Monday, May 27, 2024
Home / Seks  / Orgazm wielokrotny – jak osiągnąć przyjemność wiele razy?

Orgazm wielokrotny – jak osiągnąć przyjemność wiele razy?

Odpręż się i osiągnij wielokrotny orgazm

kobiecy orgazm

Kobietom łatwiej przychodzi osiągnięcie wielokrotnego orgazmu, ale mężczyźni też są do niego zdolni/ fot. Canva

Jeśli nie wiesz co to znaczy wielokrotny orgazm, wyobraź sobie przeżywanie ogromnej przyjemności następującej po sobie falami, bez przerywania aktu seksualnego i wytchnienia.
Orgazm wielokrotny u kobiety może następować w odstępach kilkusekundowych, kilkuminutowych bądź dłuższych. W zależności od sposobu i tempa stymulacji, poziomu libido oraz stanu emocjonalnego

 

Orgazm wielokrotny – jakie są rodzaje?

Za wszystkie orgazmy odpowiada łechtaczka. Orgazmy wynikające ze stymulacji pochwy i tak zawdzięczamy królowej rozkoszy. Oznacza to, że drażnienie ścian pochwy wyzwala orgazm łechtaczkowy, tylko zapoczątkowany w innym miejscu łechtaczki. Każda osoba z waginą zbudowana jest odrobinę inaczej, dlatego dla osiągnięcie orgazmu podczas stymulacji waginy będzie możliwe niemal zawsze, a dla innych rzadziej lub wcale

– zauważa Kamila Raczyńska-Chomyn w książce „Ona. Zdrowie, seksualność, ćwiczenia mięśni dna miednicy” (wyd. Znak).

 

Naprawdę warto przeczytać:
Łechtaczka – historia przemilczania

A jak jest z wielokrotnymi orgazmami?

Orgazm wielokrotny łechtaczkowy następuje po pochwowym, przy utrzymaniu stanu wysokiego podniecenia, czyli etapu Plateau. Objawia się on napięciem mięśni, przyspieszoną akcją serca i podwyższonym ciśnieniem. Jak najszybciej doprowadzić do orgazmu? Przy stymulacji palcami pocieraj łechtaczkę ruchami posuwistymi lub okrężnymi sprawdzając, który z nich daje większą przyjemność. Ćwicz solo lub w duecie dostosowując tempo i moc wykonywanych ruchów.
Orgazm łechtaczkowy wielokrotny u niektórych występuje podczas stosunku. Można go osiągnąć w trakcie stymulacji stref erogennych lub gry wstępnej. W osiągnięciu go pomaga delikatny masaż, przydatny bywa lubrykant oraz gadżety erotyczne np. masażer, wibrator łechtaczkowy, ale czasem wystarczy poznanie siebie przy użyciu lusterka i dotyk palcami lub językiem.
Wielokrotny orgazm pochwowy można osiągnąć przy stymulacji punktu G, który znajduje się na przedniej ściance pochwy. Niektóre kobiety nie są zdolne do jego przeżywania, z powodu nietypowo rozłożonych nerwów czuciowych lub przeszłych negatywnych doświadczeń.

– W jego trakcie odczuwa się skurcze: regularne i rytmiczne około 15 sekund, nieregularne w połączeniu z regularnymi po około minucie oraz nieregularne trwające 24 sekundy

– można dowiedzieć się z artykułu „Orgazm pochwowy – jak przebiega, jak wywołać?” w portalu „Wylecz.to”.

Wielokrotny orgazm podczas masturbacji jest najbardziej intensywny. Aby go osiągnąć nie musimy się bardzo starać, ponieważ skupiamy się na własnej przyjemności, jeśli znamy siebie nie mamy problemu z znalezieniem tego co nam się podoba.

– Najintensywniej szczytujemy same ze sobą, ponieważ – co tu dużo mówić – często jesteśmy swoimi pierwszymi i najlepszymi kochankami. Znamy swoje ciało, wiemy jakie fantazje na nas działają, dajemy sobie stymulację taką i tak rozłożoną w czasie, jak chcemy, i to jest najlepsza metoda samopoznania. A gdy będziemy wiedziały, co nas podnieca i co prowadzi do rozkoszy, łatwiej będzie pokierować osobę, z którą chcemy uprawiać seks –

dowiadujemy się z rozdziału „Wielkie O, czyli kilka zdań o naszym orgazmie” („Ona. Zdrowie, seksualność, ćwiczenia mięśni dna miednicy”).

Wielokrotny orgazm podczas stosunku trudniej osiągnąć z powodu chęci zadowolenia partnera oraz presji powstałej przez sceny erotyczne pokazywane w dziełach kinematografii.

– Znaczenie ma nie tylko kwestia mentalna. W epoce, w której kolorowe magazyny, kino oraz internet wpędzają nas w poczucie winy z powodu posiadania zbyt wielu „niedoskonałości”, trudno jest czuć się stuprocentowo swobodnie ze swoim ciałem albo z ciałem swojego/ej partnera/ki.
Tymczasem aby móc czerpać przyjemność, trzeba umieć unieść się ponad to, jak oceniasz swoją własną fizyczność.

– uważa Jüne Plã („Klub rozkoszy”, wyd. Flow Books). Jak doprowadzić siebie lub partnerkę do wielokrotnego orgazmu? Kobiety na zamkniętych grupach relacjonują, że przy osiąganiu wielokrotnych orgazmów, pomocne są: namiętne pocałunki, pieszczoty całego ciała z uwzględnieniem stref erogennych, seksu oralnego i odpowiedniej atmosfery.

„Ja mam bardzo różnie, bo np. podczas masturbacji (zabieram się za siebie wyłącznie łechtaczkowo) mogę dojść tylko raz i nigdy nie mam ochoty na więcej. Potrafię dojść w minutę, jak dobrze pójdzie. Podczas seksu faktycznie umiem osiągnąć orgazm więcej razy, aż do wybuchów śmiechu, że „znów” oraz „już więcej nie dam rady. Stop.” Raczej wygląda to tak, że wjeżdżam „na szczyt” i dochodzę, a jeśli partner nie przerwie penetracji, a tylko zwolni lub nawet zatrzyma się i da mi ochłonąć (ale ze swoim penisem wciąż w mojej pochwie/odbycie) po czym znów zacznie się powoli poruszać, to zostaję dość wysoko i czasem nie mam pewności, czy to jest jeden bardzo długi orgazm, czy sporo krótkich, zlewających się. Najlepiej to wychodzi podczas stymulacji oralnej, bo mnie odcina, a on jest świadomy i może sterować tempem i naciskiem. Wydaje mi się, że to zależy w dużej mierze od umiejętności kochanka i obserwowania partnerki. Zauważyłam, że łatwiej mi mieć wielokrotne szczyty, gdy jestem totalnie rozluźniona i mam poczucie „rozpływania”. Stymulacja oralna w moim półśnie, to sztos i na bank dojdę mnóstwo razy. Uważam to za bardzo indywidualną kwestię. A wielokrotne szczytowanie to nie jest coś, do czego powinno się dążyć za wszelką cenę.”

Wielokrotny orgazm podczas masturbacji

Na początek, warto spróbować osiągnąć wielokrotny orgazm podczas masturbacji / fot. Canva

Wielokrotny orgazm – jak go osiągnąć?

„Przeżywanie przyjemności to umiejętność, którą możemy rozwijać przez całe życie. Występowanie obecnie tylko pojedynczych orgazmów nie oznacza, że pojutrze to się nie zmieni. Tylko koniecznie wyrzuć do kosza słowo „powinnam”, gdy chodzi o seks. Może spróbujcie innych pozycji, technik, zmian tempa, dłuższej gry wstępnej? Po orgazmie napięcie może opaść, ale może też pozostać wysokie. Wtedy kontynuacja gry miłosnej jest nadal przyjemna, niezależnie od tego, czy pojawią się kolejne, czy nie. Wiele zależy od tego, co się dzieje w naszych głowach – bardzo pomaga poczucie totalnej akceptacji, bezpieczeństwa, wolność od presji, ciekawość, poczucie więzi z osobą/osobami, świadome oddychanie, i w ogóle trening świadomości ciała.”

– pisze A. na jednej z grup, zrzeszających kobiety.

Jak osiągnąć wielokrotny orgazm? Najłatwiej o niego gdy cieszymy się seksem i jesteśmy zrelaksowane. Spróbuj nowych pozycji, zmieniaj miejsca i realizuj fantazje by go osiągnąć. Najlepsze pozycje do przeżycia wielokrotnego orgazmu podczas stosunku to: misjonarska, w której członek przy penetracji pochwy będzie pocierać łechtaczkę lub jej okolice, na jeźdźca lub łyżeczkę, ponieważ podczas stosunku można pieścić palcami, czy wykorzystać wibrator do dodatkowej stymulacji.

Zainspiruj się:
Fotoprzewodnik: 7 pozycji seksualnych, które dadzą wam niezapomniany orgazm!

 

Orgazm wielokrotny techniki – stymulowanie przedniej ścianki pochwy daje silne reakcje, umożliwia przeżycie pierwszego orgazmu pochwowego lub pomaga szczytować intensywniej i częściej. Stymulowanie punktu A, znajdującego się na przedniej ściance pochwy pomiędzy punktem G, a szyjką macicy prowadzi do wielokrotnego orgazmu, ponieważ powoduje lepsze nawilżenie, co kobiety odczuwają jako wyjątkowo podniecające. Pieść go delikatnie pionowymi ruchami lub poruszając opuszkami palców zgodnie z ruchem wskazówek zegara.
Jak przeżyć orgazm wielokrotny, nie przechodząc do etapu odprężenia? Tu konieczne jest utrzymanie napięcia erotycznego. Po osiągnięciu orgazmu kontynuuj stosunek lub pieszczoty, modyfikując technikę lub natężenie. Po przeżytym orgazmie skup się na delikatnych pieszczotach łechtaczki.

Oddani kochankowie, zastanawiają się,  jak osiągnąć wielokrotny orgazm u kobiety. Podpowiadamy, że niezawodnym sposobem jest łączenie różnych sposobów stymulacji – jednocześnie pobudzając łechtaczkę przy penetracji penisem. Aby doprowadzić kobietę do orgazmu warto pieścić na raz kilka części ciała, dzięki czemu może osiągnąć różne orgazmy.
Kobietom zawsze doradzamy relaks. Tantra polega na tym by jak najbardziej wydłużyć stosunek. Takie działanie pomoże osiągnąć wielokrotny orgazm. Warto skupić się na grze wstępnej, aby trwała więcej niż kilka sekund. Wstęp powinien być łagodny, aby seks był jak najdłuższy. Najlepiej zacząć od oralnego. Mieszając rodzaje pchnięć np. płytkie z głębokimi, wolne z szybkimi, kobieta będzie bardziej usatysfakcjonowana, a mężczyzna dłużej wytrzyma.

O orgazmie wielokrotnym u mężczyzn

– Osoby z penisami potrzebują znacznie mniej czasu, żeby zareagować podnieceniem na bodziec, niż osoby z waginami, u których mózg musi „przetrawić” informację o bodźcu, zastanowić się, czy w ogóle warto się pobudzać, wysłać sygnał do wulwy, by ta się ukrwiła i nawilżyła –

zaznacza Kamila Raczyńska-Chomyn.

A jak wygląda sprawa orgazmu wielokrotnego u panów?

Orgazm wielokrotny u mężczyzn można osiągnąć poprzez: rytmiczną stymulację penisa podczas stosunku dopochwowego, oralnego bądź masturbacji. W większości przypadków po szczytowaniu mężczyzna przez pewien czas nie jest zdolny do dalszej aktywności. Jeśli oddzieli się wytrysk od przeżywania orgazmu mężczyzna będzie mógł dłużej być aktywny.
Wielokrotny orgazm u mężczyzn bez wytrysku można osiągnąć dzięki sposobom na jego kontrolowanie. Ejakulacja pojawia się z orgazmem po fazie Plateau, przed odprężeniem. Za wytrysk odpowiadają obszary mózgu odbierające bodźce czuciowe i wysyłające sygnał do narządów na skutek stymulacji stref erogennych. Wyróżniamy emisję i ekspulsję. Emisja pod wpływem oksytocyny dochodzi do skurczu: najądrzy; kanalików nasiennych; nasieniowodu; prostaty; zwieracza pęcherza przez co nasienie przesuwa się do cewki moczowej. Ekspulsja czyli wytrysk nasienia można opóźnić kontrolując napięcie mięśni.
Wielokrotny orgazm penisa jest możliwy dzięki technice start-stop polegającej na przerywaniu stymulacji prącia kiedy mężczyzna odczuwa napięcie w genitaliach oraz “Squeeze Technique” – zaprzestanie ruchów, gdy mężczyzna czuje zbliżający się orgazm, prącie jest na zewnątrz pochwy, podczas pauzy kobieta uciska wędzidełko napletka przez kilka sekund. Po odzyskaniu kontroli, wznawia się stymulację. Patrząc na orgazm szerzej może nim być również całowanie za uchem, czy pieszczoty torsu.

Jak dać kobiecie wielokrotny orgazm? Wskazówki

Aby wyzwolić każdy rodzaj orgazmu, musisz mieć choćby minimalną wiedzę na temat ciała partner_ki/a.
Jak wywołać wielokrotny orgazm? Jeśli macie ochotę na ekstremalną przygodę, dobrym sposobem jest masaż nuru. Technika pochodzi z Kawasaki w Japonii i dosłownie oznacza „śliski”. Tradycyjnie polega na tym, że dwie lub więcej masażystek pociera swoim ciałem o ciało klienta, starając się uzyskać jak najszerszy kontakt fizyczny, wywołując silne doznania dotykowe, mające na celu złagodzenie stresu. Obie strony są nagie i pokryte żelem zawierającym wielocukier pozyskiwany z wodorostów brunatnych. Sesja masażu nuru często kończy się aktem seksualnym. W Japonii ta technika jest postrzegana jako podróż duchowa. Dla par masaż ten może być sposobem na urozmaicenie życia erotycznego. Może stworzyć nowe doznania, pomóc poczuć się lepiej we własnej skórze. Z powodu intymności wspiera budowę więzi emocjonalnej.

Jak dać kobiecie wielokrotny orgazm:

 • Stymulując łechtaczkę
 • Pieszcząc wrażliwe strefy erogenne
 • Wolno się poruszając
 • Wykorzystując język do pieszczot
 • Namiętnie całując
 • Pozwalając kobiecie się poruszać
 • Spełniając nawzajem swoje życzenia, jeśli ty będziesz podniecony ona również
 • Będąc cierpliwym i uważnym kochankiem


Tu przeczytasz o orgazmie sutkowym, który może być częścią orgazmu wielokrotnego:

Jak pieścić piersi, aby sprawić kobiecie przyjemność?

Orgazm wielokrotny – wskazówki dla kobiet

– Im więcej miękkości i relaksu w biodrach, brzuchu i miednicy oraz im więcej głębokiego oddechu, rozluźnionego gardła i wydawanych dźwięków, tym większa szansa na wszechogarniający orgazm –

przypomina Raczyńska-Chomyn.

Co warto wypróbować, by osiągnąć wielokrotny orgazm:

 • poczuj się swobodnie – orgazm to pozbycie się zahamowań,
 • skup się na sobie oraz tym co dzieje się tu i teraz zamiast myśleć tylko o szczytowaniu,
 • łatwiej dojść kiedy nie stronisz od masturbacji,
 • nie śpiesz się,
 • pozbądź się oczekiwań swoich i partnera, nie planowane przeżycia są przyjemniejsze,
 • oddychanie jest kluczowe. Głębokie oddechy aktywują brzuch i przeponę relaksują całe ciało i intensyfikują doznania,
 • w osiągnięciu orgazmu pomaga poruszanie biodrami,
 • jeśli masz ochotę na jęki lub inne sposoby wyrażania emocji nie krępuj się,
 • nie przejmuj się jeśli nie osiągniesz orgazmu

– Brak orgazmu (zawsze lub czasami) nie jest tożsamy z nieudanym życiem erotycznym. Wiele kobiet szczerze mówi, że szczytuje od święta lub wyłącznie podczas masturbacji, a jednocześnie są bardzo zadowolone z jakości swojego życia seksualnego, bo czerpią przyjemność z całego zbliżenie, choć nie doświadczają orgazmu. Jednakże środowiska feministyczne słusznie zwracają uwagę na fakt, że taka narracja może tylko zachęcać zarówno mężczyzn, jak i lekarzy do lekceważenia kobiecej przyjemności […] Sam orgazm to ważna, choć nie najważniejsza kwestia w seksie. Daje nam radość i poczucie spełnienia, zbliża osoby partnerskie i po prostu jest zdrowy. Zatem kochajmy się (z innymi i solo), szukajmy przyjemności, bez presji, ale z ciekawością eksplorując własną seksualność

– radzi ekspertka w dziedzinie zdrowia intymnego, Kamila Raczyńska-Chomyn w książce „Ona. Zdrowie, seksualność, ćwiczenia mięśni dna miednicy” (wyd. Znak).

Gabriela Isakiewicz

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ