Saturday, July 20, 2024
Home / Kultura  / Muzyka  / PANTERA ogłasza europejską trasę koncertową. Zimą zespół wystąpi w Krakowie

PANTERA ogłasza europejską trasę koncertową. Zimą zespół wystąpi w Krakowie

Ikony heavy metalu wystąpią w Krakowie na początku 2025 roku

zespół pantera

Zespół PANTERA / fot. materiały prasowe

Ikony heavy metalu – zespół PANTERA, ogłosili europejską trasę koncertową na początek 2025 roku, która rozpocznie się 21 stycznia w Helsinkach. W planie są również koncerty w Sztokholmie, Amsterdamie, Krakowie, Berlinie, Paryżu i innych miastach

 

To prawdziwy hołd dla dziedzictwa braci Abbott i muzyki, którą pomogli stworzyć. Jest to również dar dla wielu fanów, którzy doznali dreszczy od surowej mocy, jaką PANTERA potrafi wywołać jak żaden inny zespół

– recenzował The Intelligencer.

Skład zespołu tworzą oryginalni członkowie: wokalista Philip H. Anselmo i basista Rex Brown, a także gitarzysta Zakk Wylde i perkusista Charlie Benante. Najnowsza seria koncertów kontynuuje celebrację życia zmarłych założycieli zespołu, perkusisty Vinniego Paula i gitarzysty Dimebaga Darrella.
Artist pre-sale (w tym bilety VIP) rozpocznie się we wtorek, 25 czerwca o godz. 10:00 czasu lokalnego, a
sprzedaż ogólna rozpocznie się w piątek, 28 czerwca o godz. 10:00 na www.livenation.pl oraz www.pantera.com.

Trasa będzie następstwem wcześniej ogłoszonych dat w Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz triumfalnego występu PANTERY na tegorocznym, brytyjskim Download Festival, pierwszym występie zespołu w Wielkiej Brytanii od trzech dekad, o którym Metal Talk Magazine powiedział:

Pierwszy występ PANTERY w Wielkiej Brytanii od ponad dwudziestu lat był jak grzmot i pozostawił tysiące błagających o więcej.

Zespół supportował również Metallikę na ich północnoamerykańskiej trasie stadionowej.

 

Zobacz też:
Imagine Dragons zagra koncert w Warszawie. AJR będzie gościem specjalnym

 

Twórcy power groove, zespół PANTERA, rozpoczęli swoją karierę w Arlington w Teksasie, w najbardziej znanym składzie: założyciele, bracia – perkusista Vinnie Paul i gitarzysta Dimebag Darrell, oraz basista Rex Brown i wokalista Philip H. Anselmo. Grupa stała się jednym z najbardziej znakomitych i wpływowych zespołów w historii heavy metalu. Do tej pory PANTERA sprzedała 20 milionów płyt na całym świecie, otrzymała cztery nominacje do nagrody Grammy i wyprzedała areny na całym globie.

Zespół PANTERA – koncert w Krakowie

Zespół PANTERA wystąpi 4 lutego 2025 – TAURON Arena Kraków
Przedsprzedaż Ticketmaster rozpocznie się w środę, 26 czerwca o godz. 10:00
Sprzedaż ogólna rozpocznie się w piątek, 28 czerwca na LiveNation.pl o godz. 10:00

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ