Tuesday, June 18, 2024
Home / PARTNER MK  / Pielęgnacja 20+: czego potrzebuje młoda cera?

Pielęgnacja 20+: czego potrzebuje młoda cera?

To nieprawda, że młody wiek zwalnia z pielęgnacji

Cera po 20 stopniowo traci na elastyczności i jędrności.

Cera młodych kobiet również potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji.

Mogłoby się wydawać, że starzenie się skóry to problem kobiet po 40. Faktycznie, może to być wtedy kłopotliwe, ale tylko wtedy, jeśli na wcześniejszych etapach życia pielęgnacja była nieodpowiednia. Młoda, jędrna i pełna blasku cera 20-latki także może potrzebować opieki i specjalnego traktowania. Odrobina uwagi poświęcona swojej skórze to świetna inwestycja na przyszłość.

 

Dobór odpowiednich kosmetyków

Momentowi, kiedy wychodzi się z wieku nastoletniego, towarzyszy wzrost wymagań wobec cery. Dlatego musisz zrezygnować z kosmetyków przeznaczonych dla nastolatek, a sięgnąć po te, które są przeznaczone dla osób 20+.

 

Kosmetyki dla nastolatek mają z reguły składniki wysuszające i regulujące wydzielanie sebum. Po 20-tce skóra sama zaczyna normować wytwarzanie łoju, więc zazwyczaj nie potrzebuje wspomagania z zewnątrz. Dlatego kosmetyki dla nastolatek mogą przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Kosmetyki dla starszych kobiet natomiast mogą być dla ciebie za mocne i zbyt skoncentrowane, przez co niepotrzebnie obciążą cerę.


 

Co się dzieje z cerą po 20?

20 urodziny to magiczny moment. Ten, w którym naprawdę stajesz się dorosłym, niezależnym człowiekiem. I ten, kiedy twoja skóra zaczyna się starzeć. Jeszcze tego nie widać – wysoki poziom estrogenów we krwi sprawia, że cera jest jędrna i gładka, jednocześnie powoduje, że przestają pojawiać się młodzieńcze wypryski. Ale jednak – proces odbudowy komórkowej zaczyna zwalniać.

 

To sprawia, że skóra stopniowo traci na elastyczności i jędrności. Jest także bardziej podatna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Nie wymaga jeszcze może nasilonej pielęgnacji anty-aging, ale zdecydowanie potrzebuje wsparcia z zewnątrz.

 

Oczyszczanie przede wszystkim

Oczyszczanie to najważniejszy element każdej pielęgnacji. Na nim powinnaś się skupić, by codziennie usunąć kosmetyki i miejsce zanieczyszczenia z twarzy. Najlepiej stosować do tego kosmetyki o delikatnym działaniu, które dodatkowo także odblokowują pory.

 

Codzienne oczyszczanie i regularne peelingi sprawią, że cera będzie bardziej skłonna do przyjmowania składników aktywnych z kosmetyków pielęgnujących. Będzie także bardziej gładka i szybko się zregeneruje.

 

Składniki dla młodej cery

Kremy do młodej cery powinny być lekkie. Nie mogą niepotrzebnie natłuszczać twarzy, żeby za bardzo nie obciążać skóry. W ich składzie muszą znaleźć się przede wszystkim antyoksydanty i witaminy. Właśnie tego pragnie teraz twoja cera – wsparcia w regeneracji i zwalczaniu wolnych rodników.

 

Szukaj kosmetyków, w składzie których znajdują się witaminy C i E. Odpowiednią dawkę zapewni ci pielęgnacja VitaCeric marki Dr Irena Eris. Dzięki nim twarz jest zawsze pełna blasku, gładka i promienna. Te komponenty pozwolą ci także dłużej zachować młodość i opóźnić pojawianie się zmarszczek. Twoje działanie teraz może sprawić, że za 20 lat dalej będziesz cieszyć się piękną, gładką skórą.

 

źródło: Partner MK

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Faretka 8 marca, 2019

    Sama staram się przykładać uwage od pielęgnacji już w wieku 25 lat 🙂 Nie opalam sie oraz codziennie stosuje krem z filtrem, który rzeczywićie sprawia,ze skóra wyglada o wiele lepiej oraz młodziej ( polecam poczytać sobie o tym bo słońce tak naprawdę jest bardzo złe dla skóry…..).

    Musiałam jednak zdecydować się na botoks. Mam mocną mimikę oraz nie chciałam aby mimika pogłębiała moje zmarszczki na czole ( w tym przypadku botoks wskazany jest również w przypadku osób młodych).
    https://faktykrakowa.pl/20190102126239/zmarszczki-mimiczne-nie-musza-byc-problemem-wybierz-botoks

    Polecam poczytać sobie o zabiegu tutaj.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ