Sunday, June 16, 2024
Home / Seks  / Piercing intymny. Secret spot, czyli kolczyk w łechtacze

Piercing intymny. Secret spot, czyli kolczyk w łechtacze

Kolczyk w piersiach. Kolczyk w łechtaczce. Dla zwolenników piercingu każde miejsce na ciele jest dobre, żeby je przebić. Zobacz czy piercing intymny jest też dla ciebie

kobieta nago w pozycji z jogi

Przekłuwanie miejsc intymnych to najbardziej kontrowersyjny rodzaj piercingu / fot. PIxaby

Dla niektórych kobiet jest to pomysł absolutnie ekstremalny, inne przekłuwają się w tych miejscach, aby spotęgować wrażenia seksualne. Piercing miejsc intymnych, takich jak sutki czy łechtaczka, od zawsze budził kontrowersje. Jakie mity na temat przekłuć miejsc intymnych znajdziesz w internecie?

Rodzaje przekłuć miejsc intymnych

Nipple Standard: horyzontalne lub wertykalne przekłucie, przechodzące przez całą długość sutka. Gojenie trwa do pół roku.

Christina: przekłucie pionowe od kapturka łechtaczki po wzgórek łonowy. Okres pełnego wygojenia trwa do 6 miesięcy. Przekłucie ma charakter wyłącznie ozdobny.

Horizontal Hood: przekłucie horyzontalne napletka łechtaczki. Okres pełnego wygojenia trwa ok. 3 miesiące. Kolczyk spełnia funkcje erotyczną i może potęgować doznania seksualne.

Vertical Hood: przekłucie pionowe napletka łechtaczki. Poza kierunkiem przekłucia, praktycznie niczym nie różni się od Horizontal Hood.

Inner Labia: przekłucie warg sromowych mniejszych. Czas gojenia szacuje się na ok. 3 miesiące. Kolczyk ma charakter estetyczny.

Outcher Labia: przekłucie warg sromowych większych. Czas gojenia szacuje się na ok. 3 miesiące. Kolczyk ma charakter estetyczny.

Triangle: przekłucie tuż pod kapturkiem łechtaczki. Możliwość wykonania kolczyka jest zależna od anatomii poszczególnych pacjentek. Czas gojenia szacuje się na 3 miesiące. Kolczyk ma charakter erotyczny i ma za zadanie dodatkową stymulację.

Clitorial: przekłucie łechtaczki, bardzo wymagający piercing, którego podejmuje się bardzo niewielu piercerów. Czas gojenia szacuje się na 4 miesiące.

 

Zobacz też: Kolczyk w nosie.  
A może wolisz: Kolczyk w języku 
No chyba, że lepszy na początku będzie dla ciebie: Kolczyk w pępku

Ból i ograniczenia

Pierwszą rzeczą, która nasuwa się na myśl w temacie przekłuć miejsc intymnych jest nieopisany ból, jakim się straszy osoby, które zastanawiają się na piercingiem miejsc intymnych. Jednak kobiety, z którymi rozmawiałam, doświadczone w różnych przekłuciach, utrzymują że np. przebicie sutków było mniej bolesne niż przekłucie języka.
W większości salonów piercingu stosuje się środki przeciwbólowymi. Bolesność wszelkich przekłuć jest to sprawą bardzo indywidualną i przy podejmowaniu decyzji nie zawsze należy kierować się opiniami przeczytanymi w internecie.

W przypadku sutków, ból w dużej mierze zależy od struktury miejsca przebicia. Przyjmuje się, że im twardszy jest sutek, tym mniej przyjemne będzie jego przebicie. W przypadku przekłucia łechtaczki, czy innych przekłuć w pobliżu narządów rodnych, należy pamiętać o tym że bolesność w dużej mierze zależy od piercera. Jeśli więc planujesz sprawić sobie kolczyk w takim miejscu – koniecznie wybierz najlepszego specjalistę.

Celibat i inne niedogodności

Sprawa, o której często wspomina się przy okazji przekłuć miejsc intymnych, to konieczność wstrzemięźliwości seksualnej podczas okresu gojenia (który w przypadku łechtaczki trwa w większości przekłuć ok. 3 miesiące). Jednak okazuje się, że jeśli gojenie przebiega prawidłowo i bez dodatkowych nieprzyjemności bólowych, celibat nie będzie konieczny. Oczywiście dotyczy to narządów rodnych u kobiet, gdyż u mężczyzn proces gojenia przekłucia penisa może być dużo bardziej nieprzyjemny.
Przebicie sutków bywa paradoksalnie bardziej dokuczliwe ( gojenie trwa nawet pół roku), jednak większość pacjentek nie skarży się na ból czy uczucie dyskomfortu w okresie gojenia.

 

Zobacz też: Antomia łechtaczki

 

Kolczyk w łechtaczce – gojenie

Poszczególne przekłucia rządzą się swoimi prawami, a dokładne instrukcje gojenia przekaże nam piercer po wykonaniu zabiegu. Przed zdecydowaniem się na przekłucia miejsc intymnych należy jednak pamiętać o pewnych ogólnych zasadach. Przede wszystkim po przekłuciu miejsc takich jak sutki, wargi sromowe czy łechtaczka, należy unikać basenów, jezior i innych zbiorników wodnych przez większość okresu gojenia. Jeśli więc masz w planach wakacje – poczekaj z kolczykiem aż się skończą. Jeśli planujesz rodzić dziecko, też lepiej będzie poczekać z takimi przekłuciami na czas po porodzie. Co więcej, wiele kobiet dopiero po urodzeniu dziecka spełnia anatomiczne warunki do wykonania przekłuć w okolicy narządów rodnych.
Pierwsze tygodnie gojenia mają największe znaczenie dla organizmu. Jeśli zwrócisz więcej uwagi na higienę miejsca przekłucia na początku, jest duża szansa, że unikniesz wszelkich infekcji.

Zobacz też: Pierwszy tatuaż. Co powinnaś wiedzieć przed wizytą u tatuatora

TAGI

Na co dzień pasjonatka krakowskiego środowiska muzycznego, wokalistka i producentka. Dziennikarstwo ma we krwi, a jak zwykła mawiać, z genami nie wygrasz.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Ania 1 czerwca, 2021

    Piękna sprawa, chciałabym mieć takie coś w „sobie”, na pewno wiele doznań i przyjemności z posiadania takiego kolczyka w miejscu intymnym. A jestem tutaj by się ogłosić, że szukam we Wrocławiu pana do relacji przez wakacje, bez zobowiązań, tylko przyjemności – więcej na stronie boonga.pl

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ