Wednesday, May 22, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Orły 2020 już rozdane! Wielki triumf „Bożego Ciała”

Orły 2020 już rozdane! Wielki triumf „Bożego Ciała”

Wisienką na torcie Orłów 2020 był przegląd kreacji z czerwonego dywanu, na którym pozowały największe polskie gwiazdy

Boże Ciało Jana Komasy

O filmie „Boże Ciało" z pewnością jeszcze długo będzie się mówić. Najpierw nominacja do Oscara, a teraz wygrana w 11 kategoriach Orłów 2020, co zdarzyło się pierwszy raz w historii Polskich Nagród Filmowych / fot. materiały prasowe

Za nami wieczór pełen wrażeń. Przedwczoraj, w Teatrze Polskim w Warszawie, odbyła się ceremonia 22 edycji wręczenia Polskich Nagród Filmowych, zwanych Orłami. Film „Boże Ciało” Jana Komasy, nominowany w 15 kategoriach, zmiótł konkurencję, zdobywając aż 11 statuetek! Uroczystą galę poprowadził aktor, Maciej Stuhr. Kto zachwycił na czerwonym dywanie, kto zaliczył wtopę i kto zdobył pozostałe nagrody? Sprawdźcie sami

 

 Historyczny rekord

O filmie „Boże Ciało” z pewnością jeszcze długo będzie się mówić. Najpierw nominacja do Oscara, a teraz wygrana w 11 kategoriach Orłów 2020, co zdarzyło się pierwszy raz w historii Polskich Nagród Filmowych. Produkcja zebrała m.in. nagrody w kategoriach: „Najlepsza główna rola kobieca”, „Najlepsza główna rola męska”, „Najlepsza reżyseria”, „Najlepsze zdjęcia” i „Najlepszy film”. – Od samego początku chcieliśmy zrobić film, który będzie łączył, a nie dzielił – podkreślił na scenie Jan Komasa, reżyser i triumfator tegorocznej ceremonii.
Polska Akademia Filmowa doceniła także film „Pan T.” w reżyserii Marcina Krzyształowicza, przyznając dwie nagrody – za najlepszą scenografię i najlepsze kostiumy oraz „Ikar. Legenda Mietka Kosza” w reżyserii Macieja Pieprzycy, który otrzymał statuetki w kategoriach „Najlepsza muzyka” i „Najlepszy dźwięk”. Zwycięzcy pozostałych kategorii przedstawiają się następująco:

⦁ NAJLEPSZY FILM EUROPEJSKI – „Faworyta”
⦁ NAJLEPSZY FILM DOKUMENTALNY – „Tylko nie mów nikomu” reż. Tomasz Sekielski
⦁ NAJLEPSZY FILMOWY SERIAL FABULARNY – „Wataha” reż. Kasia Adamik, Olga Chajdas
⦁ NAJLEPSZA CHARAKTERYZACJA – Dariusz Krysiak „Krew Boga”
⦁ NAGRODA ZA OSIĄGNIĘCIA ŻYCIA – Maja Komorowska

Jedna nagroda – dwóch zwycięzców?

W tym roku nagroda w kategorii „Najlepsza drugoplanowa rola męska” trafiła w ręce Łukasza Simlata z filmu „Boże Ciało”. Jednak jak się później okazało, laureatów tej nagrody było dwóch. Agata Trzebuchowska, odczytująca wynik, pominęła Roberta Więckiewicza i jego rolę w „Ukrytej grze”. Co więcej, organizatorzy ceremonii zapomnieli również o statuetce dla drugiego zwycięzcy. Omyłkowo pominięty Więckiewicz, w wyraźnie dobrym humorze i nastroju mówił:

Jakoś udziela mi się taki nastrój pozytywny, chyba się starzeję i staję się coraz bardziej sentymentalny, ale chcę powiedzieć, że bardzo dobrze się czuję, że jestem częścią tej naszej wielkiej rodziny. Cieszę się, że mogę być jednym z was!

Czerwony dywan

Wisienką na torcie Orłów 2020 był przegląd kreacji z czerwonego dywanu, na którym pozowały największe polskie gwiazdy. Szczególną uwagę zwróciła Marta Żmuda-Trzebiatowska w pastelowo-różowej, falbaniastej sukni, która podkreśliła zarówno jej dekolt, jak i ciążowy brzuszek. Z kolei Aleksandra Konieczna, zdobywczyni nagrody za najlepszą rolę drugoplanową, postawiła na kreację w kolorze mocnego, wyrazistego różu. Suknie w klasycznej, eleganckiej czerni wybrały m.in. Maria Dębska, Agata Kulesza, Maja Komorowska czy Eliza Rycembel. Na czerwonym dywanie nie zabrakło też power look’u, czyli damskiego garnituru. Jej przedstawicielkami były Julia Pietrucha i Zofia Domalik. Oko fotoreporterów przyciągnęła również Maja Ostaszewska, pozująca w delikatnej sukni z wyszywanymi cekinami, w odcieniu baby blue.

Katarzyna Winiarska

Oceń artykuł
2 komentarze
  • Joanna Płomienna 6 marca, 2020

    Serdeczne gratulacje dla całej ekipy Bożego Ciała. Oby nasze kino stawało się coraz lepsze!

  • visit here 10 marca, 2020

    I would like more information about this, because it is very nice., Thanks for sharing.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ