Wednesday, April 24, 2024
Home / Rozwój  / Siódmy las koło Kazimierza Dolnego

Siódmy las koło Kazimierza Dolnego

Siódmy las wzywa każdego w innym celu

Siódmy las

Siódmy las, ośrodek rozwoju świadomości, założyła Barbara Ravensdale, terapeutka duchowa, fot. Martyna Ścibior

Jako pierwsza stanęła stuletnia Willa Jelonek, przeniesiona z maleńkiej wioski na Lubelszczyźnie. Potem dołączyły kolejne, również złożone ze starych, drewnianych chat, wyszukanych na wschodzi Polski. Tak powstał Siódmy las koło Kazimierza Dolnego  (odbywają się tutaj warsztaty rozwojowe), założony przez terapeutkę duchową Barbarę Ravensdale

Niektóre wille zostały ręcznie wyłożone naturalną gliną. W innych stanęły piece ze starych kafli piecowych zebranych w okolicy. W pokojach: biała pościel wykończona koronką, patchworkowe kapy, każda dostosowana kolorystycznie do widoku za oknem, w tych oknach zazdrostki, a na lampach abażury obszyte lnem. Do 6 drewnianych willi dołączone są tarasy, oszklone werandy, zadaszone ganki. Po ścianach pną się kwiaty. Całość zanurzona jest w zieleni i śpiewie ptaków.
Każdy element Siódmego lasu – ośrodka rozwoju świadomości, położonego w połowie drogi między Kazimierzem Dolnym i Nałęczowem, precyzyjnie zaplanowała Barbara Ravensdale, terapeutka duchowa, autorka Terapii Wielowymiarowej – własnej metody uzdrawiania.

Barbara Ravensdale szuka ziemi 

Barbara mieszka w Warszawie, ale młodość spędziła w Lublinie, tutaj studiowała semantykę na KUL-u. Uwielbiała weekendy w Kazimierzu Dolnym i spacery po okolicznych wąwozach. Jej marzeniem było zbudowanie w tej okolicy ośrodka warsztatowego. Przez kilka lat śledziła ogłoszenia o sprzedaży gospodarstw na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, ale żadne nie spełniało jej oczekiwań. Kolejną działkę na sprzedaż pojechała oglądać, mimo iż była chora. Opis był obiecujący, na miejscu okazało się jednak, że teren jest mało atrakcyjny. Postanowiła jednak przejść się kawałek, i wtedy…

„I wtedy wyłoniła się zza drzew posesja po drugiej stronie wąwozu. Oświetlona listopadowym, pomarańczowo-liliowym słońcem, opleciona bujnymi pnączami, które mimo późnojesiennej pory dodawały zaniedbanym budynkom zwiewnej delikatności i tajemniczej aury. Koło domu rosły imponujące świerki, a okólnik otaczał sporych rozmiarów jar wyłożony dywanami złotych liści. Słowem, miłość od pierwszego wejrzenia. Gospodarstwo okazało się na sprzedaż, umiarkowanie drogie i transakcję sfinalizowałam w ciągu kilku tygodni.” – tak pisze o tym momencie w swojej książce „Terapia wielowymiarowa”.

Siódmy las a dieta św. Hildegardy

Można by się spodziewać, że Barbara Ravensdale założyła ośrodek warsztatowy, gdyż miała wiele do powiedzenia w materii rozwoju osobistego. Tymczasem było na odwrót, najpierw był Siódmy las, a dopiero potem jej osobiste doświadczenie poszerzenia świadomości i uzyskania daru nawigowania po Wielowymiarach, który Barbara wykorzystuje w pracy indywidualnej i na swoich warsztatach. Kiedy po latach analizowała kolejność zdarzeń, doszła do wniosku, że każdy z etapów przygotowywał ją do kolejnego.
Barbara szukała wyróżnika dla Siódmego lasu. Sprawdzała różne opinie. Ktoś podsunął jej trop: dieta orkiszowa. Zapisała się więc, a było to już ponad siedem lat temu, na kurs w Niemczech. Chciała poznać detoks orkiszowy i wdrożyć go w Siódmym Lesie, a trafiła na roczne szkolenie, które było dogłębnym wprowadzeniem do filozofii i duchowości jednej z największych europejskich mistyczek, świętej Hildegardy z Bingen.

Mniej więcej w połowie kursu zrozumiała w praktyce to, czego uczyła się teoretycznie, że w człowieku jest materia i dusza, że istnieje Kosmos i Światło. Jej spontaniczne przebudzenie, uzyskanie dostępu do wiedzy i narzędzi, których chwilę wcześniej nie posiadała, rozpoczęły nowy etap w życiu jej, i ośrodka.

Barbara Ravensdale

Siedem lat temu Barbara Ravensdale doświadczyła spontanicznego poszerzenia świadomości i opracowała autorska metodę Podróży Wielowymiarowych (fot. Urszula Waszkiewicz)

Opowieści z Siódmego lasu

Siódmy las przyciąga. Każdy ma na jego temat własną narrację. Może to być opowieść o odczuciu po raz pierwszy w życiu prawdziwego spokoju, o pokochaniu swojego ciała, o odnalezieniu kontaktu ze sobą i własnymi potrzebami, o dostrzeżeniu jakiegoś brakującego elementu, który ciągle gdzieś umykał, w układance do szczęścia, lub po prostu o spędzeniu czasu w wyjątkowym miejscu, głęboko zanurzonym w naturze.
Według Barbary nikt w Siódmym lesie nie zjawia się przypadkowo. Wiele osób zostaje na dłużej, jak na przykład hiszpański malarz, Miguel Platero, który znalazł tutaj oazę do tworzenia swoich obrazów. Niektóre z nich, redefiniujące okoliczne pejzaże w jego unikalnej kolorystycznej stylistyce, zdobią ściany jadalni i sali warsztatowej.
W Siódmym lesie można też spotkać Annę Rodakowską, jak przed swoją chatką ćwiczy Qigong i powolnymi pociągnięciami rąk wprawia w ruch energię całego ciała. Anna jest trenerką transformacji bazującej na Archetypach C. G. Junga i kilka razy w roku prowadzi w Siódmym lesie swoje warsztaty.
Często przebywa tutaj masażysta i trener personalny Marcin Godlewski, który specjalizuje się w masażu Gua-sha oraz w terapii kręgosłupa metodą Dorna. W czasie pobytu w Siódmym lesie można więc skorzystać z jego wyjątkowych zdolności przynoszenia ulgi spiętym ciałom.

Siódmy las – warsztaty 2020

Do Siódmego lasu można przyjechać jak do wiejskiego kurortu na indywidualny wypoczynek lub wziąć udział w warsztatach, których lista jest bardzo długa. W wakacje dominują turnusy organizowane przez szkoły jogi, np. przez cały sierpień odbywa się Joga i Happy Detox z Kasią Bem. Jesienią odbywają się warsztaty tygodniowe lub weekendowe, których pełna lista jest na bieżąco uzupełniana na stronie www.siodmylas.pl w zakładce „Grafik warsztatów”. Jako zachętę, podaję kilka z nich:

Przebudzenie Bogini, na podstawie Archetypów wg C. G. Junga
Warsztaty prowadzące do rozpoznania indywidualnych Archetypów i duchowego DNA, a następnie rozpoznania własnej Bogini i jej wpływu na nasze życie. Prowadzi Anna Rodakowska (29 sierpnia – 3 września 2020)


Archetypy i Wielowymiary w warsztacie „Mam tę moc”
Rozpoznanie 12 własnych Archetypów oraz Podróże Wielowymiarowe, czyli warsztat łączący metodologię Anny Rodakowskiej i Barbary Ravensdale w celu rozpoznania własnego potencjału i własnej mocy. (23-27 września 2020)


Sedno – Akademia Kochania Siebie

Mocno terapeutyczny, bardzo transformujący, kwantowo-wielowymiarowy warsztat Barbary Ravensdale, bazujący na rozpoznaniu, że Miłość jest uniwersalnym kluczem do rozwiązania wszystkich problemów. (3-8 listopada 2020, 7-13 grudnia 2020)


Quantum Reprogramming z elementami Podróży Wielowymiarowych

Intensywny, głęboki warsztat Barbary Ravensdale w poszukiwaniu blokad na poziomie ciała, emocji i umysłu oraz ich energetycznej transformacji, zakończony podróżą w wyższe wymiary. (23-29 listopada 2020)


Qigong, Archetypy i rozwój świadomości

Warsztat prowadzi do rozpoznania 12 Archetypów swojego życia, wg koncepcji C. G. Junga.. Prowadząca warsztaty Anna Rodakowska mówi: „Większość z nas ma wrażenie że podróżuje przez życie bez mapy. Przejście całego procesu identyfikacji swoich Archetypów jest jednoznaczne z odnalezieniem swojego kompasu”. Dodatkowo, codziennie zajęcia Qigong. (3-8 listopada 2020, 23-29 listopada 2020, 7-13 grudnia 2020)

Siódmy las przed każdym otwiera inne pole transformacji i nikogo nie pozostawia obojętnym na jego piękno. Opinie zarówno tych, którzy przyjechali na warsztaty, jak i na zwykły wypoczynek, pełne są opowieści o niezwykłej mocy tego miejsca. Kazimierz Dolny kilkanaście kilometrów z jednej strony, i Nałęczów z drugiej, poszerzają możliwości wypoczynku.

——–

Barbara Ravensdale będzie Gościnią Specjalną Klubu Miasta Kobiet „Żyj Wielowymiarowo”, 13 sierpnia 2020. Klub odbędzie się online na naszym profilu fb. 

Zobacz zapis wywiadu z Barbarą Ravensdale podczas 32. spotkania Klubu Miasta Kobiet

Klub Miasta Kobiet: Żyj Wielowymiarowo

Gościnią specjalną 32. Klubu MK jest Barbara Ravensdale, terapeutka duchowa, z którą rozmawiamy o transformacji blokad, trudnych emocjach i radosnych podróżach po wyższych wymiarach.Dziękujemy za Wasze zaangażowanie. O Barbarze i jej niewzykłym darze możecie przeczytać też tutaj:https://www.miastokobiet.pl/barbara-ravensdale-siodmy-las/Osoby zainteresowane warsztatami z Barbarą Ravensdale zapraszamy na stronę www.siodmylas.pl Możecie też napisać mail do Basi: barbara.ravensdale@gmail.com i ona zapisze Was na swój newsletter informujący o jej warsztatach

Publiée par Miasto Kobiet sur Jeudi 13 août 2020

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ