Saturday, April 13, 2024
Home / PARTNER MK  / Peeling do skóry głowy – w jakim celu się go stosuje?

Peeling do skóry głowy – w jakim celu się go stosuje?

Myślałaś o tym, że skórze na głowie nie wystarcza samo mycie?

Peeling do skóry głowy

fot. Freepik

Choć większość z nas zdążyła już przywyknąć do używania peelingów do skóry twarzy i ciała, dostrzegając niewątpliwe zalety tych produktów, peeling do skóry głowy jest kosmetykiem rzadziej stosowanym. Tymczasem skóra głowy wymaga takiej samej pielęgnacji. To dzięki niej możemy mieć gęste i mocniejsze włosy

Wpływ peelingu na skórę głowy

Podobnie jak skóra całego ciała, tak i skóra głowy do prawidłowego i optymalnego funkcjonowania potrzebuje złuszczenia. Usunięcie martwego naskórka z jej powierzchni umożliwia skórze regenerację, a także wchłonięcie w głębsze warstwy składników odżywczych, których dostarczamy skórze wraz z wcierkami czy serum przeznaczonymi do pielęgnacji skóry głowy. Peeling skóry głowy wpływa również na normalizację wydzielania sebum. Dzięki temu skóra jest w lepszej kondycji, co ma bezpośredni wpływ na wzrost nowych włosów.

Gęste, mocne włosy? Podstawą jest peeling skóry głowy!

Szukając sposobu na zdrowe i lśniące włosy, często zapominamy, że to właśnie skóra jest odpowiedzialna za ich kondycję. To w niej powstają i wzrastają włosy. Peeling ma zasadniczy wpływ na proces ich pielęgnacji. Normalizacja wytwarzania sebum i ogólnego funkcjonowania skóry jest najważniejszym krokiem we wsparciu wzrostu mocnych włosów. Możliwość wniknięcia w głąb skóry aktywnie działających substancji odżywiających, regenerujących i nawilżających skórę głowy, sprawia, że nowo powstałe włosy są mocne i zdrowe. Dzięki dobrze prowadzonej, przemyślanej pielęgnacji może powstać ich więcej. A przecież wszystkie marzymy o gęstych, pełnych objętości włosach.

Peeling do skóry głowy ‒ jak go używać?

Peelingi do skóry głowy trzeba stosować regularnie, by ich działanie było optymalne. Używa się ich podobnie, jak wszystkich innych kosmetyków do złuszczania martwego naskórka. Peelingi do skóry głowy nakładamy na samą skórę, dokładnie wmasowując kosmetyk przez kilka minut, a następnie pozostawiając na około 15-20 minut. Po tym czasie spłukujemy go, a następnie myjemy głowę. Bezpośrednio po takiej pielęgnacji warto sięgnąć po kosmetyki przeznaczone do odżywienia i regeneracji skóry głowy, jak wcierki i serum. Dzięki temu uzyskamy ich optymalne działanie.

 

Peelingi do skóry głowy to kosmetyki istotne w pielęgnacji włosów, pośrednio wzmacniające je od samego początku ich wzrostu. Włączenie peelingu do swojej pielęgnacji jest krokiem ku poprawie kondycji włosów i zwiększeniu ich objętości!

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ