Friday, March 1, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Peelingi medyczne i mikrodermabrazja – dwójka do zadań specjalnych

Peelingi medyczne i mikrodermabrazja – dwójka do zadań specjalnych

Marzysz o pięknej, gładkiej skórze? Mamy dla Ciebie propozycję, która może rozwiązać twoje problemy.

Vacu-med

Vacu-med, fot. materiały prasowe

Vacu-med

Vacu-med

Jesień to idealna pora roku do wykonywania peelingów chemicznych, które rozjaśnią naszą skórę i poprawią jej wygląd. Dzięki nim zlikwidujemy przebarwienia, odnowimy naskórek i usuniemy blizny potrądzikowe. Jeśli po lecie pozostały nam pamiątki w postaci przebarwień, piegów, drobnych zmarszczek lub plam i chcemy się ich pozbyć, to powinniśmy poddać się tym zabiegom właśnie jesienią, zimą lub wczesną wiosną. Lekarz dermatolog Magdalena Pirowska oraz kosmetolodzy z Vacu-med Centrum zalecają przeprowadzanie zabiegów mikrodermabrazji lub złuszczania peelingami właśnie teraz, gdy nie ma silnego nasłonecznienia.

Skórę tworzy naskórek ( martwe komórki) oraz skóra właściwa ( żywe komórki produkujące kolagen i elastynę). Im grubszy naskórek, tym skóra jest bardziej szara, pozbawiona kolorytu i jędrności, ale im grubsza warstwa skóry właściwej, tym cera jest gładsza, promienniejsza, nawilżona i ujędrniona. Skóra jest bardzo cennym i delikatnym narządem, który człowiek pielęgnował już od starożytności, początkowo wykorzystując składniki naturalne w czystej postaci i stopniowo zastępując je rozwiązaniami coraz bardziej zaawansowanymi. Dziś skóra zyskała cennego sprzymierzeńca – peeling chemiczny. To on pozwala nam przyśpieszyć proces złuszczania ( fizjologicznie martwy naskórek złuszcza się samoistnie co kilka tygodni), który w zależności od użytego preparatu zachodzi na wierzchniej warstwie naskórka lub środkowej warstwie skóry właściwej. Po wygojeniu następuje odmłodzenie skóry, zmniejszenie przebarwień i likwidacja powierzchniowych blizn.

Każdy problem skórny można rozwiązać. W Vacu-med Centrum lekarz dermatolog wraz z kosmetologami proponuje aż 12 produktów (wyrobów medycznych) stworzonych na bazie różnych kwasów lub ich mieszanin, przeznaczonych do leczenia różnorodnych problemów i patologii skórnych. Bogaty skład substancji czynnych zawartych w proponowanych peelingach pozwala na dopasowanie ich do każdego rodzaju cery, również wrażliwej i z trądzikiem różowatym.

Efekty złuszczania zależą przede wszystkim od liczby warstw nałożonego roztworu i czasu jego pozostawania na skórze przed neutralizacją lub zmyciem. Ze względu na charakter zabiegu, peelingów chemicznych nie należy wykonywać samodzielnie w domu – nieumiejętne nałożenie preparatu może łatwo podrażnić skórę! Bezpieczniej umówić się na zabieg chemicznego złuszczania naskórka do sprawdzonego gabinetu kosmetycznego lub lekarskiego. Dobór peelingu zależy w głównej mierze od problemu, z którym mamy do czynienia. W zależności od tego, czy jest to zabieg anty-aging, zabieg na przebarwienia czy zabieg pozwalający pozbyć się trądzika różowatego lub blizn, stosowany jest inny produkt z serii ENERPEEL.

Najbardziej popularnymi peelingami chemicznymi są kwas glikolowy, kwas salicylowy i kwas migdałowy. Substancje zawarte w tych produktach przenikają w głąb skóry, wpływając na przebudowę kolagenu i elastyny – dwóch czynników podporowych w skórze. Wykonując serię peelingów można w łatwy i szybki sposób zlikwidować oznaki starzenia, a także usunąć przebarwienia, drobne zmarszczki i inne niedoskonałości skóry.

Warte uwagi są także inne peelingi medyczne, które ze względu na wysokie stężenie kwasów, w Vacu-med Centrum wykorzystywane są do zabiegów wyłącznie przez dermatologa. Należą do nich kwas glikolowy (70%), kwas pirogronowy(50%) i

Vacu-med

Vacu-med, fot. materiały prasowe

(25% oraz 40%). Peelingi te mają szerokie spektrum zastosowań i mogą być stosowane pojedynczo lub w kombinacjach, według specjalnych procedur. Proponowane przez Vacu-med Centrum peelingi znajdują zastosowanie zarówno do poprawy wyglądu i kondycji skóry (rewitalizacja, wygładzanie zmarszczek, likwidacja rozstępów w fazie białej, eliminacja przebarwień i blizn, np. potrądzikowych ) a także do leczenia (łojotoku, trądziku pospolitego, trądziku różowatego, ostudy, rogowacenia słonecznego). W rękach wyspecjalizowanego lekarza bądź kosmetologa zapewniają one doskonałe rezultaty i gwarantują jednolitą odnowę skóry, jednocześnie zapewniając pacjentowi bezpieczeństwo i komfort. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut. Jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Zabiegi złuszczania mogą być wykonywane w sesjach i cyklach. Odstępy pomiędzy zabiegami oraz pomiędzy cyklami wyznacza lekarz prowadzący lub kosmetyczka, w zależności od stężenia kwasu, fototypu skóry, reakcji skóry na poprzedni zabieg oraz rodzaju problemu będącego przedmiotem leczenia. Po niektórych peelingach mogą wystąpić zaczerwienienia, po innych kilkudniowe złuszczanie. Przeciwskazaniami do zabiegu są opryszczki, brodawki płaskie, świeże blizny, ciąża i karmienie piersią a także opalanie się czy stosowanie retinoidów.

Specjalny program złuszczania peelingami medycznymi, stosowany w Vacu-med Centrum, połączony z mikrodermabrazją Accela Fuze pozwala nam uzyskać zadowalające efekty w walce z przebarwieniami na twarzy i ciele oraz problemami trądzikowymi. Zabiegi mikrodermabrazji Accela Fuze są bezpieczne – wykorzystuje się do nich jednorazową nakładkę na końcówkę, co eliminuje ryzyko przeniesienia zanieczyszczeń wirusowych lub bakteryjnych. Dodatkowo zabiegi mikrodermabrazji wzbogacone są terapią światłem LED, które stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i elastyny, jak również zmniejsza i łagodzi podrażnienia skóry. Dzięki proponowanemu przez Vacu-med Centrum programowi złuszczania i odpowiedniej pielęgnacji pozabiegowej twarz zyskuje młodszy wygląd, a skóra jest jędrna i zregenerowana.

 Ul. Kałuży 1 (budynek stadionu Cracovii), Kraków, tel.: +48 609 663 663 +48 12 661 03 03, vacu-centrum.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ