Friday, June 21, 2024
Home / Inne  / Orska w METAFORMA Cafe

Orska w METAFORMA Cafe

Pierwszy butki z biżuterią uznanej projektantki Anny Orskiej, w nowym miejscu na mapie Krakowa - METAFORMIE Cafe.

Po Poznaniu i Warszawie biżuteria z kółkiem noszącym nazwę „ORSKA” zawita na stałe pod Wawelem w ramach konceptu METAFORMA Cafe realizowanego przez projektantów Renatę Kalarus oraz Jerzego Cyganiewicza przy ul.Powiśle 11.

Anna Orska – właścicielka marki „ORSKA”, a zarazem autorka wszystkich kolekcji — jest absolwentką Wydziału Architektury i Wzornictwa Przemysłowego poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jako pierwsza w Polsce zastosowała w biżuterii na tak wielką skalę upcycling, zapoczątkowując tym samym nowy styl w jubilerstwie. Jej prace wystawiane były i są na świecie m.in. w Nowym Jorku, Mediolanie i Berlinie.

orska_1

Anna Orska projektuje od lat biżuterię dla takich gigantów w branży jak: „W.KRUK” „DENI CLER” czy „SWAROVSKI ELEMENTS”. Natomiast swoje najbardziej artystyczne wizje realizuje już czwarty rok pod autorską marką „ORSKA” na którą składają się też unikaty i serie limitowane.

Biżuterię jej autorstwa noszą m.in.: Sharon Stone, Andie MacDowell, a także Grażyna Kulczyk, Nina Terentiew, Grażyna Torbicka, Katarzyna Figura, Beata Sadowska czy Anna Czartoryska – Niemczycka.

orska_2

Jak czytamy w BIO projektantki: „Dzięki swojej pasji i sercu włożonemu w każdy projekt marka „ORSKA” codziennie zyskuje nowe wielbicielki”. Od 3 grudnia 2014 — czego jesteśmy pewni — także w Krakowie.

***

Prowadzona przez Renatę Kalarus oraz Jerzego Cyganiewicza METAFORMA od kilkunastu lat zajmuje się sprzedażą wyposażenia wnętrz i promocją dizajnu. Na powierzchni 600m2, obecnie przy ul. Wrocławskiej 28 w Krakowie, prezentuje kolekcje wielu renomowanych polskich i zagranicznych marek.

metaforma_cafe

METAFORMA Cafe to nowy koncept tej pary— miejsce, w którym mieszkańcy Krakowa oraz turyści stykać się mogą w praktyce z najlepszymi polskimi produktami. Meble, lampy, naczynia, biżuteria, pamiątki i książki oraz inne niebanalne akcesoria – dzieła znanych polskich projektantów i producentów, którymi można się śmiało chwalić przed całym światem…

Wydawnictwa: 2+3D, Dwie Siostry, Karakter, producenci: Comforty, Gucio, Noti, Puff Buff, Trzy Myszy, Well Done, Zięta czy będące na starcie studia projektowe: Otoprojekt i Renament, to tylko niektóre z nich. W tym towarzystwie od grudnia 2014 także butik z wyjątkową biżuterią marki ORSKA

W barze poza kilkoma wyjątkami wybrane polskie smaki, przede wszystkim wyroby i receptury małopolskie jak choćby wina z krakowskiej winnicy „Srebrna Góra”, piwa z podkrakowskiej „Pracowni Piwa”, soki z łąckiej tłoczni „Maurer”, cydr, itp.

METAFORMA Cafe — wyjątkowe rodzime produkty i ambitne polskie marki, które mając najwyższej jakości ofertę oraz świetną oprawę „mimo to” osiągnęły sukces rynkowy.
To także równolegle wystawy, spotkania i warsztaty promujące polski dizajn, a także inne aktywności związane z promocją szeroko pojętej kultury w Krakowie.

Jednym słowem usytuowana pod samym Wawelem wspólna otwarta przestrzeń przeznaczona dla Was, Waszych znajomych i szanownych gości.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ