Sunday, June 16, 2024
Home / Kultura  / Rusza Slow Fashion Cafe – pierwsza w Krakowie kawiarnia krawiecka

Rusza Slow Fashion Cafe – pierwsza w Krakowie kawiarnia krawiecka

W sercu krakowskiego Kazimierza powstaje Slow Fashion Cafe – rodzaj pracowni otwartej, gdzie można zobaczyć na żywo proces tworzenia ubrań i samemu wziąć w nim udział.

Slow Fashion Cafe - plakat na otwarcie

Plakat zapowiadający otwarcie Slow Fashion Cafe

W sercu krakowskiego Kazimierza powstaje Slow Fashion Cafe – rodzaj pracowni otwartej, gdzie można zobaczyć na żywo proces tworzenia ubrań i samemu wziąć w nim udział.

Slow Fashion Cafe - plakat na otwarcie

Plakat zapowiadający otwarcie Slow Fashion Cafe

Przy kawie i domowym cieście można też porozmawiać o najnowszych trendach, przejrzeć najświeższe magazyny i publikacje ze świata mody lub kupić autorskie projekty ubrań. Projektantki proponują swoim klientkom i kursantkom autorskie wykroje z czytelnym opisem, proste w realizacji nawet dla początkujących adeptów szycia.
Nazwa kawiarni nawiązuje do nurtu Slow Fashion, który kładzie największy nacisk na docenienie pracy ludzkich rąk. W czasach, gdy rynek zalewany jest tanią masową produkcją, coraz bardziej doceniamy dobrą jakość,  ponadczasowe fasony i indywidualny styl. Tworząc lub przerabiając ubrania często nieświadomie spowalniamy zawrotne tempo konsumpcji. W całym ruchu chodzi  nie tylko o to, żeby kupować mniej, ale za to w bardziej przemyślany sposób. Czasami wystarczy po prostu uruchomić wyobraźnię i przy odrobinie fachowej pomocy uszyć samemu coś wyjątkowego.
Slow Fashion Cafe to pomysł oparty na wieloletnim doświadczeniu i pasji absolwentek Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru – Moniki Németh i Katarzyny Stypulskiej. Stworzyły one kilka wielokrotnie nagradzanych kolekcji ubrań, prezentowanych na targach i pokazach mody. Prowadzona przez nie Szkoła Szycia Németh & Stypulska cieszy się dużym zainteresowaniem, stąd pomysł aby stworzyć miejsce wybiegające daleko poza szkolną atmosferę. Na przedpołudniowych i popołudniowych warsztatach w ciągu całego tygodnia odbywać się będą zajęcia z szycia na różnych poziomach zaawansowania. Kursy nie kładą nacisku na naukę czasochłonnych i skomplikowanych technik. Zdaniem projektantek najważniejsze jest opanowanie podstaw oraz poznanie kilku trików, by po uruchomieniu wyobraźni każdy był w stanie stworzyć efektowne i niepowtarzalne ubrania i dodatki. A jeśli ktoś nie czuje się na siłach, aby szyć samodzielnie, może tu coś kupić – Slow Fashion Cafe to także butik oferujący najnowsze kolekcje obu projektantek i akcesoria wnętrzarskie.
Otwarcie Slow Fashion Cafe – 27 października godz. 18, Kraków, ul. Bożego Ciała 10. „Miasto Kobiet” jest patronem medialnym imprezy otwarcia.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ