Sunday, June 16, 2024
Home / PARTNER MK  / ​Pielęgnacja ciała z kosmetykami tołpa.® dermo body cellulite – gładka i jędrna skóra bez cellulitu

​Pielęgnacja ciała z kosmetykami tołpa.® dermo body cellulite – gładka i jędrna skóra bez cellulitu

Sposób na „pomarańczową skórkę”

Kobieta w biliźnie

Jakich kosmetyków używać do pielęgnacji ciała? Fot. Adobe Stock

Cellulit może wystąpić zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Co więcej, może się pojawić nawet u osoby szczupłej i uprawiającej sport. Czy jest na niego sposób? Czy sama pielęgnacja wystarczy? Dowiedz się, czym jest pomarańczowa skórka i jak najlepiej z nią walczyć

 

Nie ma znaczenia, jakiej jesteś płci, ile masz lat, jaką masz budowę ciała i jaki prowadzisz tryb życia – cellulit może dotyczyć każdego. Wskazuje się, że ma go nawet 9 na 10 kobiet! Występuje na tyle często, że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) traktuje go jako cechę płciową, a tym samym coś całkowicie naturalnego. Czy wobec tego należy z nim walczyć?

 

Wprawdzie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, ale może być problemem estetycznym. Może powodować dyskomfort, być źródłem stresu, a nawet poważnych kompleksów. To dlatego wiele z nas sięga po krem na cellulit, jak tylko zauważy u siebie tzw. Pomarańczową skórkę. Najpierw jednak warto poznać jego typy i dowiedzieć się, skąd się bierze.

​Cellulit – czym jest?

Kobieta uciskająca skórę na udzie

fot. Djile / Adobe Stock

W literaturze medycznej występuje pod różnymi nazwami: liposkleroza, lipodystrofia gynoidalna, dystrofia tkanki podskórnej o charakterze niezapalnym, a także pod skrótem GLD (ang. Ganoid lipodystrophy). Pod każdym tym pojęciem kryje się włókniejące zwyrodnienie tkanki łącznej, które prowadzi do zmian obrzękowych i stwardnieniowych.

 

Jak powstaje cellulit? Pod skórą gromadzą się komórki tłuszczowe, których niewłaściwe rozłożenie zaburza prawidłowe funkcjonowania tkanki tłuszczowej. Co więcej, mogą uciskać na naczynia żylne i limfatyczne, powodując słabszy odpływ chłonki z tego obszaru, co prowadzi do zastojów wody i metabolitów. Efekt? Pojawiają się zgrubienia, wgłębienia; skóra staje się blada i wiotka.

 

Wyróżniamy dwa główne rodzaje: wodny i tłuszczowy. Warto podkreślić, że cellulit tłuszczowy powstaje z wodnego, w wyniku zaniedbania. Pojawienie się pierwszych nierówności w niektórych partiach ciała powinno być zatem sygnałem do działania. Jak rozpoznać ten moment? Pomaga w tym określenie stopnia jego zaawansowania.

Jakie są stopnie rozwoju cellulitu? Oto one:

• stopień 1 – pojawia się po ściśnięciu skóry,

• stopień 2 – niewidoczny podczas leżenia, ale grudki uwidaczniają się przy siedzeniu,

• stopień 3 – widoczny bez ściskania, w każdej pozycji, również leżącej,

• stopień 4 – zmiany są bardzo wyraźne, a skóra ma nieregularną strukturę i pozbawiona jest elastyczności.

 

Występuje na brzuchu, udach, pośladkach i biodrach; może się pojawić na plecach i ramionach. Objawia się charakterystycznymi zagłębieniami i nierównościami, które mogą kojarzyć się ze skórką cytrusów. To, dlatego nazywa się go potocznie „skórką pomarańczową”.

 

>>Dowiedz się więcej: Cellulit tłuszczowy – jak wygląda i jak się go pozbyć?

​Cellulit – przyczyny

Przyczyny mogą być różne. Cellulit wodny rozwija się na skutek m.in.: siedzącego trybu życia, małej aktywności fizycznej i nieprawidłowej diety. Natomiast przyczynami typu tłuszczowego mogą być: zmiana wagi (zarówno przyrost, jak i jej utrata) oraz brak aktywności fizycznej. To jednak nie wszystko.

 

Najczęstsze przyczyny cellulitu:

• nadwaga i otyłość,

• niska aktywność fizyczna (lub jej brak),

• siedzący tryb życia,

• niewłaściwa dieta (bogata w żywność słoną, słodką i przetworzoną),

• palenie papierosów,

• picie alkoholu,

• zmiany hormonalne,

• zaburzenia krążenia.

 

Lista czynników odpowiedzialnych za powstawanie skórki pomarańczowej jest o wiele dłuższa. Na brzuchu formuje się w rezultacie nagromadzenia tkanki tłuszczowej, czyli nadprogramowych kilogramów. Może się też rozwinąć podczas ciąży i po jej zakończeniu, ponieważ dochodzi wtedy do zwiększonego przyrostu masy ciała w krótkim czasie, do tego w organizmie podwyższa się poziom estrogenu.

 

Na pośladkach może pojawić się na każdym etapie życia, również u nastolatek, przy czym najczęściej zauważa się go u kobiet po 20. Roku życia. Główną przyczyną jest zakłócenie równowagi hormonalnej organizmu. Nie pomaga również szybki przyrost masy ciała w czasie dojrzewania, co prowadzi do rozciągania się skóry i sprzyja gromadzeniu się większych komórek tłuszczowych.

​Cellulit – jak się go pozbyć?

Kobieta nakładająca krem na pośladek

fot. Pixel-Shot / Adobe Stock

Walka ta może by trudna, ale nie jest skazana na porażkę. Największe szanse masz w pierwszej fazie, czyli kiedy zgrubienia pojawiają się po uściśnięciu skóry. Wtedy możesz zahamować rozwój cellulitu i tym samym uniknąć problematycznych zmian wymagających profesjonalnych zabiegów antycellulitowych.

Niezależnie od tego, czy borykasz się z zaawansowanym stopniem problemu, czy dopiero zauważasz u siebie charakterystyczne zagłębienia, podstawy są zawsze takie same.

Jak zwalczyć cellulit? Zadbaj o:

• odpowiednio zbilansowaną dietę,

• nawodnienie,

• rezygnację z używek,

• regularną aktywność fizyczną.

 

Niezwykle ważną rolę odgrywa odpowiednia pielęgnacja, obejmująca stosowanie specjalistycznych kosmetyków. Wspomóc się możesz także zabiegami kosmetycznymi przeprowadzanymi w domu – szczotkowanie ciała lub masaż bańką chińską.

Pamiętaj o tym, że najskuteczniejszą metodą walki z cellulitem jest… cierpliwość i systematyczność. Regularnie wykonywane peelingi w połączeniu z dobrym kremem pomogą pozbyć się martwego naskórka i dotlenić komórki. Dobry drenaż limfatyczny (masaże, szczotkowanie i oszczypywanie ciała) pomogą rozbić podskórną tkankę tłuszczową i usprawnią odprowadzenie produktów przemiany materii z wybranych miejsc. W rezultacie skóra stanie się bardziej gładka i ujędrniona.

​Dobry krem na cellulit? Nocny turbo-krem antycellulitowy tołpa.® dermo body

Nie ma jednego skutecznego lekarstwa, ale istnieje szeroka gama produktów, które pomogą go zmniejszyć. Na ich tle wyróżnia się seria kosmetyków tołpa.® dermo body, stworzona z myślą o pielęgnacji miejsc objętych pomarańczową skórką. Dzięki specjalnie dobranym składnikom produkty pobudzają krążenie limfy i spalanie tłuszczu. Szczególnie interesujący jest nocny turbo-krem antycellulitowy.

nocny turbo-krem antycellulitowy tołpa.® dermo body cellulite. - infografika

Grafika: materiał Partnera

Nocny turbo-krem antycellulitowy tołpa.® dermo body cellulite działa w nocy, a nocą skóra najlepiej się regeneruje i metabolizm komórkowy jest najintensywniejszy. Wzrost ciśnienia i temperatury poprawia dotlenienie tkanek, dzięki czemu składniki aktywne lepiej są wchłaniane. Działanie produktu wspomaga roślinna borowina, która poprawia mikrokrążenie, oraz kofeina z kawowca.

 

Krem działa dwukierunkowo – zapobiega odkładaniu się tłuszczu oraz stymuluje jego spalanie, dzięki temu aktywnie wspomaga wyszczuplanie i modelowanie ciała. Zgodnie z obietnicami producenta, krem tołpa.®. redukuje cellulit o 2 stopnie oraz zmniejsza obwód uda nawet o 1 cm. Pomaga również zmniejszyć uczucie ociężałości nóg oraz poprawia nawilżenie i odżywienie skóry.

​Serum tołpa.® na cellulit

W zaawansowanym stadium krem może okazać się za słaby. Warto wówczas zastosować skoncentrowany kosmetyk o działaniu antycellulitowym jak serum tołpa.® dermo body. Jego zaletą jest nie tylko skuteczne i potwierdzone działanie, ale też lekka konsystencja, dzięki czemu szybko się wchłania, błyskawicznie poprawiając napięcie skóry. Może być stosowane na noc i na dzień, przez cały rok.

multi serum antycellulitowe tołpa.® dermo body cellulite. - infografika

Grafika: materiał Partnera

Dlaczego warto sięgnąć po ten kosmetyk? Multi serum antycellulitowe tołpa.® dermo body.:

• redukuje cellulit o 1 stopień,

• zmniejsza obwód nawet o 7 cm w udzie i 4 cm w biodrach,

• w testach laboratoryjnych wykazał silne działanie wspierające zmniejszeniu objętość i grubość tkanki tłuszczowej o 13%.

 

Czy tak jest w rzeczywistości? Potwierdzają to wyniki badań przeprowadzonych w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego. Opinie klientek są również pozytywne. Warto jednak zaznaczyć, że wymodelowanie sylwetki jest zauważalne przy systematycznym stosowaniu produktu, co najmniej przez 3 tygodnie.

 

Zaletą jest skład produktu. Multi serum antycellulitowe tołpa.® dermo body cellulite zawiera starannie dobrane składniki roślinne, które przyczyniają się do znacznej poprawy napięcia skóry. W jego skład wchodzi m.in. borowina, kompleks z nawłoci pospolitej, cytryny i ruszczyku kolczastego; ekstrakt z pokrzywki indyjskiej i żywicy z drzewa Mukul, flawonoidy oraz gliceryna. Substancje te wykazują silne działanie nawilżające i antyoksydacyjne, czego efektem jest gładkie i jędrne ciało.

​Pielęgnacja ciała z tołpa.® dermo body

Kremów antycellulitowych jest tyle, ile porad skutecznego pozbycia się pomarańczowej skórki. O ciało warto dbać cały czas. Jeśli chcesz, aby było piękne, nie skupiaj się tylko na działaniach redukujących problem. Ważne jest także regularne nawilżanie i ujędrnianie, dzięki czemu wszelkie niedoskonałości będą mniej widoczne.

 

W serii tołpa.® dermo body i ofercie kosmetyków na cellulit znajdziesz m.in. serum do biustu oraz intensywnie wyszczuplający koncentrat modelujący, które pozwolą poprawić sprężystość i jędrność skóry w ramach codziennej pielęgnacji. Połącz je z systematyczną aktywnością fizyczną i zdrową dietą, a będziesz mogła zapomnieć o cellulicie!

Źródło: materiał Partnera MK

TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ