Thursday, February 29, 2024
Home / Inne  / Wiosenna rekreacja z czworonogiem

Wiosenna rekreacja z czworonogiem

Wiosna już w pełni, więc najwyższa pora zadbać o formę razem ze swoim czworonogiem!

Wiosna już w pełni, więc najwyższa pora zadbać o formę razem z czworonogiem! Wspólne zabawy z pupilem podczas codziennych spacerów to sprawdzona recepta na doskonałą formę, świetnie samopoczucie i wysportowaną sylwetkę.

Wiosenna rekreacja z czworonogiem

Zdjęcie 1 z 10

Frisbee dla psa / fot. materiał prasowy

Sezon na intensywne realizowanie postanowień sylwestrowych pewnie już powoli odchodzi w zapomnienie. Jednak coraz większa ilość słońca i tym samym większa dawka naturalnej energii, którą niesie ze sobą nadejście wiosny to bez wątpienia idealny powód do rozpoczęcia lub wznowienia dotychczasowych ćwiczeń, co zapewni zdrowie i pełnię sił. Oczywiście, regularne ćwiczenia pozwolą też na utrzymanie smukłej figury czy zrzucenie zimowych kilogramów. Trenując na świeżym powietrzu dodatkowo wzmocnimy serce i układ oddechowy, ale też zniwelujemy niekorzystne działanie stresu.

Niewątpliwie świetną motywacją do rozpoczęcia ćwiczeń jest posiadanie psa. Jeśli wychodzimy z pupilem na spacery, regularnie i kilka razy dziennie, czas ten z powodzeniem możemy również wykorzystać na rekreację dla samych siebie. Nie musimy przy tym wcale przebiegać w pocie czoła długich dystansów, ale po prostu bawiąc się z naszym czworonogiem. Dzięki temu w prosty sposób łączymy przyjemne z pożytecznym. Chcąc uatrakcyjnić psiakowi codziennie wyjścia czy nawet zabawy na działce lub w ogrodzie, śmiało możemy wybrać dla niego pomysłowe zabawki. Dzięki takim akcesoriom z powodzeniem nauczymy czworonoga nowych sztuczek lub po prostu zapewnimy mu świetną rozrywkę.

Jednym z najlepszych przykładów psich zabawek jest dobrze wszystkim znane freesbee, które jest doskonałym rozwiązaniem zarówno dla pupila jak i jego właściciela, ponieważ wymaga zaangażowania i aktywności od obu stron. Zakup frisbeee dla psa to o tyle praktyczne rozwiązanie, że możemy zabrać je ze sobą zawsze i wszędzie – na spacer po mieście, na działkę czy nad rzekę. We freesbee zagrać można również z większa ilością osób, na przykład podczas rodzinnego grilla czy wspólnego spotkania w parku.

Uwagę młodszych psów z pewnością przyciągną piszczące i dźwiękonaśladowcze akcesoria. Dodatkowy bodziec w postaci dźwięku wzbudzi ich zainteresowanie i zaangażowanie w zabawę. Taki niewielkich rozmiarów przedmiot możemy zabrać ze sobą na spacer lub śmiało wykorzystać do zabawy z pupilem w domu. Innym rozwiązaniem dedykowanym dla aktywnych psów spędzających dużo czasu w domu są gumowe zabawki, które możemy odbijać od ścian oraz podłóg i zachęcać tym samym czworonoga do interakcji. Takie akcesoria możemy również sami wykorzystać do naszej codziennej aktywności, łącząc odbijanie piłki z przysiadami bądź skłonami, wzmacniającymi i uelastyczniającymi stawy.

Jeszcze innym rozwiązaniem, tym razem dedykowanym dla dużych psów są zabawki do siłowania. Są to akcesoria najczęściej stworzone ze sznurka, bądź elastycznego tworzywa i znajdującej się na końcu maskotki. Przeciągając linę bądź sznurek wspólnie z czworonogiem możemy również ćwiczyć nasze mięśnie i stawy. Z kolei, nasz pupil będzie miał możliwość wyładowania swojej energii i agresji podczas rywalizacji o zabawkę.

Z psem możemy też oczywiście biegać, jeździć na rowerze czy rolkach. Wykonując jednak takie aktywności powinniśmy brać pod uwagę wytrzymałość i kondycję nie tylko swoją, ale także naszego pupila. Młodsze czworonogi, szczególnie z ras niezbyt aktywnych mogą po prostu nie chcieć biegać, woląc mniej intensywne zabawy z piłką czy maskotką. Z kolei, podczas korzystania z roweru bądź rolek należy zachować najwyższe środki ostrożności, ponieważ wystarczy jeden niefortunny ruch naszego czworonoga aby wywołać upadek, który może skutkować poważnymi obrażeniami.

Początek wiosny to świetny czas na podjęcie aktywności fizycznej, zwłaszcza na powietrzu, kiedy wszystko wkoło zielenieje i rozkwita, a towarzyszy temu słoneczna i ciepła pogoda. W takie piękne dni zabierajmy psa na dłuższy spacer, uatrakcyjniony wspólnymi zabawami, a z pewnością sprawimy wielką radość pupilowi, ale także samym sobie, nabierając formy i pozytywnej, ożywczej energii.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ