Wednesday, May 29, 2024
Home / Moda  / Design  / Oświetlenie jadalni – jakie lampy zakupić?

Oświetlenie jadalni – jakie lampy zakupić?

To miejsce rodzinnych spotkań, dlatego warto o nie zadbać

fot. materiały prasowe

W niektórych domach jadalnia jest osobnym pomieszczeniem. W innych jest wydzieloną przestrzenią w salonie albo na pograniczu salonu oraz kuchni. Niezależnie od tego, jaką jadalnię masz w domu albo w mieszkaniu, warto pomyśleć o jej oświetl eniu. Na co się zdecydować?

Jadalnia to miejsce rodzinnych spotkań, dlatego warto o nie zadbać / fot. materiały prasowe

W jadalni spotykamy się z rodziną, a także w innymi bliskimi nam osobami – razem jemy śniadania, obiady i kolacje, dyskutujemy, gramy w gry, dobrze się bawimy. Wobec tego potrzebujemy też odpowiedniego oświetlenia.

W jadalni warto zadbać o światło, które jednocześnie będzie dawało przytulny, stylowy efekt, ale też będzie miało odpowiednio duże natężenie, aby wszystko na stole było dobrze widoczne. Co warto zakupić?

Postaw na lampy wiszące do jadalni

Najlepszym rozwiązaniem na oświetlenie jadalni będzie skorzystanie z lamp wiszących. Zawieszamy je jednak nieco niżej niż zwyczajnie, aby skupione światło padało na stół. W ten sposób możemy uzyskać bardzo atrakcyjny efekt, który wprowadzi do wnętrze relaksującą atmosferę. Najlepiej, aby lampy były zawieszone nad blatem na wysokość około 1 metra, ale wszystko zależy już od tego, jakiego efektu oczekujemy i jakiej wielkości są lampy.

W sprzedaży możemy znaleźć wiele świetnych lamp wiszących do jadalni. Na co warto się zdecydować? Wielkość i liczbę lamp dobieramy w zależności o wielkości stołu. Jeśli jest on krótszy, wystarczy jedna większa lampa albo dwie mniejsze. Gdy jednak stół przeznaczony jest na więcej osób, możemy wybrać nawet trzy zwisy.

Lampy mogą być montowane oddzielnie, czyli kupujemy wtedy jedną, dwie albo trzy lampy tego samego rodzaju i montujemy je obok siebie – musimy wtedy posiadać właściwą liczbę miejsc montażowych. Druga opcja to zdecydowanie się na lampy podłączane do jednego przewodu, ale posiadające kilka zwisów.

fot. materiały prasowe

Propozycje lamp wiszących do jadalni: http://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/10-lampy-wiszace-do-salonu-jadalni

Co zamiast lampy wiszącej?

Jeśli jednak takie oświetlenie nie będzie spełniało naszych oczekiwań, możemy zdecydować się na inne propozycje. Zamiast lamp wiszących do jadalni możemy zdecydować się na dekoracyjne plafony – będą dobre wtedy, gdy strop jest niski, możemy też zamontować kinkiety.

Nie zapominajmy też o nowoczesnej technologii, czyli o LED-ach. Taśmy LED zamontowane przy suficie podwieszanym albo oczka świetlne również potrafią wprowadzić do wnętrza potrzebne światło w elegancki sposób.

Podsumowując, jeśli chodzi o oświetlenie jadalni, mamy do dyspozycji mamy różne lampy i artykuły oświetleniowe. Zakupy możemy zrobić w salonach oświetleniowych, ale również możemy zrobić je on-line w sklepach internetowych bez konieczności wychodzenia z domu.

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ