Friday, July 12, 2024
Home / PARTNER MK  / Organizacja wesela krok po kroku, czyli o czym musicie pamiętać?

Organizacja wesela krok po kroku, czyli o czym musicie pamiętać?

Ma być cudownie, ale samo się nie zrobi!

Niech to będzie wyjątkowy dzień! / fot. materiały prasowe

Tak naprawdę przygotowania do ceremonii i przyjęcia rozpoczynają się wtedy, kiedy na palcu kobiety ląduje pierścionek zaręczynowy od jej ukochanego. Powoli rozpoczynają się rozmowy o dacie, o tym, jak miałby wyglądać ten dzień, ile osób zaprosić, jak się ubrać, gdzie wszystko zorganizować.

Niech to będzie wyjątkowy dzień! / fot. materiały prasowe

Wiemy doskonale, że niejedna para na tym właśnie etapie odczuwa sporą tremę i niemały stres, nie wie bowiem, jak się za to wszystko zabrać. Dla nich właśnie są porady specjalistów z branży ślubnej którzy doskonale wiedza, jak wygląda organizacja wesela krok po kroku.

Musicie mieć plan, bez tego ani rusz!

Bez konkretnego plan działania niewiele można zdziałać, bowiem nie wiadomo, za co warto zabrać się w pierwszej kolejności, co zaś może nieco poczekać na realizację. Dlatego też bardzo istotnym jest, byście stworzyli sobie harmonogram ślubny (odpowiednia jest zarówno jego forma papierowa, jak i wirtualna, to bez znaczenia). W tym rodzaju kalendarza przez wszystkie miesiące przygotowań będziecie spisywali wszelkie kwestie związane z Waszą ceremonią oraz przyjęciem. Zaliczki, opłaty, spotkania, sprawy do załatwienia, inspiracje – trochę tego jest i na pewno nie udałoby Wam się wszystkiego zapamiętać, natomiast z harmonogramem jest to bardzo ułatwione.

Czy organizacja wesela krok po kroku byłaby też możliwa bez skorzystania z profesjonalnego kalkulatora wydatków ślubno-weselnych jak planer ślubny? Być może tak, ale wiązałaby się z szeregiem utrudnień. W przypadku, kiedy już na początku spiszecie wszystkie wydatki i szacunkowe sumy, będziecie wiedzieć, z jaką końcową kwotą macie się liczyć.

Mogłoby się wydawać, że organizacja wesela krok po kroku to sprawa wyłącznie pary narzeczonych, nie do końca jest to jednak prawda. Wszak zapewne możecie liczyć na pomoc i wsparcie Waszych bliskich, rodziny i przyjaciół. Nie odrzucajcie ej, bowiem bardzo szybko przekonacie się o tym, że to dla was niezwykle odciążające. Musicie wszak znaleźć czas dla siebie, na relaks czy odpoczynek, życie wyłącznie obowiązkami nawet przez pewien czas byłoby niezwykle uciążliwe.

Jak kształtują się koszty?

Organizacja wesela krok po kroku to również spore koszty. Niemalże połowa budżetu pochłaniana jest przez wydatki na salę weselą, jeśli bowiem chodzi o catering w dzisiejszych czasach niemal zawsze liczone są one „od talerzyka”. Średnia kwota za ów talerzyk to około 2000 złotych (bez poprawin). Sporo wydać trzeba na kreacje ślubne, na fotografów, kamerzystów, zespół… Szacuje się, że gdy para planuje wesele na 100 osób i ślub kościelny, powinna liczyć się z wydatkami rzędu 34-40 tysięcy złotych.

Jak sprawić, by organizacja wesela krok po kroku nie wiązała się ze stresem? Gdy będziecie mieć plan, na pewno wszystko się uda. To będzie cudowny dzień!

 

Oceń artykuł
3 komentarze
 • Maciej Notofoto Studio 4 stycznia, 2020

  Zauważyłem, że ważna też jest kolejność „załatwiania” kolejnych usług. Na pierwszy ogień zawsze idzie sala – bo tutaj najtrudniej o termin jednak. Potem ludzie od muzyki i prowadzenia imprezy i następnie fotografia i filmowanie. Potem to jakoś tak luźniej i łatwiej z wszystkim 🙂 Chociaż nie mówię, że to jedyna słuszna kolejność 😉

 • 안전카지노 13 stycznia, 2020

  … [Trackback]

  […] Info to that Topic: miastokobiet.pl/organizacja-wesela-krok-po-kroku-czyli-o-czym-musicie-pamietac/ […]

 • Daniel 24 lutego, 2021

  Dzięki za artykuł, szukam czegoś podobnego.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ