Friday, January 17, 2025
Home / Uroda  / Trendy  / Zapach luksusu

Zapach luksusu

Standardowe wody toaletowe sprawiają, że każdy pachnie tak samo. Jeśli więc szukamy czegoś wyjątkowego, powinniśmy pomyśleć o perfumeriach luksusowych.

fot. materiały prasowe

 Standardowe wody toaletowe sprawiają, że każdy pachnie tak samo. Jeśli więc szukamy czegoś wyjątkowego, powinniśmy pomyśleć o perfumeriach luksusowych, które oferują unikalne i intrygujące kompozycje: morskiej soli lub skórzanej tapicerki.

Perfumeria Quality / fot. materiały prasowe

Perfumeria Quality / fot. materiały prasowe

Luksusowe perfumerie są odpowiedzią na potrzebę podkreślania swojej indywidualności, opozycją do masowo produkowanych zapachów. Poszukując takiego miejsca pierwsze kroki warto skierować do najstarszej perfumerii w Polsce: Perfumerii Quality Missala. Odnajdziemy w niej produkty ponad 80 elitarnych marek. Wchodząc do butików Quality zauważymy luksusowy wystrój i mnogość unikatowych kompozycji. Wśród nich choćby. najdroższe perfumy świata, No1 Clive`a Christiana, których flakon o pojemności 50 ml kosztuje, bagatela, 3 300 zł.

W Quality możemy liczyć na profesjonalną i bardzo pomocną obsługę w doborze perfum lub innego kosmetyku. Możemy tu umówić się na badanie cery, na podstawie którego otrzymamy szyty na miarę program pielęgnacyjny. Możemy też wziąć udział w organizowanych cyklicznie warsztatach zapachowych, podczas których poznamy tajniki świata zapachów albo… stworzymy własne perfumy. Jeśli spotkamy założycielkę firmy, Stanisławę Missalę, być może zdradzi nam, jak perfumy mogą wpłynąć na nasze życie.

fot. materiały prasowe

Zapach marki AMOUAGE / fot. materiały prasowe

Sól, paczula, skóra…
 Niszowe, luksusowe perfumerie skupiają wokół siebie marki zajmujące się wytwarzaniem unikatowych zapachów. Odpowiednie połączenia często niestandardowych składników, jak np. morskiej soli z pittosporum czy imbiru z kardamonem, tworzą wyjątkowe kompozycje. Jedną z nich jest Pioggia Salata włoskiej marki II Profvumo, która zawiera w swoim składzie 6 rodzajów soli morskiej. Dostępna w Perfumerii Quality solna eksplozja została uzupełniona nutami różowego oleandra, pittosporum, ylang-ylang, eukaliptusa i liścia palmowego.

fot. materiały prasowe

Najdroższe perfumy świata No1 Clive`a Christiana / fot. materiały prasowe

Z kolei zapach Patchouli Nosy Be marki Perris Monte Carlo bazuje na mocnym akordzie egzotycznej paczuli. Użyta odmiana pochodzi z konkretnego miejsca, maleńkiej wyspy Nosy Be u wybrzeży Madagaskaru. W połączeniu z kwiatowymi lub drzewnymi nutami tworzy niezwykle wyrafinowaną kompozycję.
Po zapach skóry, niegdyś zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn, coraz śmielej sięgają także kobiety. Zresztą w świecie niszowych perfum przeważnie nie dzieli się zapachów na męskie i damskie. Powszechnie kojarzony z luksusem, odwagą oraz lekką zadziornością zapach skóry posiada kilka odmian. Jedną z nich jest skóra subtelna, której miękkość i ciepło wykorzystano w zapachu Italian Leather francuskiej marki Memo. Perfumy uzupełniono m.in. nutami wanilii, czystka, szałwii oraz mirry. Z kolei dla odważniejszych hiszpańska marka Carner Barcelona stworzyła zdecydowany, a zarazem szykowny zapach Cuirs.

nosy be

Patchouli Nosy Be / fot. materiały prasowe

Kreatorzy perfum
 Wśród najbardziej ekskluzywnych marek znajduje się Amouage. Powstała w Omanie, kolebce perfumiarstwa. Jej założyciel, szejk Sayyid Hamed bin Hamood sprowadził do kraju wybitnego francuskiego kreatora perfum, Guya Roberta oraz jubilerów Elżbiety II, którzy zaprojektowali wykonywane z francuskiego kryształu i ręcznie grawerowane flakony. Osmański dom po dziś dzień kultywuje tradycje, współpracując wyłącznie z najlepszymi perfumiarzami i designerami. Mocne przywiązanie do luksusu reprezentuje również francuski dom perfum Atelier des Ors, którego znakiem rozpoznawczym są płatki złota unoszące się we flakonach. Jak podkreśla twórca i właścicieli marki, Jean-Philippe Clermont: „Złoto jest częścią naszego DNA”.

fot materiały prasowe

Maison Francis Kurkdjian / fot materiały prasowe

Na półkach Perfumerii Quality znajdziemy również kompozycje słynnego perfumiarza, Francisa Kurkdjiana. Francuski kreator otrzymując w wieku zaledwie 30 lat prestiżową nagrodę Coty za całokształt kariery stał się jednym z najbardziej pożądanych twórców. Pracował m.in. dla Diora, YSL oraz Elizabeth Arden, aż w końcu we wrześniu 2009 roku otworzył w Paryżu własny dom perfumeryjny: Maison Francis Kurkdjian. Perfumiarz znany jest szerszej publiczności z nietypowych projektów artystycznych. Do jego dzieł należą m.in. pachnąca fontanna w paryskim Wersalu czy instalacja aromatycznych baniek mydlanych na Expo 2010 w Szanghaju. Najnowszy pachnący projekt Francisa Kurkdjiana można podziwiać – i powąchać – we francuskim pawilonie wystawy Expo 2015. Na potrzeby tej instalacji Francis poperfumował mgłę, która otacza osobę wchodzącą na wystawę.

fot. materiały prasowe

Cuirs / fot. materiały prasowe

Ekskluzywne perfumerie, takie jak Quality, współpracujące z niszowymi markami i najwybitniejszymi twórcami perfum zapewniają komfort wyboru, nie pozwalając, aby nasz zapach był porównywalny z zapachem kogoś innego. Dzięki nim dostajemy luksus indywidualności zamknięty w finezyjnym flakonie.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ