Piercing intymny. Secret spot, czyli kolczyk w łechtacze
Kolczyk w piersiach. Kolczyk w łechtaczce. Dla zwolenników piercingu każde miejsce na ciele jest dobre, żeby je przebić. Zobacz czy piercing intymny jest też dla ciebie
Dla niektórych kobiet jest to pomysł absolutnie ekstremalny, inne przekłuwają się w tych miejscach, aby spotęgować wrażenia seksualne. Piercing miejsc intymnych, takich jak sutki czy łechtaczka, od zawsze budził kontrowersje. Jakie mity na temat przekłuć miejsc intymnych znajdziesz w internecie?
Rodzaje przekłuć miejsc intymnych
– Nipple Standard: horyzontalne lub wertykalne przekłucie, przechodzące przez całą długość sutka. Gojenie trwa do pół roku.
– Christina: przekłucie pionowe od kapturka łechtaczki po wzgórek łonowy. Okres pełnego wygojenia trwa do 6 miesięcy. Przekłucie ma charakter wyłącznie ozdobny.
– Horizontal Hood: przekłucie horyzontalne napletka łechtaczki. Okres pełnego wygojenia trwa ok. 3 miesiące. Kolczyk spełnia funkcje erotyczną i może potęgować doznania seksualne.
– Vertical Hood: przekłucie pionowe napletka łechtaczki. Poza kierunkiem przekłucia, praktycznie niczym nie różni się od Horizontal Hood.
– Inner Labia: przekłucie warg sromowych mniejszych. Czas gojenia szacuje się na ok. 3 miesiące. Kolczyk ma charakter estetyczny.
– Outcher Labia: przekłucie warg sromowych większych. Czas gojenia szacuje się na ok. 3 miesiące. Kolczyk ma charakter estetyczny.
– Triangle: przekłucie tuż pod kapturkiem łechtaczki. Możliwość wykonania kolczyka jest zależna od anatomii poszczególnych pacjentek. Czas gojenia szacuje się na 3 miesiące. Kolczyk ma charakter erotyczny i ma za zadanie dodatkową stymulację.
– Clitorial: przekłucie łechtaczki, bardzo wymagający piercing, którego podejmuje się bardzo niewielu piercerów. Czas gojenia szacuje się na 4 miesiące.
Zobacz też: Kolczyk w nosie.
A może wolisz: Kolczyk w języku
No chyba, że lepszy na początku będzie dla ciebie: Kolczyk w pępku
Ból i ograniczenia
Pierwszą rzeczą, która nasuwa się na myśl w temacie przekłuć miejsc intymnych jest nieopisany ból, jakim się straszy osoby, które zastanawiają się na piercingiem miejsc intymnych. Jednak kobiety, z którymi rozmawiałam, doświadczone w różnych przekłuciach, utrzymują że np. przebicie sutków było mniej bolesne niż przekłucie języka.
W większości salonów piercingu stosuje się środki przeciwbólowymi. Bolesność wszelkich przekłuć jest to sprawą bardzo indywidualną i przy podejmowaniu decyzji nie zawsze należy kierować się opiniami przeczytanymi w internecie.
W przypadku sutków, ból w dużej mierze zależy od struktury miejsca przebicia. Przyjmuje się, że im twardszy jest sutek, tym mniej przyjemne będzie jego przebicie. W przypadku przekłucia łechtaczki, czy innych przekłuć w pobliżu narządów rodnych, należy pamiętać o tym że bolesność w dużej mierze zależy od piercera. Jeśli więc planujesz sprawić sobie kolczyk w takim miejscu – koniecznie wybierz najlepszego specjalistę.
Celibat i inne niedogodności
Sprawa, o której często wspomina się przy okazji przekłuć miejsc intymnych, to konieczność wstrzemięźliwości seksualnej podczas okresu gojenia (który w przypadku łechtaczki trwa w większości przekłuć ok. 3 miesiące). Jednak okazuje się, że jeśli gojenie przebiega prawidłowo i bez dodatkowych nieprzyjemności bólowych, celibat nie będzie konieczny. Oczywiście dotyczy to narządów rodnych u kobiet, gdyż u mężczyzn proces gojenia przekłucia penisa może być dużo bardziej nieprzyjemny.
Przebicie sutków bywa paradoksalnie bardziej dokuczliwe ( gojenie trwa nawet pół roku), jednak większość pacjentek nie skarży się na ból czy uczucie dyskomfortu w okresie gojenia.
Zobacz też: Antomia łechtaczki
Kolczyk w łechtaczce – gojenie
Poszczególne przekłucia rządzą się swoimi prawami, a dokładne instrukcje gojenia przekaże nam piercer po wykonaniu zabiegu. Przed zdecydowaniem się na przekłucia miejsc intymnych należy jednak pamiętać o pewnych ogólnych zasadach. Przede wszystkim po przekłuciu miejsc takich jak sutki, wargi sromowe czy łechtaczka, należy unikać basenów, jezior i innych zbiorników wodnych przez większość okresu gojenia. Jeśli więc masz w planach wakacje – poczekaj z kolczykiem aż się skończą. Jeśli planujesz rodzić dziecko, też lepiej będzie poczekać z takimi przekłuciami na czas po porodzie. Co więcej, wiele kobiet dopiero po urodzeniu dziecka spełnia anatomiczne warunki do wykonania przekłuć w okolicy narządów rodnych.
Pierwsze tygodnie gojenia mają największe znaczenie dla organizmu. Jeśli zwrócisz więcej uwagi na higienę miejsca przekłucia na początku, jest duża szansa, że unikniesz wszelkich infekcji.
Zobacz też: Pierwszy tatuaż. Co powinnaś wiedzieć przed wizytą u tatuatora
Ania 1 czerwca, 2021
Piękna sprawa, chciałabym mieć takie coś w „sobie”, na pewno wiele doznań i przyjemności z posiadania takiego kolczyka w miejscu intymnym. A jestem tutaj by się ogłosić, że szukam we Wrocławiu pana do relacji przez wakacje, bez zobowiązań, tylko przyjemności – więcej na stronie boonga.pl