Tuesday, May 28, 2024
Home / Kultura  / Osobistości oprowadzają po „Muzeum Utraconym”(obejrzyj)

Osobistości oprowadzają po „Muzeum Utraconym”(obejrzyj)

Za pośrednictwem strony www.muzeumutracone.pl oraz serwisu YouTube można już oglądać cykl filmów nakręconych w ramach akcji „Utracone Odzyskane”. Aktorzy, dyrektorzy istotnych placówek kulturalnych, sportowcy czy dziennikarze wcielili się w rolę przewodników i opowiedzieli o wybranych

Za pośrednictwem strony www.muzeumutracone.pl oraz serwisu YouTube można już oglądać cykl filmów nakręconych w ramach akcji „Utracone Odzyskane”. Aktorzy, dyrektorzy istotnych placówek kulturalnych, sportowcy czy dziennikarze wcielili się w rolę przewodników i opowiedzieli o wybranych dziełach, które Polska utraciła głównie w wyniku II wojny światowej.

Akcja „Utracone Odzyskane” jest kontynuacją emisji pierwszych 10 filmów, które swoją premierę miały w maju tego roku przed pokazem Muzeum Utraconego podczas Nocy Muzeów. Ze względu na sukces tej formy promocji „Muzeum Utraconego”, organizatorzy – Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR, zdecydowali się zaangażować jeszcze większe grono osobistości ze świata kultury, mediów czy sportu. Projekt wsparli i włączyli się w jego realizację m.in.:

Krzysztof Skiba

Jerzy Stuhr

Udział tak licznego grona jest dla nas bardzo ważny. Przypomnijmy, że w wyniku różnych nieszczęść, które spotkały nasz kraj, utraciliśmy łącznie około 75% naszego fizycznego dorobku kulturalnego – obrazów, rzeźb i wielu innych przedmiotów o ogromnej wartości historycznej i kulturalnej. To ważne, aby szerzyć świadomość tego faktu i również w ten sposób kształtować osobowość oraz postawy obywatelskie młodych ludzi, jako Polaków i Europejczyków – powiedziała Anna Zimecka, Wiceprezes Ad Artis Fundacji Sztuki SAR, jednego z organizatorów i prowadzących projekt „Muzeum Utracone”.

Filmy w ramach „Utracono Odzyskano” nakręcono w oddziałach Muzeum Narodowego w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Poznaniu oraz dodatkowo na Zamku Królewskim w Warszawie.

Osoby, które posiadają informacje na temat któregoś z tych utraconych dzieł proszone są o kontakt z Ministerstwem adres e-mail: kolekcje@mkidn.gov.pl.

W akcji wpierają nas:

Współorganizatorzy: Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Zamek Królewski w Warszawie;

Partnerzy: LOTTO, Zamek Królewski na Wawelu;

Patroni Honorowi: Prezydent Miasto Poznań, Prezydent Miasta Krakowa, Polski Komitet ds. UNESCO;

Patroni medialni: Radio Zet, TVP, AMS, CityINFO, culture.pl, Newsweek Historia;

Dofinansowano ze środków NCK w ramach programu NCK Kultura-Interwencje.

Oceń artykuł
2 komentarze
  • https://novushub.com/hindi-gana-video/ 16 listopada, 2019

    … [Trackback]

    […] There you will find 6398 additional Information on that Topic: miastokobiet.pl/osobistosci-oprowadzaja-po-muzeum-utraconym/ […]

  • semi gloss poster 9 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Find More to that Topic: miastokobiet.pl/osobistosci-oprowadzaja-po-muzeum-utraconym/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ