Wednesday, July 24, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Jesień – najlepszy czas na odmłodzenie Twojej twarzy (obejrzyj)

Jesień – najlepszy czas na odmłodzenie Twojej twarzy (obejrzyj)

Jesień to najlepszy czas, w trakcie którego możemy zatroszczyć się o piękno i zdrowie naszej skóry.

Jesień – najlepszy czas na odmłodzenie Twojej twarzy / fot. Fotolia

Jesień – najlepszy czas na odmłodzenie Twojej twarzy / fot. Fotolia

Za oknami na dobre zawitała już jesienna szaruga. Tak jak kolory lata na zewnątrz są już tylko wspomnieniem, tak większość z nas pożegnała się już z piękną wakacyjną opalenizną. Nie musi być to jednak wcale powodem do zmartwień. Jesień to bowiem najlepszy czas, w trakcie którego możemy zatroszczyć się o piękno i zdrowie naszej skóry – zarówno tej, na której widać niekorzystne skutki intensywnego opalania, jak i tej, na której swoje piętno odcisnął już upływający czas.

Jesień – najlepszy czas na odmłodzenie Twojej twarzy / fot. Fotolia

Jesień – najlepszy czas na odmłodzenie Twojej twarzy / fot. Fotolia

Dlaczego to właśnie jesień jest najlepszym okresem na zatroszczenie się o naszą skórę? Wszystko sprowadza się do znacznie łagodniejszego niż latem promieniowania UV. Słońce oddziałuje z nieporównywalnie mniejszą siłą, dzięki czemu skóra może w tym czasie „odpocząć” i zregenerować się. Jeśli więc zauważamy na naszej twarzy oznaki starzenia, bądź też po prostu odczuwamy potrzebę regeneracji po lecie – to właśnie teraz jest najlepszy moment na wizytę w gabinecie medycyny estetycznej.

W zależności od potrzeb

Zmarszczki, przebarwienia, obwisająca skóra… Niedoskonałości, które mogą pojawiać się na naszej twarzy wraz z wiekiem lub po długotrwałej ekspozycji na silne słońce, jest sporo. Równie wiele co problemów, istnieje też rozwiązań, dzięki którym można sobie z nimi radzić.

Specjalista medycyny estetycznej – dr Marek Wasiluk z warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium odradza jednak metody takie jak mocne peelingi czy dermabrazja. – Choć są to zabiegi, na które często decydują się pacjenci chcący zadbać o swoją skórę, to zarówno ich skuteczność, a szczególnie bezpieczeństwo pozostawiają sporo do życzenia – tłumaczy dr Marek Wasiluk. – Przede wszystkim są to zabiegi, którymi możemy bezpiecznie działać jedynie na zewnętrze warstwy skóry, przez co uzyskiwany dzięki nim efekt odmłodzenia i odświeżenia jest delikatny i krótkotrwały. Jedyne co jesteśmy w stanie uzyskać za ich pomocą to poprawienie koloru i wygładzenia naskórka. Mocne i głębokie peelingi niosą ze sobą duże ryzyko powikłań w postaci blizn czy przebarwień, dlatego odradzam stosowanie ich w taki sposób.

Zdaniem eksperta znacznie lepszym rozwiązaniem są dwie inne metody w postaci zabiegu ablacyjnym laserem frakcyjnym lub frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej. Charakteryzują się one wysoką skutecznością oraz bezpieczeństwem, jednak ich wybór również jest uzależniony od konkretnych wymagań i potrzeb pacjenta.

Długotrwałe efekty

Decydując się na dany zabieg, warto wiedzieć, na czym polega jego działanie i w jakich przypadkach jest on najbardziej wskazany. Zarówno frakcyjna RF mikroigłowa, jak i zabieg ablacyjnym laserem frakcyjnym, są metodami o mocnym działaniu, docierającym bardzo głęboko w skórę. Jednocześnie są to zabiegi działające punktowo, dzięki czemu nie uszkadzają całej skóry oraz dają możliwość precyzyjnego zaplanowania głębokości, na jakiej chcemy zadziałać. Daje to gwarancję bezpieczeństwa przy zachowaniu silnego działania oraz tego, że okres wymaganej rekonwalescencji jest ograniczony do minimum (w zasadzie brak konieczności rekonwalescencji w przypadku frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej, 5-7 dni w przypadku ablacyjnego lasera frakcyjnego).

Kolejnym argumentem przemawiającym na korzyść wspomnianych metod jest długotrwały rezultat uzyskanych efektów. – W trakcie wykonywania zabiegów dochodzi do silnego dogrzania skóry, które kaskadę reakcji fizjologicznych w skórze powodujących jej remodeling trwający przez wiele miesięcy – tłumaczy doktor Marek Wasiluk. – Oznacza to, że w miejscu poddanemu leczeniu przez następnych kilka miesięcy w naturalny sposób będzie produkowana nowa elastyna i nowy kolagen, co gwarantuje znaczne i widoczne odmłodzenie na długi czas.

Co wybrać?

Zdaniem doktora Marka Wasiluka z warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium, frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa oraz ablacyjny laser frakcyjny to dwie najmocniejsze i najlepsze technologie medycyny estetycznej. Ich działanie jest szybkie i bezpieczne, a poprzez stymulację regeneracji i tworzenia nowego kolagenu i elastyny – dające długotrwałe efekty. Co więc je od siebie różni? Skąd wiedzieć, na który zabieg się zdecydować?

Jednym z głównych czynników jest z pewnością stopień i charakter zniszczenia i zestarzenia skóry. Zabieg laserem to dobry wybór dla osób, których skóra nie jest jeszcze bardzo obwisła, za to z objawami fotostarzenia w postaci zaburzenia jej kolorytu i jędrności, zauważalnych zmarszczek. Metoda gwarantuje pojawienie się efektów w postaci długotrwałego odświeżenia, rozjaśnienia i wyrównania koloru skóry, jak również poprawy napięcia i pogrubienia skóry, wygładzenia zmarszczek oraz efektu liftingu. Po jednym zabiegu skóra jest odmłodzona jak po 4 – 5 mocnych peelingach Sam przebieg zabiegu można prześledzić na poniższym filmie:

Frakcyjna RF mikroigłowa to rozwiązanie idealne dla osób z problemem przede wszystkim opadającej i obwisłej skóry, ale także dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na 5 dni wyłączenia z życia towarzyskiego lub zawodowego. Metoda ta sprawdza się również rewelacyjnie jeśli chcemy zadziałać punktowo (na przykład na zmarszczki pod oczami czy na górnej wardze). W trakcie zabiegu skóra jest jednocześnie nakłuwana i podgrzewana, co wywołuje bardzo silna stymulację regeneracji skóry, a więc poprawę jej grubości, napięcia i sprężystości. Podobnie jak w przypadku zabiegu laserem – stymulowana jest produkcja nowego kolagenu i elastyny. Nie uzyskamy efektu rozjaśnienia skóry, ale efekt liftingu będzie silniejszy niż po ablacyjnym laserze frakcyjnym. Przebieg zabiegu również został zaprezentowany na filmie

Wiek, rodzaj problemu i oczekiwane efekty – to główne aspekty, którymi powinniśmy się kierować podczas wyboru zabiegu medycyny estetycznej. Zadaniem specjalisty jest pomoc w jego trafnym dokonaniu, a następnie profesjonalne wykonanie. W ten sposób możemy mieć pewność, że rezultat będzie satysfakcjonujący i długotrwały. Jeśli więc patrząc w lustro coraz częściej zaczynasz mieć wrażenie, że nadszedł już czas na dokonanie pewnych poprawek, które pomogą Ci odmłodnieć, to obecna pora roku jest na to najlepszym momentem.

***

Dr Marek Wasiluk – lekarz medycyny estetycznej, lekarz stomatolog, audytor standardów ISO. Specjalista w dziedzinie laseroterapii. Jako pierwszy w Polsce wprowadził do praktyki wykonywanie zabiegów estetycznych nowej generacji laserem frakcyjnym CO2 More-Xel scanning, nowatorskie protokoły zabiegowe laserem bromkowo-miedziowym oraz urządzeniem frakcyjnej RF mikroigłowej Secret. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Brał udział w opracowywaniu przez Towarzystwo programu certyfikacji lekarzy medycyny estetycznej. Od 2008 roku współpracuje z Centrum Kształcenia Podyplomowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego będąc wykładowcą na podyplomowych studiach. Jest współwłaścicielem warszawskiej Kliniki Zdrowia Triclinium, która powstała z chęci stworzenia miejsca zajmującego się kompleksowo problemami estetycznymi. Jest też autorem eksperckiego bloga „Medycyna estetyczna bez tajemnic” – www.marekwasiluk.pl

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Lipotransfer 5 grudnia, 2020

    A może wypełnieniem tłuszczem, czyli lipotransfer

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ