Sunday, June 23, 2024
Home / Kuchnia  / Pierogi waniliowe z jagodami

Pierogi waniliowe z jagodami

Jest z nimi trochę zabawy. Ale nie czarujmy się kto nie lubi pierogów. To co zabieramy się za lepienie.

fot. Ring The Belly

fot. Ring The Belly

fot. Ring The Belly

Pierogi waniliowe z jagodami

CO BĘDZIE CI POTRZEBNE? (PRZEPIS NA 30 PIEROGÓW)

– 2 szklanki mąki pszennej tortowej
– jedna szklanka wrzątku
– jedna laska wanilii
– dwie łyżki masła lub oleju kokosowego
– 30dag jagód
– 3 duże łyżki cukru

czas przyrządzenia: 40min, stopień trudności 4/6

JAK PRZYGOTOWAĆ PIEROGI?
Jagody wsyp do miski i zalej zimną wodą. Przemieszaj je dłonią i zbierz wszystkie listki i gałązki, kóre wypłyną na wierzch. Jagody odcedź i posyp cukrem.

Przygotuj ciasto. Zmieszaj ze sobą mąkę, wrzątek i masło. Dodaj również miąższ z przeciętej na pół (wdłóż) laski wanilii. Używaj tylko naturalnej wanilii, jeśli masz w pod ręką aromat – najlepiej go wyrzuć.

Ciasto zagnieć dokładnie i rozwałkuj na kilka mm grubości. Wycinaj szklanką kólka. Ciasto, które pozostanie zagnieć ponownie i powtórz czynność, aż wykorzystasz całe. Na wycięte kółka nakładaj jagody, brzegi zwilż wodą i zaklejaj zaciskając mocno boki. Gdy ulepisz wszystkie pierogi wrzuć je na wrzątek z odrobiną oliwy. Gotuj, aż wypłyną na wierzch.

***

ringthebelly_stamp2Blog Ring the belly został stworzony z myślą o osobach, które jak jego autorka zostały zmuszone do zmiany swoich dotychczasowych przyzwyczajeń żywieniowych. Przepisy, które w nim znajdziecie to połączenie składników nie tylko eko, ale także prozdrowotnych. Na ringthebelly.com znajdą się sprawdzone potrawy, przekąski i napoje, które dzięki swojej zawartości pomagają nam przenosić góry. Koncepcją bloga są przepisy bezglutenowe, niskotłuszczowe i wegetariańskie.

Zapraszamy na www.ringthebelly.com 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ