Wednesday, April 17, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / TLENOWA ODNOWA – TEST OXYBRAZJI

TLENOWA ODNOWA – TEST OXYBRAZJI

Nanoszony pod ciśnieniem tlen i roztwór soli fizjologicznej powoduje intensywne złuszczanie martwych komórek naskórka. Brzmi dość groźnie, ale wrażenia – niezapomniane!

Oxybrazja - tlenowa odnowa

Jak odmłodzić skórę, wyleczyć trądzik i zredukować zmarszczki?

Oxybrazja - tlenowa odnowa

Jak odmłodzić skórę, wyleczyć trądzik i zredukować zmarszczki?

To prawda, że zawsze z dużym sceptycyzmem traktowałam zabiegi kosmetyczne, a szczególnie wszelkie odmładzające cuda, które zdarzają się w salonach spa. To zapewne dlatego, że nigdy wcześniej moja skóra nie zaznała najnowszych odkryć kosmetyki.

Tak, przyznaję się – to był mój pierwszy raz! Stwierdziłam, że w erze wszechobecnych gabinetów kosmetycznych i ośrodków spa najwyższy czas dowiedzieć się, co drzemie w ich wnętrzach. Wybrałam miejsce z dala od zatłoczonego centrum, zgiełku samochodów i setek turystów.

Special Day SPA jest niewielkim, ale niezwykle urokliwym salonem. Wnętrze w lekko egzotycznym, minimalistycznym stylu od progu zaprasza do poddania się relaksującej kuracji. Zdałam się na sugestię pani kosmetolog, która zaproponowała mi zabieg oxybrazji. „To najbardziej odkrywcza metoda odmładzania i rewitalizacji skóry”, stwierdziła bez wahania. Zgodziłam się po zapewnieniu, że zabieg jest niezwykle przyjemny – w sam raz na ciepłe, letnie dni.

Położyłam się więc na wygodnej kozetce. Okryto mnie kocem, a na twarz nałożono maskę zabezpieczającą oczy. Relaksacyjna muzyka w tle wprawiła mnie w przemiły nastrój. Po chwili poczułam na twarzy i dekolcie wilgotną falę bryzy, która przesuwała się to w górę, to w dół, a następnie również poziomo. Poczułam się troszkę tak jak w reklamie najpopularniejszego kremu na świecie. Pamiętacie? „Jak ciepły letni deszcz”. Hmm… cudowne uczucie. Oczywiście od razu spytałam o skład i właściwości tej „letniej mżawki”. Wyjaśniono mi, że to nanoszony pod ciśnieniem przez specjalną głowicę tlen i roztwór soli fizjologicznej, które powodują intensywne złuszczanie martwych komórek naskórka. Brzmi dość groźnie, ale wrażenia – niezapomniane! Poza ogromną dozą przyjemności zabieg ten niesie ze sobą same korzyści. Oksybrazja usuwa wszelkie zanieczyszczenia, zaskórniki, zwęża pory skóry, leczy trądzik, odmładza skórę, redukuje głębokie zmarszczki, a nawet powstrzymuje proces wypadania włosów i łysienie, ponieważ z powodzeniem można ją stosować również na skórę głowy. A to i tak jeszcze nie wszystkie jej zalety. Żeby dobrze nawilżyć skórę po oksybrazji, pani kosmetolog zafundowała mi dodatkową atrakcję w postaci nawilżającej ampułki, aplikowanej za pomocą ultradźwięków. Po ampułce skóra stała się jeszcze bardziej nawilżona, jędrna i sprężysta.

Ze Special Day SPA wyszłam promienna, odprężona i uśmiechnięta. Muszę się wam do czegoś przyznać: to miłe doświadczenie całkiem zmieniło moje podejście do kosmetyki. Myślę, że niebawem znów pokuszę się o chwilę dla siebie.

Special Day SPA, Kraków, ul. Witkowicka 54, www.specialdayspa.pl

Katarzyna Czyżykiewicz

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ