Wednesday, April 17, 2024
Home / Moda  / Biżuteria  / Pierścionek na różne okazje – wybierz idealny!

Pierścionek na różne okazje – wybierz idealny!

Złoty pierścionek na szczęście

pierścionek

fot. Photoworld / Adobe Stock

Pierścionek to chyba najbardziej znany i najczęściej noszony element biżuterii. Może mieć znaczenie symboliczne, gdy  wręczany i noszony jest z okazji zaręczyn, lub całkiem zwyczajnie podkreślać stylizację na co dzień. Podpowiadamy, jak wybrać pierścionek idealny

Pierścionek idealny – czyli jaki?

To zależy! Chodzi zarówno o nasze preferencje i upodobania, jak i o okazję. Nie istnieje pierścionek idealny tak po prostu, zawsze i dla każdego. Ale każdy może stać się tym właściwym, jeśli wybierzemy go z rozmysłem i odpowiednio dla danych okoliczności i dla konkretnej osoby. Na zaręczyny najczęściej wybierany jest pierścionek z brylantem, ale równie dobrze sprawdzą się szafiry czy inne kamienie szlachetne. Każdy z nich ma swoją symbolikę, z którą warto zapoznać się, dokonując wyboru. Ważne są również upodobania i oczekiwania wybranki. Na wieczorowe uroczyste wyjście doskonale pasować będzie pierścionek złoty lub pozłacany, na co dzień wybrać można na przykład dyskretny i stonowany pierścionek srebrny z motywem roślinnym. Wybór jest ogromny, więc każdy z pewnością znajdzie wzór optymalnie dopasowany do gustu, stylizacji i okazji. Można też nosić kilka pierścionków razem – ograniczeniem jest jedynie nasza potrzeba umiaru.

Modne trendy w dziedzinie biżuterii na palec

Jak w każdej kwestii, także w dziedzinie biżuterii przeznaczonej do noszenia na palcu panują różne trendy i mody. Przede wszystkim ważny jest dobór koloru. Na co postawisz? Złoto, srebro a może platyna? Klasyczne odcienie czy może odrobina szaleństwa? Stonowany krój czy może wymyślne kształty? Obecnie na rynku każda z nas znajdzie to, na co akurat ma ochotę! W tym sezonie szczególnie warto zwrócić uwagę na różowe odcienie złota, które pasują do każdej stylizacji.

Jak prawidłowo wybrać rozmiar pierścionka?

Pierścionek powinien być dobrze dobrany pod względem rozmiaru, tak by nie sprawiać podczas noszenia dyskomfortu, ale też nie zsunął się z palca. Najlepszym sposobem jest zmierzenie obwodu palca, na którym zamierzamy nosić pierścionek, i w ten sposób wybranie właściwego rozmiaru. Jeśli kupujemy go na prezent lub na zaręczyny, można w dyskretny sposób dowiedzieć się, jaki rozmiar wybrać, pytając o to bliskich osoby, dla której przeznaczona jest biżuteria na palec. Zbyt duży można też oddać do zmniejszenia.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ