Wednesday, May 29, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Peter Gabriel ogłasza pierwszą europejską trasę po niemal dekadzie!

Peter Gabriel ogłasza pierwszą europejską trasę po niemal dekadzie!

Europejska trasa koncertowa, obejmująca 22 miasta, rozpocznie się 18 maja 2023 w Krakowie

peter gabriel

Peter Gabriel / fot. materiały prasowe LiveNations

Gdy jesienią Peter Gabriel ogłosił plany swojej trasy koncertowej, która odbędzie się tej wiosny w Wielkiej Brytanii i Europie, jego fani nie posiadali się z radości. Będą to pierwsze solowe występy artysty poza Ameryką Północną od czasu trasy Back to Front Tour z 2014 roku, celebrującej definiujący epokę album So. Wyprodukowane przez Live Nation 22 koncerty w Europie rozpoczną się w Krakowie 18 maja 2023 r.

 

 

Peter Gabriel: Kraków z i/o – The Tour w Tauron Arenie

Peter Gabriel poza Krakowem wystąpi z kolejnymi koncertami we Włoszech, Francji, Niemczech, Danii, Szwecji, Norwegii, Holandii, Belgii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii, by zakończyć europejską trasę w Dublinie 25 czerwca 2023 r. Następnie trasa będzie kontynuowana w Ameryce Północnej późnym latem i jesienią.Podczas i/o – The Tour Gabriel zagra nowy materiał ze swojego nadchodzącego albumu i/o, a także sięgnie po swój wyjątkowy katalog muzyczny zawierający hity i ulubione kawałki fanów. Na koncertach dołączą do Gabriela stali członkowie zespołu Tony Levin, David Rhodes i Manu Katché. Peter Gabriel powiedział o trasie:

„Minęło trochę czasu i jestem podekscytowany liczbą nowych piosenek, które mnie otaczają i tym, że mogę zabrać je w trasę. Nie mogę się doczekać, żeby was tam zobaczyć”

Dowiedz się więcej:
Peter Gabriel: Daleko mu do dziadersa

Peter Gabriel nie zwalnia tempa

Peter Gabriel po raz pierwszy zyskał międzynarodową sławę dzięki sukcesowi zespołu Genesis, którego był współzałożycielem jeszcze w szkole. Odkąd opuścił Genesis w 1975 roku, jego kariera nagraniowa obejmowała jedenaście albumów studyjnych, ścieżki dźwiękowe do filmów „Birdy” Alana Parkera, „Ostatnie kuszenie Chrystusa” Martina Scorsese i „Rabbit Proof Fence” Philipa Noyce’a, a także liczne albumy koncertowe. Jego szeroka kariera muzyczna obejmowała liczne nagrody Grammy, światowej sławy Real World Studios, założenie wytwórni Real World Records, a w 1980 roku stworzenie WOMAD – festiwalu, który zapoczątkował karierę wielu artystów z całego świata i właśnie obchodził swoje 40-lecie. Peter Gabriel był współzałożycielem organizacji praw człowieka WITNESS (Witness.org) w 1992 roku, organizacji, która jest pionierem wykorzystywania kamer i technologii w kampaniach na rzecz praw człowieka, a w 2007 roku wraz z Sir Richardem Bransonem założył The Elders
(theelders.org), który został uruchomiony przez Nelsona Mandelę. W 2006 roku Peter Gabriel został uhonorowany prestiżowym tytułem Człowieka Pokoju przez Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, a w 2008 roku znalazł się również na liście Time 100. Dwukrotnie został wprowadzony do Rock & Roll Hall of Fame. Pozostaje zaangażowany w wiele różnych przedsięwzięć opartych na technologii w różnych branżach kreatywnych.

Peter Gabriel koncert w Krakowie, 18 maja

CO: Koncert Petera Gabriela wokół trasy i/o – The Tour – Europe 2023

GDZIE: Kraków, Tauron Arena

KIEDY: 18.05.2023 

BILETY: Bilety w sprzedaży od poniedziałku 14 listopada 2022 na www.livenation.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ