Monday, May 20, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Piękny trawnik bez wysiłku?

Piękny trawnik bez wysiłku?

Dopieszczanie domu może przerodzić się w czystą przyjemność

ogród działka traktor do trawy dom

Zadbany ogród to komfortowy wypoczynek / fot. materiały prasowe

Minęły już czasy, kiedy nasze posesje zdobiło jedynie ogrodzenie. Dziś chcemy, by każdy szczegół na działce był dopracowany do granic możliwości. To na ogół wymaga sporych nakładów pracy, lecz przy pomocy nowoczesnych urządzeń dawne obowiązki stają się formalnością.

ogród działka traktor do trawy dom

Zadbany ogród to komfortowy wypoczynek / fot. materiały prasowe

Efekt wysoce pożądany

Wiosną, kiedy przyroda budzi się do życia, także nam często przychodzi na myśl, by w końcu urządzić w ciekawy sposób teren posesji. O ile na początku zajęcia związane z pielęgnacją roślin są przyjemne, o tyle w pewnym momencie ich częstotliwość sprawia, że nie zawsze chcemy do nich ochoczo wracać. Latem trawa rośnie w zastraszającym tempie i niekiedy nie kończy się na jednym koszeniu w tygodniu. W sytuacji, kiedy mamy na głowie mnóstwo innych obowiązków związanych z pracą i rodziną, zaczyna nam brakować czasu. Nie każdego stać też na wynajęcie ogrodnika. Nie można jednak pozwolić, by trawa wyglądała nieschludnie. W końcu perfekcyjnie skoszony trawnik jest wizytówką gospodarza posesji. Niezależnie od tego, jak patrzą na to inni, dobrze jest dla samego siebie zadbać o takie kwestie. Czasy, kiedy do obniżania wysokości trawy używaliśmy kos mamy już dawno za sobą. Rozwiązanie to zostało zastąpione przez kosiarki. Pierwsze konstrukcje nie były być może zbyt wyszukane, jednak znacznie ułatwiały prace w ogrodzie. Od tego momentu cały wysiłek sprowadzał się do spaceru po posesji, a potem do zgrabienia trawy. Z czasem pojawiły się kosiarki z koszem, które ułatwiły cały proces. Kolejną rewolucją było wprowadzenie do tych urządzeń napędu, by uczynić je jeszcze wygodniejszymi. Rozwiązanie to spotkało się z ciepłym przyjęciem, zwłaszcza posiadaczy dużych posesji, o które trzeba przecież jakoś w sezonie letnim zadbać. W momencie, kiedy wydawało się, że w tej kwestii już nic nie może nas zaskoczyć, do sprzedaży wprowadzono traktor do koszenia trawy. Wygoda korzystania z tego sprzętu sprawiła, że szybko zyskał on rzeszę zwolenników.

Wiele praktycznych zastosowań

Mimo dość zaawansowanej konstrukcji, obsługa kosiarek będących pojazdami nie powinna dla nikogo stanowić problemu. Jest na tyle intuicyjna, że większość użytkowników będzie w stanie opanować ją bez sięgania do instrukcji. Wszystko sprowadza się do ustalenia określonej prędkości i opuszczenia noża na wybranym terenie. Taki traktor do trawy sprawił, że dla wielu koszenie stało się formą relaksu. Nie wymaga już prawie żadnego wysiłku i zajmuje znacznie mniej czasu niż dotychczas. Zalety tego urządzenia można dostrzec zwłaszcza na działkach o większej powierzchni, gdzie w przypadku konwencjonalnej kosiarki oznaczałoby to znacznie więcej pracy do wykonania. Także i tutaj w zależności od modelu można podpiąć kosz i nie martwić się koniecznością grabienia. Takie traktory nie bez powodu wyposażono w silniki o pojemności rzędu sześciuset centymetrów sześciennych. Dzięki temu są w stanie kosić trawę na wzniesieniach bez zadyszki. Poza tym pojazd tego typu ma szerokie zastosowaniew ogrodnictwie. Można do niego podpiąć np. przyczepę i przewieźć określony przedmiot na drugi koniec posesji. Równie dobrze może to być inny osprzęt, który pozwoli wykonać nam określone prace w ogrodzie. Decydując się na taki traktorek najważniejsze, to pamiętać o regularnym serwisowaniu i przechowywaniu go najlepiej w garażu. Wtedy będziemy mieć pewność, że urządzenie będzie nam służyć bezawaryjnie przez długie lata. O specyfikacji technicznej takiej pojazdu można przeczytać tutaj: http://www.mcculloch.com/pl/products/tractors/m200-107tc/. Z pewnością warto rozważyć zakup sprzętu od producenta, którego produkty cieszą się renomą. Znacznie łatwiej znaleźć do nich dedykowane akcesoria i autoryzowany serwis, który rozwiąże ewentualne problemy techniczne, które mogą przydarzyć się w trakcie użytkowania.

Jeszcze do niedawna czynność, która dla wielu była przykrym obowiązkiem, stała się czymś, co ich odpręża. Mozolne koszenie trawy to już przeszłość, od kiedy można taką je wykonać traktorem, który możemy od ręki nabyć w sklepach ogrodniczych na terenie całego kraju.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ