Sunday, May 19, 2024
Home / Moda  / Oryginalna kratka Burberry ‒ jak ją rozpoznać?

Oryginalna kratka Burberry ‒ jak ją rozpoznać?

Kratka kratce nierówna

apaszka burberry i kapelusz

Burberry to nie tylko kultowe prochowce / fot. Unsplash

Słynna marka Burberry, która swój początek miała w 1856 roku, do dziś dnia podbija serca kobiet i mężczyzn na całym świecie. Głównie przez jej światowy fenomen na rynku modowym, co rusz pojawiają się doskonale odwzorowane repliki ubrań słynnego domu mody. Przez to nieświadomi konsumenci dają się złapać w sidła oszustów, kupując podróbki oryginałów. Jak zatem nie dać się zwieść i rozpoznać kratki Burberry?

 

Jak wygląda oryginalna kratka Burberry?

Burberry należy do najstarszych domów mody na świecie. Dzięki swojej ponadczasowej, charakterystycznej kracie bije rekordy popularności i niezmienne odznacza osoby cieszące się dobrym stylem i smakiem. To głównie szyk i jakość były fundamentami potęgi imperium marki i jak widać do dziś dnia, dbałość o szczegóły i ogromna perfekcja procentuje w postaci ciągle rosnącej popularności.

Założyciel Thomas Burberry, od którego nazwiska firma przejęła nazwę, na początku istnienia marki stawiał na okrycia wierzchnie z gabardyny, które miały chronić klientów przed deszczem. Dopiero później przedsiębiorstwo wpadło na pomysł ozdobienia marki charakterystycznym logo i legendarną podszewką w kratę.

apaszka burberry

fot. Unsplash

Choć mogłoby się wydawać, że słynna krata od zawsze ozdabiała widoczną stronę okryć wierzchnich, wystarczy zajrzeć w karty historii marki, by dowiedzieć się, że znany wzór na początku zdobił głównie wewnętrzną stronę garderoby. Wyjątkowość i efektowność kraty dostrzegł kierownik francuskiego butiku domu mody, który wypromował deseń na sklepowej wystawie. Zabieg ten okazał się strzałem w dziesiątkę, bowiem o kratę zaczęli pytać nie tylko przechodnie, ale wielbiciele mody z najróżniejszych okolic. W ten sposób stała się ona wyznacznikiem elegancji i klasy każdej kobiety dbającej o wizerunek, a w 1921 roku firma Burberry osiągnęła status wybitnej marki na równi z Diorem, Chanel czy Pradą.

Jak rozpoznać oryginalny szal Burberry?

Jak już wiesz, na świecie nie brakuje tańszych replik apaszek czy dodatków Burberry ‒ są one niekiedy tak dobrze odwzorowane, że ciężko je odróżnić od oryginału. Jest to jednak możliwe, jeśli zwrócisz uwagę na poniższe szczegóły:

 

opakowanie produktu; jeśli interesuje Cię oryginalna apaszka Burberry, koniecznie sprawdź, w co owinięty jest konkretny dodatek. Jeśli to zwykła folia lub reklamówka, możesz być pewna, że produkt nie jest oryginalny. Wysokiej jakości kaszmir lub jedwab, z którego produkowane są dodatki Burberry, pakuje się wyłącznie do oryginalnych pudełek lub torebek z grubymi sznurowanymi uszkami,
metki; kupując oryginalny produkt, skup się na logo firmy. Jeśli w nazwie emblematu zdarzy się literówka, nie licz na to, że to pojedynczy błąd przy produkcji. Firma z taką renomą nie może pozwolić sobie na tego typu pomyłki, więc widząc dodatek z inną nazwą niż w oryginale, bądź pewna podróbki,
precyzja i szczegóły; jest to niezwykle ważne, byś dokładnie sprawdzała jakość wybranego produktu. Wszelkie wystające i prujące się nitki lub nierówna tekstura świadczą tylko o tym, że upatrzona przez Ciebie rzecz to replika. Burberry charakteryzuje dbałość o każdy detal, w szczególności staranne wykończenie produktu,
metka pod kolor akcesorium; kolejnym istotnym aspektem jest zwrócenie uwagi na długą metkę, dołączoną do akcesorium. Oryginalna jest zawsze utrzymana w tej samej kolorystyce, co wybrany element garderoby.

Oryginalna apaszka Burberry ‒ gdzie dostać?

Biorąc pod uwagę ogromną dostępność replik Burberry, najbezpieczniej nie dokonywać zakupów na aukcjach internetowych. Takie portale nie gwarantują oryginalności produktu, najczęściej sprzedawanego po niższych cenach. Aby mieć pewność otrzymania oryginalnego towaru, odwiedzaj sklepy ze sprawdzoną renomą, specjalizujące się w sprzedaży wyłącznie certyfikowanych akcesoriów, jak np. dresscode-shop.pl. Odwiedzając tę platformę masz pewność, że zakupisz wyłącznie oryginalne i renomowane produkty, które dzięki wysokiej jakości posłużą Ci przez lata.

 

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ