Thursday, May 30, 2024
Home / Uroda  / Peeling kawitacyjny – jak często się go wykonuje?

Peeling kawitacyjny – jak często się go wykonuje?

Czy wiesz jak łatwo wypłycić zmarszczki?

kobieta ladna cera krotkie wlosy zamkniete oczy

Jedną z wielu korzyści regularnego stosowania peelingu kawitacyjnego jest gładka cera / fot. Fleur Kaan / Unsplash

Piękna cera nie zrobi się sama – to wiadomo nie od dziś… Aby jej pomóc, należy pamiętać o dokładnym złuszczaniu martwego naskórka, by ukazać schowane pod nim młodsze warstwy skóry. W tym celu możesz skorzystać z zabiegów peelingu kawitacyjnego – w salonie, lub wykonać go sama, w domu. Czy wiesz, jak wykonać peeling kawitacyjny oraz jak często robić go w domu lub salonie? Na pytania odpowiada kosmetolożka Karolina Głogowska z kliniki Estebelle

Peeling kawitacyjny – co to?

Co to jest peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny to najłagodniejszy, ale bardzo skuteczny sposób na oczyszczenie skóry twarzy. Jest jednym z najczęściej wybieranych peelingów, ponieważ nie podrażnia skóry – nawet bardzo wrażliwej. Zabieg ten posiada wiele zalet, ponieważ łączy w sobie skuteczne oczyszczanie z mikromasażem i działaniem anti-aiging

 

Peeling kawitacyjny wykorzystuje mechanizm mikropęcherzyków, które przy kontakcie mokrej skóry z łopatką emitującą falę kawitacyjną, ulegają rozpadowi. Dzięki temu wszystkie zanieczyszczenia włącznie z martwym zrogowaciałym naskórkiem są usuwane.

Peeling kawitacyjny jest więc zabiegiem bezpiecznym dla osób z wrażliwą skórą. Nie wykonuj go jednak, jeżeli na twojej twarzy pojawiły się stany zapalne – możesz wtedy niepotrzebnie roznieść bakterie po skórze. Podczas wykonywania zabiegu powinnaś zdjąć wszystkie metalowe ozdoby, takie jak kolczyki czy naszyjniki. Jeżeli posiadasz aparat na zęby lub inne stałe metalowe elementy, mogą one stanowić przeciwwskazania do zabiegu. Zabiegu nie powinno się także wykonywać przy nadczynności i niedoczynności tarczycy, w ciąży czy podczas zapalenia zatok. Czy wiesz, jak robic peeling kawitacyjny, jeżeli już wiesz, że możesz skorzystać z zabiegu?  

Jak wykonać peeling kawitacyjny?

Jak zrobić peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny najwygodniej jest wykonać u specjalisty, w gabinecie kosmetycznym lub medycyny estetycznej. Przykładowy zabieg z wykorzystaniem peelingu kawitacyjnego składa się z kilku etapów:

 

1. Dokładny demakijaż;
2. tonizacja skóry;
3. wykonanie peelingu kawitacyjnego;
4. następnie, według potrzeb skóry – dobór kosmetyków, na przykład serum i maska algowa.

Jak jednak robić peeling kawitacyjny, gdy zależy ci na wykonaniu go samodzielnie, w domu? Na początek musisz zaopatrzyć się w urządzenie do wykonywania peelingu kawitacyjnego. Oprócz urządzenia, niezbędny jest także płyn – ponieważ aby doszło do kawitacji, potrzebna jest wilgoć. Może to być tonik, hydrolat lub woda różana. 

Oczyszczoną z makijażu skórę zwilż wacikiem nasączonym płynem. Po wilgotnej skórze przeciągnij szpatułkę urządzenia, trzymając ją pod kątem 45 stopni. Ruchy muszą być płynne, urządzenie nie może pozostać w jednym miejscu, by nie doszło do poparzenia. Suchym wacikiem usuwaj zanieczyszczenia ze skóry i szpatułki. Cały zabieg trwa około 15-20 minut. Na koniec przemyj twarz z resztek zanieczyszczeń i nałóż krem, lub maskę – a po niej krem. 

peeling kawitacyjny wykonywany w salonie

Niezależnie, czy wykonujesz peeling w salonie czy w domu, pamiętaj o jego regularności / fot. Canva

Peeling kawitacyjny – jaki wybrać?

Rynek oferuje wiele urządzeń do peelingu kawitacyjnego, jeśli chcesz wykonywać go samodzielnie. Jaki peeling kawitacyjny wybrac, aby był najlepszy do wykonywania zabiegu w domu? Urządzenie do wykonywania peelingu kawitacyjnego kosztuje około 100-150 złotych, ale zdarzają się zarówno tańsze, jak i droższe. Urządzenie jest zwykle na baterie, zawiera wyświetlacz, funkcję odmierzania czasu i wskaźnik stanu baterii. Wybierając je warto zwrócić uwagę na parametry – takie jak moc, możliwość zasilania z gniazdka czy samoistne wyłączanie się po skończonym zabiegu. Dopasuj je według własnych preferencji oraz potrzeb skóry.

Jak często robić peeling kawitacyjny?

Jak często należy wykonywać peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny mozemy wykonać w serii (ilość zabiegów i ich częstotliwość ustalana jest indywidualnie dla każdej klientki, według potrzeb skóry) lub jako pojedynczy zabieg odświeżająco-dotleniajacy, np. przed wielkim wyjściem.

Jeżeli zastanawiasz się, co ile robic peeling kawitacyjny w domu, optymalny czas wykonywania tego zabiegu to co około 3-4 tygodnie. Obserwuj jednak swoją skórę – jeżeli taka częstotliwość ją przesusza, możesz wydłużyć ten czas. Jeżeli zauważysz, że skóra zanieczyszcza się dużo szybciej – możesz go skrócić. 

Peeling kawitacyjny wykonywany regularnie niesie za sobą wiele korzyści. Już po jednym użyciu cera staje się wygładzona i jaśniejsza, łatwiej także chłonie nakładane na nią produkty. Peeling kawitacyjny wypłyca zmarszczki, sprawia też, że niektóre zmiany powstałe na skórze w wyniku opalania czy trądziku jaśnieją. 

 

Sprawdź też: 

20 kardynalnych błędów w pielęgnacji twarzy, które popełniają nawet perfekcjonistki

Dziennikarka z ambicjami, masą pozytywnej energii i tuzinem pomysłów. Interesuje się modą, psychologią i radiem. Prowadzi media społecznościowe. Otwarta na wszelkie nowości, nie boi się pająków, samotnych podróży ani ciekawych wyzwań.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ