Sunday, April 21, 2024
Home / PARTNER MK  / Peeling enzymatyczny ‒ jak działa i jak go stosować?

Peeling enzymatyczny ‒ jak działa i jak go stosować?

Promiennie, promienniej

peeling enzymatyczny twarz kobiety pokryta kosmetykiem

Peeling enzymatyczny nie podrażnia skóry i może być wykonywany w domu / fot. materiały prasowe

Skóra twarzy potrzebuje odpowiednio dobranej pielęgnacji, aby mogła wyglądać świeżo i promiennie. Ważne jest dogłębne nawilżenie skóry, codzienne, skuteczne oczyszczanie oraz zabiegi peelingujące, które pobudzają skórę do regeneracji. Dzięki lekturze tego artykułu dowiesz się, jak działa peeling enzymatyczny oraz znajdziesz odpowiedzi na pytania, jak często i w jaki sposób go stosować

 

Rodzaje peelingów do twarzy

Stosowanie peelingu do twarzy to zabieg uzupełniający codzienną pielęgnację, niemniej bardzo istotny. W Twojej skórze ciągle zachodzą procesy starzenia się oraz odnowy naskórka. Stare komórki ulegają keratynizacji oraz obumierają, tworząc na skórze warstwę rogową, która utrudnia wchłanianie substancji aktywnych z kosmetyków oraz sprawia, że skóra wygląda na szarą i zmęczoną. Po pewnym czasie samoistnie ulega złuszczeniu, razem z potem i kurzem zmywanym z twarzy. Jest to naturalny proces, który można wesprzeć i przyspieszyć dzięki zastosowaniu specjalistycznych peelingów.

 

Peelingi do twarzy możemy podzielić na kilka rodzajów. Pierwszą kategorię stanowią peelingi mechaniczne, które zawierają w sobie fizyczne drobinki ścierające, na przykład mielone pestki owoców. Są one najbardziej popularne, ale też działają najsilniej i mogą powodować mikrouszkodzenia skóry przy jej gwałtownym pocieraniu. Nie nadają się do stosowania dla skóry wrażliwej oraz naczynkowej, a także z aktywnymi zmianami trądzikowymi. Druga kategoria to peelingi kwasowe, które opierają swoje działanie na złuszczających właściwościach substancji, takich jak kwas migdałowy czy glikolowy. Są niesamowicie skuteczne, ale w warunkach domowych powinny być stosowane w niskich stężeniach, aby uniknąć podrażnienia skóry. Do ostatniej kategorii peelingów należą peelingi enzymatyczne, delikatne i bezpieczne dla każdego typu cery.

Jak działa peeling enzymatyczny?

Peelingi enzymatyczne działają na zasadzie rozpuszczania martwych komórek naskórka za pomocą enzymów. Jest to najbezpieczniejszy rodzaj kosmetyku, gdyż podczas jego stosowania nie ma możliwości uszkodzenia głębszych warstw naskórka. Rozpuszczają jedynie te komórki, które uległy już obumarciu i samoistnie złuszczyłyby się w najbliższym czasie. Regularne stosowanie peelingów enzymatycznych pozwala na pozbycie się martwej warstwy komórek, zaburzają one pracę gruczołów łojowych oraz utrudniają wchłanianie substancji aktywnych. Po takim zabiegu skóra jest wyraźnie gładsza, odzyskuje świeżość i blask.

 

Dobry peeling enzymatyczny jest jednocześnie bardzo skutecznym, ale i bezpiecznym sposobem na pozbycie się martwych komórek naskórka. Na rynku dostępne są produkty specjalnie dedykowane cerom suchym i wrażliwym, na przykład Yoskine Japan Pure Enzymatyczna Eksfoliacja. Osoby zmagające się z trądzikiem na pewno docenią jego delikatne działanie – bardzo ważne jest, aby zmiany zapalne traktować z odpowiednią uwagą. Właścicielki skóry alergicznej również mogą korzystać z jego dobrodziejstw. Peeling enzymatyczny dla cery naczynkowej może zawierać dodatkowe substancje wzmacniające kruche naczynka tak jak Floslek Naczynka Pro Peeling Enzymatyczny. Wszystkie produkty odnajdziesz na stronie greenmadam.pl.

Peeling enzymatyczny ‒ jak go używać?

Naturalne peelingi enzymatyczne są całkowicie bezpieczne do stosowania w domu. Przed użyciem należy dokładnie zapoznać się z instrukcją zawartą przez producenta na opakowaniu produktu. Przed nałożeniem peelingu dokładnie oczyść skórę, na przykład żelem lub pianką do mycia twarzy. Po dokładnym osuszeniu skóry nałóż cienką warstwę peelingu, omijając okolice oczu. Pozostaw go na skórze kilka minut, maksymalnie 10. Po upływie tego czasu dokładnie zmyj peeling i przystąp do dalszych etapów pielęgnacji. Posiadaczki cery bardzo wrażliwej powinny stopniowo wydłużać czas stosowania kosmetyku, rozpoczynając od 2-3 minut, na 10 kończąc. Zabieg można stosować raz w tygodniu, dostosowując jego częstotliwość do potrzeb skóry.

 

Peeling enzymatyczny jest idealnym rozwiązaniem dla posiadaczek każdego rodzaju skóry. W delikatny i bezpieczny sposób złuszcza naskórek oraz oczyszcza pory. Dzięki regularnemu stosowaniu będziesz cieszyć się zdrową i pełną blasku skórą każdego dnia.

Sprawdź także kosmetyki Bielenda na stronie internetowej https://www.loveison.pl/.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
2 komentarze
  • gotie 31 maja, 2021

    próbowałam kiedyś Flosleku, ale jakoś nie jestem przekonana do tego typu peelingów

  • marta 14 lipca, 2021

    a ja lubię peelingi Floslek, jestem zadowolona z efektu:)

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ