Thursday, May 30, 2024
Home / PARTNER MK  / Oryginalna biżuteria ślubna – co wybrać na tę okazję?

Oryginalna biżuteria ślubna – co wybrać na tę okazję?

Jaką biżuterię mieć na sobie w tym dniu? Jaka przyniesie szczęście?

biżuteria ślubna Miasto Kobiet

Biżuteria ślubna w połączeniu z suknią z stworzy niezapomnianą stylizację / fot. Unsplash

Każda stylizacja nabiera charakteru dzięki oryginalnej biżuterii. Dlatego nie warto zapominać o niej podczas przygotowań do ważnych uroczystości – w tym również ślubu. Panny młode koncentrują się przede wszystkim na znalezieniu wymarzonej sukni, ale  biżuteria ślubna nie powinna być traktowana jako mniej istotna. Dopiero kreacja wraz z dodatkami stworzy niezapomnianą stylizację, która pozwoli poczuć się wyjątkowo

 

1. Złoto czy srebro dla panny młodej?
2. Oryginalna biżuteria dobrana do sukni
3. Biżuteria autorska – sposób na oryginalność

 

Biżuteria najsilniej kojarząca się ze ślubem to obrączki, a ich wybór to ważny etap przygotowań. Oferta jubilerów jest jednak o wiele bogatsza i znajdują się w niej komplety dedykowane specjalnie pannom młodym. Wybór zestawu na ślub wcale nie jest łatwy, tym bardziej, że oprócz sieciowych salonów, oryginalna biżuteria znajduje się przede wszystkim w autorskich pracowniach.

1. Złoto czy srebro dla panny młodej?

Wiele kobiet ma swoje preferencje dotyczące wyboru surowca wykorzystanego do stworzenia biżuterii ślubnej. Często ma to związek z typem urody i podziałem na ciepłe oraz zimne kolory. Biżuteria powinna również komponować się z suknią ślubną i jej odcieniem. Panie, które wybierają śnieżną biel, powinny szukać raczej srebrnych dodatków lub kolczyków i wisiorków wykonanych z białego złota. Jeśli wybór pada na kreację w odcieniach ecru, jej ciepły kolor lepiej podkreśli złoto.

2. Oryginalna biżuteria ślubna dobrana do sukni

Krój sukni ma bardzo duże znaczenie podczas wyboru biżuterii ślubnej. Przede wszystkim w różnym stopniu może eksponować dekolt, co przesądza, czy komplet będzie składał się z łańcuszka i wisiorka, czy te elementy zostaną pominięte podczas zakupów. Jeśli kreacja wykonana jest z koronki lub posiada bogate zdobienia, należy uważać, by nie przesadzić z dodatkami. Wówczas lepszym wyborem będą na przykład subtelne kolczyki na sztyfcie. Im prostsza suknia, tym bardziej wyrazistą biżuterię ślubną może wybrać panna młoda – w tym również przyciągający wzrok naszyjnik z szafirem lub granatem.

3. Biżuteria autorska – sposób na oryginalność

Poszukując oryginalnej biżuterii warto zainteresować się ofertą spoza największych sklepów jubilerskich. Pracownie rzemieślnicze oferują często niepowtarzalne wzory, a dodatkowo są otwarte na sugestie i indywidualne zamówienia klientów. Biżuteria autorska, wykonana ręcznie, z dbałością o detale, podkreśli wyjątkowy charakter uroczystości ślubnej. A dzięki nowoczesnej, minimalistycznej stylistyce, posłuży również podczas innych okazji.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Fotograf ślubny Dębica Marcin Zięba 5 marca, 2021

    Najlepiej wybrać co bliższe sercu , każdy ma swój gust

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ