Sunday, May 26, 2024
Home / Moda  / Biżuteria  / Pierścionek zaręczynowy ‒ jaki najlepiej wybrać?

Pierścionek zaręczynowy ‒ jaki najlepiej wybrać?

Szepnij mu słówko, aby na pewno wybrał to, co ci się marzy

pierścionek zaręczynowy

Pierścionek zaręczynowy z szafirem i brylantami / fot. materiały Partnera

Pierścionek zaręczynowy to niezwykle ważny przedmiot. Wręczany przyszłej małżonce, podczas wyjątkowej okazji, jaką są zaręczyny, jest symbolicznym potwierdzeniem łączącego parę uczucia. Zostaje jako pamiątka na długie lata

 

Pierścionek zaręczynowy jest też często przekazywany z pokolenia na pokolenie. Dlatego wiele osób przykłada dużą wagę do jego wyboru. Idąc tym tropem, często decydujemy się na zakup biżuterii ze szlachetnych kruszców oraz kamieni szlachetnych. Pierścionki z szafirem, białe złoto lub inne ciekawe materiały cieszą się dużym zainteresowaniem.

Pierścionek z szafirem — kamień szlachetny na zaręczyny

Wybór pierścionka zaręczynowego nie jest łatwym zadaniem. Każdy przyszły mąż chce jak najlepiej trafić w gust swoje narzeczonej. Część osób preferuje minimalizm w dodatkach i źle czuje się z wyrazistymi, bogato zdobionymi pierścionkami. Dlatego pierwsze skojarzenie, że tego typu przedmiot musi być bardzo reprezentacyjny, nie jest zawsze dobrą wskazówką. Pierścionki zaręczynowe mogą być zarówno bardzo skromne i minimalistyczne, jak i przyciągające wzrok od pierwszego spojrzenia. Ważną wskazówką jest też dopasowanie go do stylu, jaki będzie miała obrączka. Wiele osób decyduje się nosić obie osoby jako zestaw. Omówienie chociażby głównych preferencji może pomóc uniknąć późniejszych rozczarowań. Określenie czy będzie to żółte złoto, platyna czy raczej wybór padnie na  białe złoto, może okazać się kluczowe.

Kolejne pytanie, które wymaga odpowiedzi, to rozstrzygnięcie, czy pierścionek będzie posiadał elementy z kamieni szlachetnych, czy też będzie ich pozbawiony. Kompozycja z rubinami, szmaragdami, topazami lub innymi kamieniami szlachetnymi przyciąga wzrok i wygląda elegancko, ale nie każdy dobrze czuje się z tym dodatkiem. Dlatego, zanim zainteresują nas pierścionki z szafirem, warto zorientować się, czy to dobry trop.

Pierścionek zaręczynowy — gdzie najlepiej go kupić?

Biżuteria jest proponowana zarówno przez sklepy stacjonarne, jak i te, które prowadzą sprzedaż w Internecie. Szczególnie ten drugi sposób zakupu biżuterii wydaje się kuszący, ponieważ w określonym czasie można dokonać zwrotu zakupionego produktu. Jeśli planujesz takie zakupy, koniecznie sprawdź co oferuje jubiler GOLD MONEY. Wybór pierścionków zaręczynowych, niezależnie od sposobu dystrybucji, jest zawsze duży. Kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest przede wszystkim potwierdzenie jakości i autentyczności dokonywanego zakupu. W przypadku drogich dodatków, jak pierścionki z szafirem, czy też inne z kamieniami szlachetnymi, powinniśmy otrzymać certyfikat, który potwierdza pochodzenie kruszcu.

Pierścionek z szafirem GOLD MONEY

fot. materiały Partnera

W jubilerskich pojęciach pojawia się też tajemniczy termin „szlif brylantowy”. Czy ma on znaczenie przy wyborze pierścionków zaręczynowych? Oczywiście że tak, bo od tego zależy, jak będzie się ostatecznie prezentował pierścionek. Szlif brylantowy to sposób obróbki kamieni, gdy powoduje, że padające na niego światło załamuje się pod odpowiednim kątem. Rozszczepienie wiązki światła oraz zjawisko całkowitego wewnętrznego odbicia daje spektakularny efekt wizualny. Szlif diamentowy dotyczy też innych kamieni. Nadaje im ostateczny szlif, który decyduje o charakterze pierścionka.

 

Okrągły szlif brylantowy jest najpiękniejszy i zdecydowanie najpopularniejszy. Jednak możliwości jest o wiele więcej. Kamieniom możemy nadać praktycznie dowolny kształt. Poszczególne formy różnią się między sobą przede wszystkim liczbą bocznych ścianek i kształtem zewnętrznej krawędzi. Masa kamienia także ma wpływ na to, jak będzie wyglądał ostatecznie pierścionek zaręczynowy z szafirem lub innym kamieniem.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Weronika 24 kwietnia, 2023

    Ja od zawsze miałam wizję jaki pierścionek na zaręczyny bym chciała i udało mi się taki znaleźć na stronie https://www.pakamera.pl/pierscionek-zareczynowy-0-se3137.htm szukaliśmy razem z narzeczonym dość długo, i w końcu znajomi polecili nam tę stronę i my też teraz polecamy 😉 jest tam bardzo duży wybór.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ