Monday, February 26, 2024
Home / Ludzie  / Kre-aktywne  / Optimama – takie są współczesne polskie mamy

Optimama – takie są współczesne polskie mamy

Najważniejsze jest to, że dla polskich mam nie ma rzeczy niemożliwych. A wszystko to dzięki optymizmowi, który im towarzyszy.

Każdego dnia Polki łączą pracę zawodową z opieką nad domem. Radzą sobie znakomicie, ponieważ nigdy się nie poddają i podchodzą do życia z uśmiechem. Najważniejsze jest to, że dla polskich mam nie ma rzeczy niemożliwych. A wszystko to dzięki optymizmowi, który im towarzyszy.

happy family. Mother throws up baby, playing

Optymizm nie jest prosty, ale można się go nauczyć. Polkom wychodzi to doskonale. Są pewne siebie i wiedzą, czego chcą. / fot. fotolia

Jakie jeszcze są współczesne mamy?
1. Optymistyczna
Optymizm jest najważniejszą cechą wyróżniającą polskie kobiety. Często się uśmiechają, bo wiedzą, że marudzenie i narzekanie nic nie pomoże. Co robi Optimama, kiedy pojawia się problem? Szuka szybkich i prostych rozwiązań. Zepsuta pralka, remont lub nieoczekiwane wydatki – to wyzwania, które Polki pokonują z optymistycznym nastawieniem.

2. Finansowo zaradna
Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Dom Mediowy Maison, 93% Polek ma rachunek bankowy, a 68% uzbierało oszczędności. Na co je przeznacza? Wyposażenie domu, inwestycje w przyszłość dziecka i podróże. Panie sprawnie zarządzają domowym budżetem. Jak informuje Instytut Homo Homini, prawie 50% samodzielnie podejmuje decyzje o zakupach dla domu i domowników. Według Biura Informacji Kredytowej kobiety są też mniej zadłużone niż mężczyźni (47% w porównaniu do 50%). Chociaż, jak wynika z badań profilu pożyczkobiorcy przeprowadzonych przez Optima Finanse dla Domu, Polki chętnie korzystają z pożyczek, są rzetelnymi pożyczkobiorcami i spłacają zobowiązania w terminie.

3. Samodzielna
Optimama jest samodzielna, ale 91% pań opowiada się za równym podziałem obowiązków między partnerami. Polki są niezależne i nowoczesne – 84% ma dostęp do komputera, a 72% regularnie korzysta z Internetu, gdzie może znaleźć produkty w okazyjnych cenach. Optimamy jednak nie podążają całkowicie za konsumpcyjnym trendem. Wiele z nich piecze w domu chleb, przygotowuje przetwory i szyje ubranka dla dzieci. Coraz więcej kobiet decyduje się też założyć własną firmę i realizować pasje.

4. Pewna siebie
Wystarczy rozejrzeć się po polskich ulicach, żeby zrozumieć, że polskie kobiety nie mają się czego wstydzić. Są atrakcyjne, zadbane i dobrze czują się zarówno w szpilkach, jak i trampkach. Pewność siebie emanuje z nich na każdym kroku. 66% Polek jest zadowolonych ze swojego stylu ubierania, a ponad połowa cieszy się z wyglądu swoich włosów i skóry. Optimamy cieszą się z życia – 56% uważa, że w ciągu ostatniego roku często czuła się szczęśliwa. Jako powód szczęścia 96% wskazuje udane życie rodzinne, a 92% małe codzienne przyjemności.

5. Świadoma
Polka wie dokładnie, co chce osiągnąć w swoim życiu. Nie stawia jednak tylko na karierę, ale świadomie planuje także macierzyństwo. Nie czuje się winna, kiedy popełni jakiś błąd. W zamian za to czerpie doświadczenie i nieustannie się kształci. Prawie 40% pracujących pań ma wyższe wykształcenie wyższe, a drugie 40% średnie. Chociaż Optimama ma niewiele czasu dla siebie, poświęca go na różne hobby, spotkania ze znajomymi czy szukanie inspiracji i porad na blogach.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ