Friday, July 12, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak wybrać idealną paletę do makijażu? Podpowiadamy!

Jak wybrać idealną paletę do makijażu? Podpowiadamy!

Palety mogą Ci dostarczyć mnóstwa inspiracji do zabawy wizerunkiem. Zazwyczaj są tak skomponowane, by za ich pomocą można było stworzyć co najmniej kilka różnych makijaży

paleta-do-makijazu-miasto-kobiet

fot. Adobestock

Palety do makijażu są praktyczne i wszechstronne. Ponadto kuszą pięknymi opakowaniami i bajecznymi zestawieniami kolorów. To dlatego pokochały je zarówno profesjonalistki, jak i amatorki, które chcą bawić się makijażem. Warto jednak pamiętać, że zakup nawet najpiękniejszej i najbardziej zachwalanej palety może okazać się wielkim błędem, jeśli zapomnisz o kilku ważnych kwestiach. Sprawdź, jak wybrać idealny produkt dla siebie!

Po pierwsze – typ urody

Palety do makijażu zdecydowanie się od siebie różnią. Najpopularniejsze są te zawierające cienie do powiek, ale znajdziesz również takie, które pozwalają na stworzenie makijażu całej twarzy. Popularne są też zestawy do konturowania i rozświetlania oraz kompozycje do makijażu ust. Jednak bez względu na rodzaj produktu, musisz zawsze pamiętać o jego doborze do Twojego typu urody.

Kosmetyki kolorowe, niezależnie od typu, są utrzymane w jednej z trzech tonacji:

  • ciepłej – to wszelkie kolory kojarzące się ze słońcem, ogniem i gorącem, jednak możliwe jest również stworzenie ciepłego fioletu czy nawet granatu;
  • zimnej – do tej kategorii przynależą wszystkie barwy kojarzone z zimą i chłodem, chociaż można również określić np. czerwoną pomadkę jako chłodną;
  • neutralnej – to wszystkie kolory, w których mieszają się ciepłe i zimne odcienie.
  •  

Tonacje te korespondują z naszymi typami urody określanymi przez kolor cery, włosów, oczu itd. Jeśli nie wiesz, jakim typem jesteś, wykonaj prosty test. Przejrzyj swoją szkatułkę z biżuterią i sprawdź, w czym wyglądasz najlepiej. Złoto pasuje do ciepłych typów, srebro do chłodnych. Jeśli pasuje do Ciebie każda biżuteria, prawdopodobnie jesteś typem neutralnym.

Dobór odcieni w palecie do typu urody sprawi, że podkreślą one Twoją urodę, zamiast przynosić wręcz odwrotny skutek. Dlatego jest to takie ważne!

Po drugie – czego potrzebujesz?

Doskonale wiemy, że palety do makijażu składające się z pięknych brokatowych pigmentów i wyrazistych neonowych cieni potrafią po prostu zachwycać, jednak zdecydowanie nie jest to wybór dla każdego. Pomyśl o tym, kiedy nosisz makijaż i jak chciałabyś wtedy wyglądać. Jeśli jesteś stałą bywalczynią dzikich imprez i festiwali, neony i brokaty są jak najbardziej dla Ciebie. Jeśli jednak malujesz się głównie do pracy i na randki z mężem, wybierz bardziej stonowane kolory. Pamiętaj, że błysk jest efektowny, ale potrzebuje matowej bazy. Dlatego najbardziej wszechstronna będzie paleta, która zapewnia dobrą mieszankę stylów, a także zarówno ciemnych, jak i jasnych kolorów. Dzięki temu jest szansa, że faktycznie będziesz używać wszystkich odcieni, a ponadto bez trudu wykonasz z jej użyciem cały makijaż.

Po trzecie – nie bój się mieszać!

Palety mogą Ci dostarczyć mnóstwa inspiracji do zabawy wizerunkiem. Zazwyczaj są tak skomponowane, by za ich pomocą można było stworzyć co najmniej kilka różnych makijaży. Nie znaczy to jednak, że przy komponowaniu swojego looku musisz trzymać się ram wyznaczanych przez paletę! Mieszaj ze sobą różne zestawy i kosmetyki, a będziesz mogła pochwalić się prawdziwie unikalnym stylem.

 

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ