Friday, July 19, 2024
Home / Rozwój  / Biznes  / Orange na kartę – wszystko co warto wiedzieć o taryfach

Orange na kartę – wszystko co warto wiedzieć o taryfach

Każdemu to, co lubi

Orange na kartę

fot. Carlos Banyuls / Pexels

Wybierając numer na kartę, masz do wyboru różne taryfy, których wybór najlepiej dobrać do swoich potrzeb. Nie inaczej jest w Orange na kartę, gdzie do wyboru masz aż cztery różne opcje. Warto jednak wiedzieć czym są taryfy, jak wybrać najlepszą – oraz jak ustalić, czym się różnią u danego operatora. Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu!

Czym są taryfy w Orange na kartę?

Taryfa to w znaczeniu ogólnym stawki i opłaty ustalone przez operatora. W przypadku usług telefonicznych mówimy zatem o podstawowej ofercie. Taryfy w Orange na kartę różnią się od siebie stawkami za poszczególne usługi, takie jak wykonywanie połączeń, wysyłanie SMS-ów i MMS-ów oraz korzystanie z Internetu. Oferta Orange na kartę składa się obecnie z 4 taryf: Orange FREE, Orange YES, Orange POP oraz Zawsze bez limitu. Obowiązujące w każdej z nich stawki poznasz na stronie: https://doladowania.orange.pl/taryfy. Znajdziesz tam przejrzyste tabelki z dokładnie rozpisanymi kosztami podstawowymi każdej z taryf w Orange na kartę.

 

Warto również wiedzieć, że w każdej taryfie dostępne są różne pakiety usług, w ramach których płacisz jedną określoną kwotę i w zamian dostajesz np. nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y oraz konkretną liczbę GB do wykorzystania. Pakiety mogą mieć różne okresy obowiązywania, a także być jednorazowe lub odnawialne. W tym drugim przypadku włączają się automatycznie, gdy poprzedni pakiet wygaśnie, a Ty będziesz mieć odpowiednią ilość środków na koncie.

Jak sprawdzić, z jakiej taryfy w Orange na kartę korzystasz obecnie?

Jeżeli nie wiesz, jaką taryfę masz obecnie aktywowaną, to możesz to łatwo sprawdzić, wpisując kod *124*# na klawiaturze telefonu i wciskając zieloną słuchawkę. Na ekranie powinna po chwili pojawić się informacja z nazwą aktualnego planu taryfowego. Jeśli uznasz, że inna oferta jest dla Ciebie bardziej interesująca, możesz ją bezpłatnie zmienić i cieszyć się nowymi stawkami bazowymi oraz możliwościami dostępnymi w nowej taryfie.

 

Pssst: szczególnie godna uwagi jest pełna Internetu oferta Orange FREE na kartę. Wyróżnia ją fakt, że po każdym doładowaniu konta otrzymujesz darmowe pakiety GB – łącznie możesz otrzymać ich nawet 100 za jednym razem! Liczbę gigabajtów, które bezpłatnie wpadną na Twój numer, określa bowiem nominał zasilenia konta. Oczywiście na Internecie nie kończą się zalety tej oferty. Niemniej istotna jest bowiem możliwość wykupienia miesięcznego pakietu nielimitowanych rozmów, SMS-ów oraz MMS-ów do wszystkich sieci.

Oferta Orange na kartę – co wybrać?

Oferta Orange na kartę jest szeroka, dlatego warto zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujesz. Czy jesteś typem rozmówcy głosowego i często wykonujesz połączenia, czy raczej wolisz SMS-y albo rozmowy przez internetowe komunikatory? To właśnie te czynniki powinny zadecydować o tym, którą taryfę wybierzesz. Jeśli więc chcesz jak najmniej płacić za swoje ulubione usługi, przejrzyj stawki za usługi, a także bonusy i pakiety dostępne w poszczególnych ofertach Orange na kartę i wybierz to, co przyda Ci się najbardziej, żeby cieszyć się taryfą idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb.

Artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ