Monday, April 15, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Paweł Wilczak jako „Pan T”

Paweł Wilczak jako „Pan T”

Na premierze filmu Paweł Wilczak pojawił się z Joanną Brodzik

Pan T

Paweł Wilczak jako Pan T /fot.materiały prasowe

Premiera filmu „Pan T” okazała się świetną okazją, by zobaczyć dawno nie widzianych razem Joannę Brodzik i Pawła Wilczaka. Para tak lubiana przez widzów, po tym jak wspólnie zagrała w serialu „Kasia i Tomek” nie  często dawała okazje do spekulacji i snucia domysłów na temat ich związku, tym bardziej że ich drogi zawodowe splotły się z życiem prywatnym

 

Warszawa jak we mgle

W rytmie jazzu, papierosowego dymu życie warszawskiej bohemy płynie swoim rytmem. Nostalgiczna podróż do lat 50., w którą przenosi nas film, jest dobrze odrobioną lekcją historii, przypomnieniem dla tych którym te czasy zostały daleko w pamięci, ale i gratką dla młodszych, będąc źródłem wiedzy, dla tych którzy urodzili się już w innym ustroju.

Czarny humor kipi z ekranu i nie pozwala pozostać obojętnym na absurdy minionej epoki, świetnie wykreowane główne postacie oraz  ekranowe perełki, bohaterowie w których wcielili się  świetni w każdym wydaniu: Jerzy Fedorowicz, Leszek Balcerowicz czy Kazimierz Kutz, nadając nieco poważnego tonu i powagi tamtemu światu.

 

 

„Pan T”: czarno biała-fabuła

W biało-czarnej stylistyce oglądamy krajobraz lat 50., losy twórców literackich, działania cenzury i absurdy tamtego okresu, w które uwikłany jest tytułowy Pan T, a Paweł Wilczak w roli głównej świetnie sobie z tym wszystkim radzi.

Wejście filmu na ekrany poprzedziły spory z rodziną, tytułowego Pana T, którego pierwowzorem mógł być Leopold Tyrmand, niesnaski zostaną pewnie jakoś zażegnane, ale nim to nastąpi warto nie zwlekać i wybrać się na film, bo to kolejne dobre polskie kino. Reszta obsady to również świetni aktorzy, o znanych nazwiskach min: Jerzy Bończak, Sebastian Stankiewicz, Jacek Braciak, Wojciech Mecwaldowski, Katarzyna Warnke. Wszystko to wyreżyserował Marcin Krzyształowicz twórca wielokrotnie nagradzanej „Obławy”. Za scenografię odpowiada Magdalena Dipont, a autorem zdjęć jest Adam Bajerski.

 

Kasia i Tomek znów razem

Na premierze filmu Paweł Wilczak pojawił się z Joanną Brodzik. Po 2000 roku, kiedy zagrali razem w „Kasi i Tomku” stali się oni najbardziej rozpoznawalną parą. Codzienne perypetie tytułowych bohaterów przyniosły im wielką popularności, a serial zyskał miano kultowego. Dopiero  niedawno media obiegły pogłoski o kryzysie, a nawet rozstaniu pary, jednak wspólne pojawienia się na premierze filmu  „Pan T” rozwiało chyba wszelkie wątpliwości.

„Pan T” to nostalgiczna opowieść osadzona w latach komuny. Odtwórca głównej roli Paweł Wilczak, miejmy nadzieję, że tą rolą zapowiada swój wielki come back. Tajemniczy, stonowany zupełnie zaprzecza wizerunkowi  szalonego Tomka czy innych bohaterów, których zdarzało u się grywać. Wygląda świetnie i gra równie imponująco.

Całość nie pozwala pozostać obojętnym.

 

Edyta Sowa -Filipek

 

 

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Tadeusz Brzozowski 4 stycznia, 2020

    Coraz częściej da się zauważyć wysyp ambitnych polskich produkcji. Oby był to decydowany odwrót od filmów w tematyce czysto patriotycznej i komediowej.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ