Tuesday, March 5, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Piękna cera: jak o nią zadbać?

Piękna cera: jak o nią zadbać?

Jest marzeniem wielu kobiet, które piękny wygląd utożsamiają przede wszystkim z elastyczną i doskonale nawilżoną skórą. Jak o nią zadać?

Piękna cera: jak o nią zadbać?

Piękna cera: jak o nią zadbać? / fot. fotolia

Jest marzeniem wielu kobiet, które piękny wygląd utożsamiają przede wszystkim z elastyczną i doskonale nawilżoną skórą. Piękna cera nie musi być marzeniem. Jak o nią zadać?

Piękna cera: symbol zdrowia

Piękna cera to cera zdrowa i gładka. Wiadomo, że każda choroba, przemęczenie czy stres odbija się negatywnie na jej stanie. Na jej gorszy wygląd wpływa też szereg czynników: zmiany temperatury, suche powietrze oraz zanieczyszczone środowisko. Wypoczynek na świeżym powietrzu oraz odpowiednia ilość snu i relaksacji stają się dla zdrowej i pięknej cery ważnymi czynnikami. Jak jeszcze można poprawić jej wygląd?

Piękna cera: jak o nią  zadbać?

Piękna cera: jak o nią zadbać? / fot. fotolia

Jaka cera, takie problemy

Najlepsze kosmetyki nie pomogą, jeśli nie zostaną dopasowane do potrzeb cery. Każdy rodzaj skóry ma swe indywidualne problemy. Cera sucha wyróżnia się matowością i nieprzyjemnym uczuciem napięcia, które staje się szczególnym problemem w okresie zimowym. Sucha skóra szybciej traci swą elastyczność, stąd też problemy z dość wcześnie pojawiającymi się zmarszczkami. Błyszcząca cera tłusta to wprawdzie skuteczniejsza ochrona przed zmarszczkami, jednak minusem są zaskórniki oraz wypryski. Słabsze ukrwienie sprawia, że osoby obdarzone taką cerą mają też większe problemy z jej barwą i zazwyczaj przyciągają uwagę bladym wyglądem. Trudności w zakresie odpowiedniej pielęgnacji sprawia cera mieszana, w przypadku której tłuste czoło oraz nos kontrastują z suchością policzków. Taka cera to podwójne problemy oraz konieczność wyjątkowo starannego doboru kosmetyków. Niestety rzadkością jest cera normalna, która wyróżnia się idealną gładkością, doskonałym nawilżeniem i świetnym ukrwieniem. Choć to ona jest ideałem, doskonale można wyglądać też dzięki odpowiedniej pielęgnacji pozostałych rodzajów cery. Dzięki szerokiej gamie kosmetyków L’Oreal każda kobieta może wybrać takie kremy do twarzy, który jest zalecany do danego rodzaju cery oraz jej specyficznych potrzeb.

W walce z uciążliwymi problemami

Trądzik, przetłuszczająca się cera oraz powiększone pory to problemy, z którymi można walczyć na wiele sposobów. Domowe maseczki oraz profesjonalne kremy do twarzy opracowane w nowoczesnych laboratoriach sprawiają, że współczesna kobieta nie tylko może pielęgnować swą cerę w należyty sposób, ale też walczyć z defektami. Problemy wyjątkowo uciążliwe warto jednak konsultować z dermatologiem, dzięki któremu można w razie konieczności wspomóc standardowe działania profesjonalnym zabiegiem.

By uniknąć przykrych problemów związanych z brzydką cerą lub chorobami skóry nie potrzeba wiele. Często wystarczająca jest troska o przestrzeganie podstawowych zasad zdrowego stylu życia oraz inwestycja w dobrej jakości kosmetyki przeznaczone do codziennej pielęgnacji cery.

Oceń artykuł
2 komentarze
  • kasia 16 czerwca, 2014

    Ja ze swoją zawsze miałam problem, leczyłam się dermatologicznie, teraz inwestuję w kremy ale na poważnie zastanawiam sie nad zadziałaniem również od środka. Może któraś z was ma godny polecenia produkt?

  • iga 23 czerwca, 2014

    U mnie ogromna poprawa była po skrzypolenie z biotyną i to nie tylko zmienił się wygląd skóry ale też włosy i paznokcie stały się zdecydowanie mocniejsze

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ