Saturday, March 2, 2024
Home / Rozwój  / Psychologia  / Pięć odsłon Gideona Crossa

Pięć odsłon Gideona Crossa

„Jego zachłanność i milczące rozkazy, jakie wydawał mojemu ciału, siła, z jaką sprawiał mi przyjemność i odbierał przyjemność sprawianą jemu, doprowadzały mnie do dzikiego szaleństwa.”

Pierwsza część sagi / fot. Dotyk Crossa, Wyd.Wielka Litera

W Polsce cykl książek „Dotyk Crossa” jest uwielbiamy przez tysiące czytelniczek. Na listach światowych bestsellerów to prawdziwy hit. Powieść Sylvii Day to niekwestionowany numer jeden oraz jedno z najszybciej sprzedających się dzieł ostatniej dekady. Co więcej, zachwyca znacznie bardziej niż popularny, szeroko znany erotyk „50 twarzy Greya”. Co zatem ma Cross, a czego brakuje Greyowi?

Pierwsza część sagi / fot. Dotyk Crossa, Wyd.Wielka Litera

Pierwsza część sagi / fot. Dotyk Crossa, Wyd.Wielka Litera

Głównym spoiwem książki są przeplatające się losy dwójki bohaterów – Evy Tramell oraz Gideona Crossa. On to piekielnie seksowny, przystojny i do tego bogaty przedsiębiorca.  Ona to młoda, zdolna i  piękna pracownica agencji reklamowej, której siedziba znajduje się w budynku należącym do tytułowego Crossa. Pierwsze spotkanie od razu wzbudza w nich pożądanie. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że zarówno Eva, jak i Gideon są szczęściarzami, którzy dostali od losu wszystko – urodę, inteligencję i zasobne konto bankowe. Są spełnieni niemal pod każdym względem, ale tylko z pozoru. Niesnaski prowadzą do niezrozumienia, które okalecza ich emocjonalnie. Pożądanie jest rozkoszą, która prowadzi bohaterów do bólu i cierpienia. Skrywają w sobie tajemnice, które nie pozwalają im na wspólne, spokojne i poukładane życie. Sekrety obojga zaczynają negatywnie wpływać na ich bliskość, a wszystkie konflikty rozwiązują za pomocą seksu. Seks jest dla bohaterów lekarstwem na wszystko.

„Dotyk Crossa” to książka prowokacyjna, gdzie fragmenty rozpalają i zachęcają do przeczytania kolejnych rozdziałów. To erotyk, który łączy w sobie śmiałe opisy scen seksu, ale całość napisana jest w wyjątkowo dobrym stylu.

Turlaliśmy się po materacu, spleceni w uścisku. Czułam, jakby w każdym miejscu, którego dotykał, wybuchały płomienie. Naturalny, wzmożony wysiłkiem zapach jego skóry działał na mnie jak afrodyzjak i zarazem narkotyk, wzmagając moje pożądanie tak, że niemal traciłam zmysły. (…) Wszystko mnie w nim rozpalało, począwszy od jego wyglądu i dotyku ciała pod moimi palcami, kończąc na sposobie, w jaki na mnie patrzył i jak mnie pieścił. Jego zachłanność i milczące rozkazy, jakie wydawał mojemu ciału, siła, z jaką sprawiał mi przyjemność i odbierał przyjemność sprawianą jemu, doprowadzały mnie do dzikiego szaleństwa.

W książce istotne są także losy drugoplanowych i pozostałych bohaterów. Są oni równie złożeni i skomplikowani co Eva Tramell i Gideon Cross. Całość jest dość zawiła, z każdą kolejną stroną pojawiają się nowi bohaterowie, kolejne wątki i zagadki, które nie pozwalają oderwać się od powieści. Fabuła ciekawi, wciąga i inspiruje.

Powieść zyskała wierne czytelniczki na całym świecie/ fot. Dotyk Crossa, Wyd.Wielka Litera

Powieść zyskała wierne czytelniczki na całym świecie/ fot. Dotyk Crossa, Wyd.Wielka Litera

 

Fragment okładki ostatniej części sagi miłosnej / fot.materiały prasowe

Fragment okładki ostatniej części sagi miłosnej / fot.materiały prasowe

 

Powieść Sylvii Day znacznie pobudza wyobraźnię, a zarówno„Dotyk Crossa”, jak i pozostałe  książki tego cyklu, to doskonały sposób na spędzenie zimowego wieczoru. A wszystkie części łączy jedno – obok nich nie sposób przejść obojętnie, a po przeczytaniu nie tak łatwo zapomnieć. Ten erotyczny bestseller to obowiązkowa lektura dla każdej kobiety.

 

Dotyk Crossa
Sylvia Day
Rok wydania:2012
Wydawnictwo:Wielka Litera
Ilość stron:416

Paulina Kotulska

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ