Saturday, April 13, 2024
Home / PARTNER MK  / Oryginalny prezent dla mężczyzny preferującego ekstremalne doznania ‒ na co się zdecydować?

Oryginalny prezent dla mężczyzny preferującego ekstremalne doznania ‒ na co się zdecydować?

Każdy powinien zrobić sobie taki prezent

Prezent dla mężczyzny

fot. sklep.flyspot.com

Jeśli znajdujesz się właśnie w sytuacji, w której szukasz najlepszego prezentu dla mężczyzny kochającego adrenalinę, poświęć chwilę ‒ przybywamy z pomocą! Jeśli mówimy o człowieku kochającym emocje, ciekawym świata i takim, któremu ciągle mało nowych doświadczeń, pewna pula prezentów automatycznie odpada. Niestety, zestaw kolorowych skarpetek czy piękne wydanie „Pana Tadeusza” z pewnością nie zrobi na nim wrażenia

 

Prezent dla faceta preferującego ekstremalne doznania musi być zaskakujący (najlepiej taki, którego nigdy się nie spodziewał) i gwarantujący niesamowite emocje. Nie będziemy trzymać dłużej w napięciu: taki idealny prezent istnieje i jest nim voucher na latanie w tunelu aerodynamicznym Flyspot!

Jak wygląda lot w tunelu aerodynamicznym?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, warto się najpierw dowiedzieć, czym w ogóle jest tunel aerodynamiczny Flyspot. To specjalnie skonstruowany budynek, który powstał wyłącznie w jednym celu: by z pomocą najnowocześniejszej technologii umożliwić człowiekowi latanie. Dlatego wewnątrz budynku znajduje się szklana tuba o szerokości 4,5 metra i wysokości kilkunastu metrów, w którą od spodu, za pomocą wentylatorów o ogromnej mocy, wdmuchiwane jest rozpędzone powietrze.

 

Na poziomie podłogi tunel ma specjalną siatkę, po której chodzą instruktorzy asekurując latających. Siatka nieraz pełni też funkcję amortyzującą przy upadku (jest dość elastyczna). Prędkość powietrza w tunelu jest ściśle regulowana przez instruktora siedzącego w pomieszczeniu tuż przy tunelu. Jego zadaniem jest uważna obserwacja drugiego z instruktorów, prowadzącego coaching w tunelu ‒ na podstawie doświadczenia i systemu specjalnych gestów driver wie, na jaką prędkość ma ustawić tunel. Zmiany są płynne i można je robić bardzo szybko, nie ma więc problemu, by na przemian latały osoby początkujące, latające razem z instruktorem i na mniejszych prędkościach, a tuż po nich zaawansowani użytkownicy tunelu, przy których Flyspot chodzi już często na maksymalnej mocy.

 

Pierwszy Flyspot powstał w 2014 roku w Warszawie. Dziś tunele są już trzy, poza Warszawą także w Katowicach i w Mirosławicach koło Wrocławia.

prezent lot w tunelu aerodynamicznym

fot. sklep.flyspot.com

Lot w tunelu aerodynamicznym Flyspot ‒ ekstremalne i niezapomniane doznania

Zakładając, że wręczyłaś już swojemu mężczyźnie voucher na lot we Flyspot i umówiliście konkretny termin ‒ pamiętajcie, by zjawić się na miejscu co najmniej 30 minut przed umówioną godziną lotu. To czas potrzebny na szkolenie oraz dobór odpowiedniego kombinezonu i kasku. Oprócz tego każdy latający dostaje też gogle i jednorazowe zatyczki do uszu.

 

Podczas szkolenia instruktor Flyspot opowiada o tym, jakie wrażenia będą towarzyszyć wejściu do tunelu oraz pokazuje, w jakiej sylwetce należy latać, a także jak sprawnie wejść i wyjść ze środka. Pokazuje też kilka podstawowych znaków służących do porozumiewania się w tunelu, jak: wygnij się, wyprostuj nogi, popraw ręce. Prędkość powietrza w tunelu przy lotach osób początkujących to około 220-240 km/h, a powietrze rozpędzone do takiej prędkości jest głośne.

 

Jeśli teraz przypominają Ci się lekcje fizyki i tematy związane z oporem powietrza i tym podobne, możesz zacząć sobie zdawać sprawę z tego, jak ogromne siły działają na latającego człowieka. Płynne latanie w tunelu jest niczym innymi niż umiejętnym wykorzystaniem zasad aerodynamiki w celach, których potrzebujemy. I tak na przykład Twój mężczyzna będzie w stanie sprawdzić, że leżąc na powietrzu brzuchem do dołu i prostując lekko nogi, zacznie przemieszczać się do przodu, a wkładając delikatnie niżej jeden łokieć zacznie się obracać.

 

Zazwyczaj jednak pierwsze loty (we Flyspot lata się 2 razy po 1,5 minuty) to jedynie zapoznanie się z mocą powietrza i… ogromna ochota na więcej. Gwarantujemy jednak, że miłośnik adrenaliny po dwóch lotach będzie pełen emocji i intensywnych wrażeń, których w takim wymiarze nie doświadczył jeszcze nigdy.

fot. sklep.flyspot.com

Czy lot w tunelu Flyspot jest bezpieczny?

Chociaż loty we Flyspot gwarantują niesamowitą adrenalinę, cała technologia i metodologia szkolenia zapewnia największy z możliwych poziom bezpieczeństwa. Przede wszystkim, osoba latająca cały czas jest w towarzystwie instruktora. Często pierwsze chwile w powietrzu wymagają wręcz tego, by instruktor trzymał swojego podopiecznego, by ten w bezpieczny sposób, z daleka od twardych szyb, spróbował „złapać”, na czym polega latanie.

 

Trochę inaczej wygląda sytuacja w przypadku osób, które trenują sporty związane z dobrym wyczuciem własnego ciała, np.akrobatykę, pływanie czy taniec. Im większa świadomość własnego ciała, tym lepiej zadziała nam ono w powietrzu. I chociaż indoor skydiving uznawany jest za sport ekstremalny, to na początkowym etapie latanie jest bardzo bezpieczne, o czym może świadczyć fakt, że z usług tunelu mogą skorzystać nawet 3-letnie dzieci.

Tunel to narzędzie, które ‒ podobnie jak w innych sportach ‒ możemy wykorzystywać w różny sposób.

 

Voucher na lot w tunelu aerodynamicznym Flyspot ‒ oryginalny prezent dla mężczyzny, zapewniający silne emocje

Najlepszy, niepowtarzalny i oryginalny prezent dla mężczyzny ? Wiadomo ‒ lot w tunelu aerodynamicznym Flyspot. Voucher na lot to dla Ciebie gwarancja udanego podarunku, a także wiele emocji i radości zarówno przed, jak i po skorzystaniu z latania. W dodatku loty we Flyspot to atrakcja niezależna od pogody i czynna codziennie, w dodatku przez większą część doby. Zdecydowanie jest to najlepszy prezent, jaki tylko Twój mężczyzna może sobie wymarzyć.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ