Saturday, May 25, 2024
Home / PARTNER MK  / Pielęgnacja skóry po koreańsku, czyli kosmetyki z Azji

Pielęgnacja skóry po koreańsku, czyli kosmetyki z Azji

W czym tkwi sekret nieskazitelnego i młodego wyglądu skóry Azjatek?

W czym tkwi sekret nieskazitelnego i młodego wyglądu skóry Azjatek? / fot. materiały prasowe

Azjatki są słynne na całym świecie z nienagannej i promiennej cery. Ich twarze posiadają równomierny koloryt, a trzydziestolatki mogą pochwalić się idealnie jędrną skórą. W czym tkwi sekret nieskazitelnego i młodego wyglądu skóry Azjatek?

W czym tkwi sekret nieskazitelnego i młodego wyglądu skóry Azjatek? / fot. materiały prasowe

W czym tkwi sekret nieskazitelnego i młodego wyglądu skóry Azjatek? / fot. materiały prasowe

Moc drzemie w kosmetykach

Azjatycka pielęgnacja twarzy opiera się na stosowaniu wysokiej jakości kosmetyków, które chronią cerę przed słońcem, odwodnieniem i podrażnieniami. Kosmetyki z Korei pomagają przede wszystkim wyrównać koloryt skóry, a następnie rozświetlić cerę. Moda na używanie rozświetlacza pochodzi właśnie z Azji, gdzie makijaż ma prezentować się naturalnie i świeżo – make-up dający efekt maski jest tam niedopuszczalny. Więcej informacji o azjatyckich kosmetykach do pielęgnacji i makijażu można znaleźć na https://kontigo.com.pl/kosmetyki-azjatyckie.html.

Koreańskie kosmetyki do makijażu to przede wszystkim rozświetlacz, rozświetlający podkład do twarzy oraz krem BB z filtrem chroniącym przed promieniowaniem słonecznym. Azjatyckie kosmetyki do twarzy o działaniu pielęgnującym to głównie silnie skoncentrowane sera i maseczki, które aplikuje się na twarz kilka razy w tygodniu. Najbardziej znanym preparatem do pielęgnacji twarzy jest w Azji maseczka w płachcie, którą Koreanki stosowały już 3000 lat temu. Początkowo nasączały jedwab w wyciągu z ziół, dziś wykorzystują udoskonaloną wersję maseczki.

Makijaż, czyli higiena przede wszystkim

Azjatki, wykonując makijaż, szczególną wagę przykładają do higieny. Niekwestionowanym hitem z Korei są kosmetyki w gąbce, które nie dopuszczają do namnażania się bakterii i zanieczyszczeń, co ma miejsce w przypadku kosmetyków aplikowanych tradycyjnie. Kosmetyki azjatyckie do twarzy w gąbce obejmują nie tylko podkład, ale też róż do policzków, puder i krem nawilżający. Dzięki temu, że podkładu, różu, pudru czy kremu nie trzeba otwierać w celu nałożenia preparatu na skórę, opakowanie jest chronione przed dostawaniem się powietrza do jego wnętrza. Brak tlenu wewnątrz opakowania uniemożliwia rozwój bakterii, które są odpowiedzialne za pojawianie się pryszczy i innych problemów skórnych.

Kosmetyki koreańskie są ciekawą alternatywą dla preparatów pielęgnacyjnych i produktów do makijażu powszechnych w polskich drogeriach. Kosmetyki z Azji wyróżnia niespotykana lekkość i silne skoncentrowanie substancji odżywczych oraz nietypowy sposób aplikacji. Dzięki temu sięgnięcie po produkty do ciała i twarzy z Korei może okazać się strzałem w dziesiątkę dla wielu kobiet.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ