Friday, July 19, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Paweł Domagała: Wszędobylski

Paweł Domagała: Wszędobylski

Kim jest autor i wykonawca przeboju „Weź nie pytaj”

portret pawła domagały

Paweł Domagała: aktor, kabareciarz i piosenkarz / fot. Natalia Zakrocka

Aktor, kabareciarz i piosenkarz. Podbił rynek bezpretensjonalnymi piosenkami o miłości, uczuciach i przemijaniu. Paweł Domagala – romantyk z dużym poczuciem humoru i dystansem do samego siebie

Domagała nie pyta

Na szczęście Paweł Domagała nie jest typowym śpiewającym aktorem. Jego utworom bliżej do muzyki pop czy piosenki autorskiej. Piosenkę „Weź nie pytaj” z jesieni zeszłego roku obejrzało ponad 82 miliony ludzi! Wybrał ją przypadkowo, bo powstała jako pierwsza na nową płytę „1984” (to rok jego urodzenia), a napisał ją, gdy dowiedział się, że jego żona jest w ciąży.

Śpiewanie i aktorstwo

Śpiewanie i aktorstwo łączy od dawna. Już w czasie studiów w Akademii Teatralnej dorabiał, grając w klubach na gitarze. Występował w Kabarecie na Koniec Świata i szybko (w wieku 21 lat) zaczął grywać drugoplanowe role w serialach i filmach. Na debiutancką płytę zdecydował się dopiero w 2016 roku i od razu spodobał się publiczności. „Opowiem ci o mnie” kupiło ponad 30 tysięcy słuchaczy. „1984” ma dopiero 4 miesiące i już dwukrotnie lepszą sprzedaż, stając się „płytą podwójnie platynową”. Wszystko wskazuje, że jeszcze kilka trofeów zdobędzie.

Leszek Gnoiński

Dziennikarz muzyczny o imponującym dorobku: autor książek muzycznych i biografii, reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych o tematyce rockowej. Publikował między innymi w: „Machinie”, „Newsweeku”, „Wprost”, czy w portalach cgm.pl (był red. naczelnym), onet.pl czy t-mobilemusic.pl. Członek Akademii Fonograficznej przyznającej Fryderyki. Prowadził też autorskie audycje w Radiu 94 i krakowskim ExFM.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • wojtek 2 kwietnia, 2019

    Co mnie to

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ