Saturday, May 25, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Otwórz się!

Otwórz się!

Wielkie otwarcia w toku, czyli cała redakcja w plenerze! Zobacz, co nowego w Krakowie, a co w Warszawie!

gospel

gospel

gap

Otwarcie pierwszego i jak na razie jedynego salonu Gap w Polsce to okazja do świętowania jesienno-zimowej mody na światowym poziomie, fot. Tomasz Zybert

Wielkie otwarcia w toku, czyli cała redakcja w plenerze! Zobacz, co nowego w Krakowie, a co w Warszawie!

 

Po pierwsze salon Gap, o którym już pisaliśmy na naszej stronie, stał się okazją do świętowania światowej mody w stolicy. Wśród gwiazd: Katarzyna Figura, Patrizia Kazadi i Marysia Niklińska. Na takiej imprezie nie mogło oczywiście zabraknąć Miasta Kobiet! Relacja z ekskluzywnego otwarcia Gap w najnowszym numerze, ale już teraz możecie oglądać zdjęcia celebrytów.

 

gospel

Koncert gospel Music Beyond Limits – Muzyka bez granic – zachęcał w ramach Festiwalu 7xGospel do porzucenia własnych uprzedzeń społecznych, artystycznych czy religijnych

W jak zwykle uduchowionym Krakowie, gdzie trwa właśnie Festiwal 7xGospel, słowo otwórz się nabiera trochę innego, niebiańskiego wymiaru.

Wczorajszy koncert Music Beyond Limits – Muzyka bez granic – zachęcał do porzucenia własnych uprzedzeń społecznych, artystycznych czy religijnych i otworzenia się na drugiego człowieka. Utworzony zaledwie 6 dni temu podczas warsztatów wokalnych chór, składający się z zupełnie obcych sobie, niemal przypadkowych osób z 7 różnych krajów dzielił się w ewangelickim kościele świętego Marcina muzyką gospel i świadectwami wiary poszczególnych wykonawców.

katane

Inauguracja sezonu zimowego w sycylijskiej Katane – czyli zamiast lodów cipoliny

W atmosferze wielokulturowości przebiegała też inauguracja sezonu zimowego w Katane – lodziarni założonej przez grupę Sycylijczyków, o której pisaliśmy na naszej stronie. Dla wszystkich, którzy tego dnia wybrali się na Sławkowską po słynne marcepanowo-pistacjowe czy jogurtowo-miodowe lody czekała – nie wiem czy smutna, czy radosna, ale – niespodzianka. Zamiast lodów: ciepłe smakołyki i specjały kuchni włoskiej. Mini pizze, pierożki calzone i specyficzne w swym smaku i nazwie cipoliny schodziły jak ciepłe bułeczki. Ot, odrobina ciepła i lata w pochmurny dzień.

A dla najbardziej spragnionych ciepła – dobra nowina: w Krakowie ma być jutro piękne słońce i całe 10 stopni na plusie! Czyż to nie idealna pogoda na Szafobranie? Zachęcamy więc do zrobienia ostatnich porządków w szafie dziecięcej i oczywiście – przybywajcie pod Wawel! Na wszystkich młodocianych śmiałków czeka długo obiecywany ZAMEK (tak tak, zdobyłyśmy go specjalnie dla Was), basen z kulkami, a także kolejne nieoczekiwane atrakcje – wśród nich – łubu dubu, łubu dubu – gigantyczny pan MIŚ!

Zapraszamy!

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ