Saturday, July 13, 2024
Home / Ludzie  / Kre-aktywne  / Ósmy dzień tygodnia

Ósmy dzień tygodnia

O wielkim otwarciu nowego salonu, pracoholizmie i rewolucji w trendach fryzjerskich opowiada MACIEJ MANIEWSKI

Maciej Maniewski, fot. Sylwia Gaczorek oraz arch. własne Maniewski Hair&Body

Maciej Maniewski, fot. Sylwia Gaczorek oraz arch. własne Maniewski Hair&Body

Maciej Maniewski, fot. Sylwia Gaczorek oraz arch. własne Maniewski Hair&Body

Maciej Maniewski, fot. Sylwia Gaczorek oraz arch. własne Maniewski Hair&Body

O wielkim otwarciu nowego salonu, pracoholizmie i rewolucji w trendach fryzjerskich opowiada MACIEJ MANIEWSKI

 

 

 

 

 

Kilka lat temu rozmawialiśmy o tym, że w Krakowie brakuje dobrych imprez modowych. Po hucznym otwarciu w Pasażu 13 nowego salonu Maniewski Hair & Body możemy chyba powiedzieć, że to się zmieniło.

Kraków jest spragniony takich imprez. Na otwarciu mojego salonu było ponad 400 gości.  Chciałbym, aby Pasaż 13, a w szczególności mój salon były miejscem łączącym modę ze sztuką, aby odbywały się tu pokazy na najwyższym poziomie. I zmierzam w tym kierunku. Jestem niespokojną duszą i cały czas podnoszę sobie poprzeczkę. Znalazłem się w miejscu, w którym zawsze chciałem być – Pasaż 13 jest w Rynku, ma piękną architekturę i ekskluzywne marki.

Ale najpierw było podwórko przy Rakowickiej.

Pamiętam jeden z pierwszych wywiadów dla „Miasta Kobiet” o salonie przy Rakowickiej i jego tytuł „Podwórko pełne gwiazd”. Już wówczas podkreślałem, że interesuje mnie tylko fryzjerstwo na bardzo wysokim poziomie. Miejsce nie było wtedy istotne; wiedziałem, że na początku muszę się obronić świetną pracą, takim bardzo dobrym rzemiosłem fryzjerskim. Teraz przyszedł moment, żeby do tego rzemiosła dokładać nowe rzeczy, i po to jest Pasaż 13. Chciałem dać moim klientom trochę więcej ekskluzywności, trochę więcej powietrza, przestrzeni. A przede wszystkim wzbogacić usługi, stąd zmiana marki na Maniewski Hair & Body. Nasza klientka jest zabiegana, dlatego, aby zaoszczędzić czas, będzie mogła podczas koloryzacji włosów usiąść przy specjalnym barze i zrobić manicure lub maseczkę na twarz, zagęścić rzęsy. I – uwaga – będzie mogła to zrobić także w niedzielę.

Kim dzisiaj jest Maciej Maniewski? Fryzjerem, showmanem czy biznesmenem?

Przede wszystkim totalnym pracoholikiem. Za chwilę zaczynam pracę i skończę ją o 21. A jutro wyjeżdżam na targi do Poznania i przygotowuję dwa duże pokazy. Dla mnie tydzień składa się z siedmiu dni i brakuje jeszcze ósmego. Marka Maniewski funkcjonuje tak, że większość pomysłów rodzi się mojej głowie. Oczywiście, wdziera się w to biznes, ale walczę, żeby fryzjerstwo nie przegrało. A więc strzygę we własnych salonach, uczestniczę aktywnie przy produkcjach i ważniejszych eventach i często wyjeżdżam na szkolenia. Za dwa miesiące jadę do Londynu do najważniejszej dla mnie szkoły fryzjerskiej Vidal Sasoona, gdzie jak co roku spędzę kilka niezwykle inspirujących dni. Już nie mogę się doczekać.

Czy w tym sezonie szykują się jakieś fryzjerskie rewolucje?
Totalną rewolucją jest nasza najnowsza kolekcja „Past and the future”. Klasyczne cięcia, podkreślające kobiecość, oraz miękkie kształty fryzur zyskały awangardową oprawę w postaci strojów Renaty Molik z kolekcji My Space i makijażu Ani Rojek, która jest mistrzynią Polski w makijażu. Sfotografowała to wszystko w nowatorskim stylu Sylwia Gaczorek. Znany jestem z tego, że trudno mnie zadowolić i zawsze wydaje mi się, że coś można zrobić lepiej, ale o tej najnowszej kolekcji myślę z zadowoleniem.

A kolory we włosach?

Przebojem tego sezonu w koloryzacji, która stanowi nieodzowny element fryzjerstwa, jest rozjaśnianie końców włosów. Są różne metody, np. naturalny kolor rozjaśnia się specjalnymi olejkami, na końcach ciemnych włosów ściąga się kolor itd. Uzyskany efekt przypomina rozjaśnienie włosów od słońca i będzie na przełomie wiosny i lata prawdziwym hitem.

Aneta Pondo / Miasto Kobiet nr 3/2011

Dziennikarka i redaktor naczelna „Miasto Kobiet”, które wymyśliła i wprowadziła na rynek w 2004 rok. „Miasto Kobiet” to jej miłość, duma i pasja. Prezeska Fundacji Miasto Kobiet, która wspiera kobiety w odkrywaniu ich potencjału oraz założycielka Klubu Miasta Kobiet – cyklu spotkań dla kobiet z inspirującymi gośćmi.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • 메이저사이트 15 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Here you can find 63184 additional Information to that Topic: miastokobiet.pl/osmy-dzien-tygodnia/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ