Sunday, July 21, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Pielęgnacja cery po zabiegach kosmetycznych

Pielęgnacja cery po zabiegach kosmetycznych

Wiele kobiet, aby poprawić wygląd swojej cery, decyduje się na korzystanie z rozmaitych zabiegów kosmetycznych w profesjonalnych salonach. Jednak najlepszych efektów można spodziewać się tylko wtedy, gdy po zabiegu zapewnimy jej właściwą pielęgnację.

Pielęgnacja cery po zabiegach kosmetycznych

Pielęgnacja cery po zabiegach kosmetycznych/fot. Fotolia

Wiele kobiet, aby poprawić wygląd swojej cery, decyduje się na korzystanie z rozmaitych zabiegów kosmetycznych w profesjonalnych salonach. Odpowiednio wykonany niewątpliwie może mieć zbawienny wpływ na kondycję naszej skóry. Jednak najlepszych efektów można spodziewać się tylko wtedy, gdy po zabiegu zapewnimy jej właściwą pielęgnację.

Pielęgnacja cery po zabiegach kosmetycznych

Pielęgnacja cery po zabiegach kosmetycznych/fot. Fotolia

Dlaczego skóra po zabiegach wymaga szczególnej pielęgnacji?

Pytanie o zasadność szczególnej pielęgnacji cery po skorzystaniu z zabiegów kosmetycznych z pewnością często pojawia się w głowach przedstawicielek płci pięknej, które zamierzają się na takowy skusić. Przecież oferowane przez gabinety peelingi czy mikrodermabrazja mają w rezultacie przede wszystkim poprawić jej stan, usunąć martwy naskórek i zredukować istniejące niedoskonałości.

Konieczność poświęcenia większej uwagi skórze poddanej zabiegom kosmetycznym nie wynika z ich nieskuteczności, a potrzeby regeneracji i odpowiedniego nawilżenia. Będzie to szczególnie istotne w przypadku kobiet borykających się z problemami cery suchej, wrażliwej lub alergicznej, a także wtedy, gdy po wizycie w salonie odczuwamy jakikolwiek dyskomfort czy pieczenie.

Jak pielęgnować cerę po zabiegach kosmetycznych?

Skóra po zabiegu kosmetycznym, zwłaszcza sucha i wrażliwa, jest niezwykle wymagająca, więc produkty stosowane do jej pielęgnacji powinny charakteryzować się najwyższą jakością i skutecznością. W związku z tym, najlepiej jeszcze przed wizytą w gabinecie, warto wybrać się do apteki, posiadającej w swojej ofercie dermokosmetyki, których skład jest opracowywany z ogromną starannością.

Celem naszego zakupu w tym wypadku będzie krem intensywnie nawilżający, który z pewnością zaspokoi wszystkie potrzeby skóry po zabiegu. Na szczególną uwagę zasługują produkty takie jak Physiogel, przeznaczone do pielęgnacji cery suchej, wrażliwej na czynniki zewnętrzne oraz alergicznej, więc idealnie sprawdzi się jako kosmetyk stosowany po zabiegach kosmetycznych, a nawet dermatologicznych.

Co powinno znaleźć się w dobrym kremie?

Wysokiej jakości krem intensywnie nawilżający wyróżnia się zwiększoną zawartością lipidów, a w jego składzie nie brakuje także masła Shea czy uwodornionej lecytyny. Dzięki temu można odbudować warstwy ochronne skóry i zapewnić jej długotrwałe nawilżenie, a jednocześnie zabezpieczyć przed szkodliwym działaniem czynników środowiskowych. Ważnym odnotowania jest fakt, że wybrany kosmetyk powinien być pozbawiony, mogących wywoływać podrażnienia, substancji zapachowych i barwników.

Nie ulega wątpliwości, że cera po zabiegach kosmetycznych wymaga szczególnej pielęgnacji. Oprócz stosowania się do zaleceń personelu salonu, takich jak czasowa rezygnacja z opalania czy przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów, warto dodatkowo w sposób wyjątkowy zatroszczyć się o skórę. Wówczas możemy być pewni, że odwdzięczy się nam pięknym, promiennym i nieskazitelnym wyglądem.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Ewa 11 kwietnia, 2015

    Pielęgnacja skóry po zabiegu jest niezmiernie ważna, dlatego trzeba z wielką starannością dobierać kosmetyki. Ja stosowałam puder Velvet HD Earthnicity Minerals, ponieważ po zabiegu złagodził podrażnienie i chronił moją cerę przed słońcem:)

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ