Friday, March 1, 2024
Home / PARTNER MK  / Pamiątka Komunii Świętej ‒ wybierz ponadczasowy prezent

Pamiątka Komunii Świętej ‒ wybierz ponadczasowy prezent

Jak co roku na wiosnę

pierwsza komunia święta

fot. materiał Partnera

Pierwsza Komunia Święta to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i jego rodziców. Dziecko przystępujące do tego sakramentu przechodzi wcześniej przez długą drogę przygotowań duchowych. Jednak pewne obowiązki spadają także na rodziców. Aby nadać tej ważnej uroczystości jeszcze większego znaczenia, rodzice organizują przyjęcie komunijne, na które zapraszają rodzinę i znajomych. Chcąc sprawić dziecku przyjemność, każdy z gości wręcza prezent komunijny. Jaki wybrać? Podpowiadamy poniżej

Kto kupuje prezenty komunijne?

W tym wyjątkowym dniu najważniejsze jest dziecko i jego wewnętrzne przeżycia. Dla tego młodego chrześcijanina jest to kolejny etap rozwoju duchowego. Podczas sakramentu jak i w części już nieoficjalnej otaczają go najbliżsi, przeżywając z nim te radosne chwile. Z okazji takiej uroczyści wypada podarować dziecku komunijnemu wyjątkowy prezent, który będzie dla niego pamiątką na długie lata.
Dużą rolę odgrywają rodzice chrzestni. To oni od momentu Chrztu Św. stoją u boku rodziców, wspierając ich w wychowaniu, także tym duchowym. Z uwagi na ważną funkcję, jaką pełnią, czują się oni w obowiązku podarować dziecku komunijnemu oryginalny prezent, będący wyjątkową pamiątką. Najczęściej wybierają oni jako prezent na Komunię przedmioty o charakterze religijnym, z umieszczonym tekstem pamiątkowym.

Drugimi, honorowymi gośćmi są dziadkowie. Oni także są wyjątkowymi postaciami w życiu dziecka i mają na nie duży wpływ. Najczęściej łączy ich silna więź. W związku z czym, oni także starają się, aby z okazji Pierwszej Komunii Świętej prezentem była wyjątkowa pamiątka.
Duża wagę do doboru prezentu na Komunię Świętą przykładają także najbliżsi członkowie rodziny, jak ciocie i wujkowie.

Czym powinna wyróżniać się pamiątka Pierwszej Komunii Świętej?

Pamiątki komunijne jak sama nazwa wskazuje, powinny upamiętniać znaczenie tego wyjątkowego dnia. Przede wszystkim powinny kojarzyć się konkretnie z wydarzeniem jakim jest Pierwsza Komunia Święta. Dlatego wszelkiego rodzaju prezenty typu zabawki, sprzęty czy vouchery są na pewno wartościowymi prezentami, które przyniosą dziecku radość. Jednak warto dodać do nich także coś, co będzie trwałą pamiątką na tą wyjątkową okazję. Można dokonać tego na wiele sposobów, np. wybierając z oferty prezenty przygotowane specjalnie na tę okazję. Posiadają one np. emblematy komunijne. Ważne z perspektywy czasu jest także, aby umieścić na pamiątce np. osobistą dedykację, podpis osoby wręczającej oraz datę.

Tradycyjna pamiątka Komunii Świętej.

Do najbardziej popularnych prezentów dla dziecka komunijnego należą:

 

• Biblie. To wspaniały pomysł na upominek szczególnie, gdy posiada personalizowaną okładkę, na której można umieścić zdjęcie dziecka lub piękną grafikę komunijną. Jeżeli nie ma takiej opcji, to dobrze, gdy wewnątrz znajduje się miejsce na dedykację lub tabliczka z indywidualnym nadrukiem. Niektóre modele można umieścić w drewnianym pudełku, wykonanym z naturalnego drewna z grafiką lub grawerem.
Obrazki komunijne. Obrazek wykonany ze srebra i umieszczony na drewnianej podstawie stanowi pamiątkę, która przyda się każdemu dziecku . Można dobrać odpowiedni obrazek do dziecka. Są modele z wizerunkiem dziewczynki i chłopca lub uniwersalne. Warto poświęcić chwilę, aby dodać do niego tekst pamiątkowy.
Dziesiątka różańca. Różaniec jest obowiązkowym atrybutem dziecka komunijnego. Jednak dziesiątka różańca przyda się na co dzień, ponieważ jest niewielka i można ją mieć zawsze przy sobie. Jest to przepiękna pamiątka, która występuje także w formie bransoletki.
Personalizowany album na zdjęcia. To piękna pamiątka, która pomieści wszystkie pamiątkowe fotografie z tego wydarzenia, aby w każdej chwili móc do nich wrócić wspomnieniami. Personalizowana okładka daje wiele możliwości. Wspaniale, gdy jest z imieniem dziecka lub jego zdjęciem.

Prezenty z okazji Pierwszej Komunii Świętej od pozostałych gości.

Pamiątki na I Komunię Świętą od pozostałych gości są zawsze mile widziane. Oto kilka propozycji, które nie nadwyrężą kieszeni:

 

Personalizowane kartki z okazji I Komunii Świętej. Zarówno te hand-made, jak i drukowane zostaną z dzieckiem na długo. Można dodać na nich zdjęcie i osobistą dedykację. Zazwyczaj jest to koszt od kilku do kilkunastu złotych.
• Mleczne czekoladki. Umieszczone w specjalnej owijce z życzeniami i motywami komunijnymi podwójnie ucieszą obdarowaną osobę. Całość prezentuje się wspaniale, aż szkoda rozpakowywać tak ładną owijkę z mlecznymi czekoladkami.
Ramki na zdjęcie z grawerem. Dostępne są ramki specjalnie na I Komunię Świętą. Ozdobione motywami komunijnymi, postaciami dzieci, pokryte srebrem wyróżniają się spośród innych. Można na nich wykonać grawerunek z osobistymi słowami np. cytatem. Dziecko będzie mogło umieścić w niej swoje komunijne zdjęcie.

Wyjątkowa, personalizowana pamiątka komunijna.

W naszym sklepie alechrzest.pl znajdziesz najpiękniejsze pamiątki I Komunii Świętej, odzwierciedlające najnowsze trendy . Wykonane z dbałością o najmniejszy szczegół, podkreślą znaczenie uroczystości. Umieszczamy na naszych produktach indywidualne grawerunki, nadruki oraz pięknie zaprojektowane tabliczki z osobistymi dedykacjami.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ