Friday, June 21, 2024
Home / Kultura  / „Pani z przedszkola” wkrótce premiera!

„Pani z przedszkola” wkrótce premiera!

Jest coś dla fanów Marka Koterskiego i Juliusza Machulskiego

"Pani z przedszkola" / fot. Jacek Drygała - Skorpion/ Arte

Marcin Krzyształowicz powraca i z maestrią godną hollywoodzkich mistrzów – Quentina Tarantino i Martina Scorsese, udowadnia, że kino gatunkowe nie ma dla niego żadnych tajemnic. Po wybranym do grona 16 najlepszych filmów świata, poruszającym i wielokrotnie nagrodzonym dramacie wojennym Obława – laureat Srebrnych Lwów i Polskiej Nagrody Filmowej Orły – zaskoczy widzów inteligentną i pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji komedią o relacjach męsko-damskich. „Pani z przedszkola” zachwyci wszystkich fanów Marka Koterskiego i Juliusza Machulskiego. Film trafi do polskich kin 25 grudnia.

"Pani z przedszkola" / fot. Jacek Drygała - Skorpion/ Arte

„Pani z przedszkola” / fot. Jacek Drygała – Skorpion/ Arte

„Pani z przedszkola” to ujmujący błyskotliwym poczuciem humoru i fenomenalnym aktorstwem, niezwykle barwny obraz rodziny, której życie z dnia na dzień staje na głowie, gdy wkracza w nie przedszkolanka syna, piękna i tajemnicza Karolina (Karolina Gruszka). To za jej sprawą rodzice chłopca – zapalony konstruktor latawców (Adam Woronowicz) i jego melancholijna małżonka (Agata Kulesza) odkryją, czym jest prawdziwa miłość i zrozumieją, że przez wszystkie lata małżeństwa tak naprawdę niewiele o sobie wiedzieli.

W pełnej humoru i zapadających w pamięć dialogów Pani z przedszkola, stanowiącej żywy dowód na talent i wszechstronność warsztatową Krzyształowicza, występują m.in. dwukrotna zdobywczyni Polskiej Nagrody Filmowej – Agata Kulesza, laureaci tej nagrody – Adam Woronowicz i Marian Dziędziel, nagrodzona Złotymi Lwami – Karolina Gruszka, a także Łukasz Simlat i legenda polskiego kina – Krystyna Janda, która pokazuje tu zupełnie nowe, komediowe wcielenie.

Autorem zdjęć jest laureat festiwalu Sundance za zdjęcia do filmu Nieulotne (koprodukcja Krakowskiego Biura Festiwalowego) – Michał Englert, za montaż odpowiadają zaufani współpracownicy Krzyształowicza – Adam Kwiatek i Wojciech Mrówczyński, laureaci FPFF w Gdyni.

"Pani z przedszkola" / fot. Jacek Drygała - Skorpion/ Arte

„Pani z przedszkola” / fot. Jacek Drygała – Skorpion/ Arte

„Pani z przedszkola” przez to, że zupełnie inna od Obławy stanowiła dla mnie intrygujące wyzwanie. Po kilkudziesięciu dniach spędzonych na planie ze znakomitą ekipą i świetnymi aktorami, mogę tylko powiedzieć, że stawienie czoła temu wyzwaniu było prawdziwą przyjemnością – Marcin Krzyształowicz.

Przypominamy, że koproducentem obsypanej wieloma prestiżowymi nagrodami Obławy oraz Pani z przedszkola jest Krakowskie Biuro Festiwalowe, a realizację zdjęć w Krakowie wspierała tradycyjnie Krakow Film Commission.

(źródło: materiał prasowy)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ