdziwe życie dogoniło serialowy scenariusz, kiedy krótko po kolumbijskiej premierze serialu Cruz została żoną Luisa Miguela Cotesa Habeycha, prominentnego polityka, wówczas gubernatora Departamentu Magdalena w Kolumbii.

Czy serialowa postać Palomy była inspiracją dla niej samej i uznała pomysł bohaterki za warty zrealizowania poza planem filmowym? A może gubernator Cotes wypatrzył ją w rekordowo popularnej produkcji i zobaczył w niej swoją wybrankę? Istnieje szansa, że nie poznamy na te pytania szczegółowej odpowiedzi, bo para mocno strzeże swojej prywatności, choć na oficjalnych zdjęciach, które Cotes publikuje np. na Twitterze, polityk pojawia się w towarzystwie Cruz i ich wspólnych dzieci.

Caria Cruz z mężem

Carina Cruz z mężem / fot. materiały prasowe VoD RED GO

Pierwszy, pilotażowy odcinek serialu oraz cały serial dostępne są na RED GO: www.redgo.film

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ