Monday, February 26, 2024
Home / Kultura  / Paulina Bisztyga na Scenie przy Pompie

Paulina Bisztyga na Scenie przy Pompie

Kiedy fani metalu symfonicznego będą bawić się na koncercie Apocalyptici, my proponujemy Wam nieco spokojniejsze brzmienia - koncert Pauliny Bisztygi

Paulina Bisztyga - urodzona w 1978 r. pisze, maluje, śpiewa i komponuje

Paulina Bisztyga - urodzona w 1978 r. pisze, maluje, śpiewa i komponuje

Kiedy fani metalu symfonicznego będą bawić się na koncercie Apocalyptici, my proponujemy Wam nieco spokojniejsze brzmienia – koncert Pauliny Bisztygi, wokalistki poruszającej się obrębie w klimatycznej poezji śpiewanej

Paulina Bisztyga - urodzona w 1978 r. pisze, maluje, śpiewa i komponuje

Paulina Bisztyga - urodzona w 1978 r. pisze, maluje, śpiewa i komponuje

Paulina Bisztyga – urodzona w 1978 r. pisze, maluje, śpiewa, komponuje. Ukończyła Liceum Plastyczne w Wiśniczu – dział ceramiki; aktualnie jest świeżo upieczoną panią magister historii sztuki UJ. Debiutowała wierszami w 1993 roku na łamach „Gazety Krakowskiej”, potem publikowała w „Dekadzie Literackiej” i w „Wiadomościach Kulturalnych” (pierwszy utwór nosił tytuł „Patrz Europo, to ja Polka”). W 1995 roku wydała tomik poezji pt. „Nie nazywaj mnie mrokiem”, opatrzony wstępem Adama Ziemianina. W 1998 r. ukazał się jej drugi tomik zatytułowany „Nie zdążysz się przestraszyć mój przyjacielu”.

W 1998 i 1999 roku zdobyła nagrody na Festiwalu FAMA w Świnoujściu. W 1999 r. zajęła II miejsce na 35. Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, za utwór „Nie ma co się bać”. W 2000 r. zadebiutowała płytą pod tym samym tytułem. Jest autorką tekstów piosenek, do których współtworzyła muzykę wraz z Romanem Ślazykiem.

Na koncertach Przy Pompie Paulina Bisztyga wystąpi z zespołem w składzie: Przemek Sokół, Konrad Ligas, Roman Ślazyk i Grzegorz Bauer. Zaprezentują oni materiał z trzech płyt: „Nie ma co się bać”, „Prawo miłości”, „Z miłości” oraz piosenki inspirowane klimatem bałkańskim, których będzie można posłuchać na płycie mającej ukazać się jesienią.

Bilety: 15 zł – przedsprzedaż, 20 zł – w dniu koncertu.
Do kupienia w Cafe Foyer (Pl. Św. Ducha 1, budynek Teatru im. Juliusza Słowackiego)

Co? Koncert Pauliny Bisztygi; Gdzie? Scena Przy Pompie, Pl. Św. Ducha 4;
Kiedy?
12 maja 2012, godzina 19

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ