Wednesday, May 29, 2024
Home / Kultura  / Książka  / Piekło kobiet Iranu

Piekło kobiet Iranu

Wstrzasający reportaż

piekło kobiet Iranu

fot. Mohd Shajid / Pexels

Ulice Iranu spływają krwią młodych ludzi zabijanych w imię Allaha na rozkaz bezdusznych starców w turbanach

 

Jina Amini przyjechała w odwiedziny do swojego brata. Gdy wysiadła z pociągu, została aresztowana przez irańską policję religijną. Podobno jej ubranie było niezgodne z zasadami islamu. Zapłaciła za to życiem. Po krótkim pobycie na komisariacie zapadła w śpiączkę, z której już nigdy się nie obudziła. Jej śmierć wywołała lawinę protestów.

Historię Iranu naznaczyły rewolucje, w których mężczyźni walczyli o władzę. Właśnie trwa kolejna. W tej kobiety walczą o wolność…

piekło kobiet Iranu

materiały prasowe

Ani jednej więcej! Iranki ruszyły na ulice, które wkrótce spłynęły krwią… Kobiety zrywały z głów hidżaby i paliły je, ścinały publicznie włosy. Rządzący krajem duchowni bez wahania wysłali przeciw nim bojówki gotowe do zabijania. Protestujące kobiety i wspierający je mężczyźni są mordowani, wtrącani do więzień, torturowani, porywani, giną w niewyjaśnionych okolicznościach, ale zgodnie twierdzą, że będą walczyć, dopóki nie uwolnią Iranu od krwawego reżimu islamskich fundamentalistów.

To poruszająca historia niezwykłego narodu, który pragnąc wolności, obalił reżim próżnego szacha, by stać się zakładnikiem okrutnego duchownego.

 

„Piekło kobiet Iranu” dziennikarza i reportażysty Marcina Margielewskiego, wyd. Prószynski i S-ka, do kupienia w Empiku:
https://www.empik.com/pieklo-kobiet-iranu-margielewski-marcin,p1368952572,ksiazka-p?qa=piek%C5%82o%20kobiet&ac=true

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ