Tuesday, June 18, 2024
Home / PARTNER MK  / Opowiadania erotyczne: kiedy słowo pisane rozpala zmysły

Opowiadania erotyczne: kiedy słowo pisane rozpala zmysły

Jest wiele blogów, na których można znaleźć opowiadania erotyczne. To wyraz coraz wyższej świadomości seksualnej Polek i Polaków

fot. Depositphotos

Jak dotąd kultura skupiona była na seksualnym ego mężczyzn. Bo czy ktokolwiek zastanawiał się, czego chciała w łóżku kolejna dziewczyna agenta 007? Jeśli zaś była mowa o seksualności pań, to najczęściej prezentowano ją z perspektywy uczuć, przez pryzmat romantycznych uniesień, a nie zwykłych cielesnych potrzeb i ciekawości, jakie przecież ma w sobie każda kobieta

 

Kiedy myślimy o emancypacji kobiet, najczęściej pojawiają się obrazy dotyczące równości płac, dostępu do stanowisk kierowniczych czy określonych zawodów. W tym obszarze, mimo lat działań różnych środowisk, wciąż widać spore dysproporcje. W cieniu tych dążeń jednak kryje się jeszcze jeden problem, o jakim w Polsce dopiero zaczyna się coraz głośniej mówić. Na Zachodzie ruchy związane z seksualnością kobiet działają już od lat 70. XX wieku. Mimo to kultura, zarówno literatura, jak i kinematografia, wciąż skupione były na seksualnym ego mężczyzn.

Wszak wszyscy znamy Jamesa Bonda i jego erotyczne podboje.. Mogliśmy w „Troi” zobaczyć Brada Pitta jako Achillesa, który „brał, co chciał”, gdyż Bryzejda (w tej roli Rose Byrne) była wobec niego bierna. W końcu też wielu słyszało o Hanku Moodym z serialu „Californication” – jego uzależnienie od seksu było jedną z głównych osi fabuły. Kobiety, pomijając ich rolę w filmie, jak i inne ich przymioty, były sprowadzane do obiektów seksualnych. Gotowe spełniać potrzeby swoich partnerów, same, wydawałoby się, nie miały żadnych fantazji czy potrzeb erotycznych.

opowiadania-erotyczne1-miasto-kobiet

fot. Depositphotos

Kobieca seksualność intryguje i porusza

W ostatnich latach jednak widać coraz śmielsze zmiany na tym polu. Nie tylko literatura, ale i kino dostarczają więcej dzieł, gdzie to seksualność pań jest na pierwszym planie. „Dziennik Nimfomanki”, „Sekretarka” aż w końcu seria związana z Christianem Greyem i Anastassią Steele czy „polska odpowiedź” na bestseller E.L. James – „365 dni” to tylko część tytułów, jakie poruszają ten temat. Niektóre z nich są mocno skandalizujące, jak na przykład obraz Larsa von Triera „Nimfomanka”, jednak, jak każde dzieło tego reżysera, tak i ten film ma głębszy, mocno zawoalowany sens. Ciekawi natomiast odzew samych odbiorczyń tych dzieł. Często bowiem nie poprzestają tylko na uczestniczeniu w perypetiach bohaterów – tworzą je w ramach tzw. fanficów, czyli pisaniu dodatkowych wątków gotowej już historii. Co więcej – powstaje coraz więcej blogów erotycznych, na których niezależne autorki dzielą się własnymi fantazjami pod postacią opowiadań erotycznych.

Opowiadania erotyczne – gdy fantazje szukają ujścia

Najprościej ujmując, są to historie, będące ucieleśnieniem marzeń seksualnych. Autorzy nierzadko skupiają się nie tyle na samej mechanicznej czynności seksu, co na okolicznościach i czynnikach, wywołujących podniecenie. Stosunek płciowy jest następstwem tego, co rozgrzewa serce i ciało, a w końcu narzędziem, mającym przynieść absolutną rozkosz – orgazm.
Tym zaś, co pociąga, może być zarówno różnica wieku, odmienny status społeczny, bliska relacja lub jej zupełny brak (obcy ludzie), czy też odpowiednie otoczenie i sprzyjające seksowi warunki. Bohaterki opowiadań realizują drzemiące w nich fantazje albo pod wpływem chwili i impulsu, albo skrupulatnie wszystko planując. Znajdzie się tu miejsce na romantykę, emocje, ale i na absolutnie beznamiętny, wyzbyty uczuć seks. Cel jest jeden – osiągnięcie przyjemności. Brzmi bezpruderyjnie? O to w tym wszystkim chodzi. Na co dzień ograniczają nas różne konwenanse, normy społeczne, do których – chcemy czy nie – musimy się przystosować. W opowiadaniach seksualnych zaś odnajdzie się chwilę wolności, oderwania od świata zasad i praw. Co ważne, można to robić zupełnie bez konsekwencji i z czystym sumieniem. Zagłębienie się w krótkie nowele w końcu nikogo nie krzywdzi, za to przynosi mnóstwo przyjemności.
Dzięki takim opowiadaniom można być bardziej szczerym ze swoją seksualnością, a przede wszystkim – odkrywać ją. W naszym społeczeństwie wciąż zdarzają się środowiska, w których seks stanowi temat tabu, przez co wiele pań odżegnuje się od świata erotyzmu. Brak rzetelnej edukacji seksualnej także w tym nie pomaga. Erotyczne fabuły zaś pozwalają badać sfery swoich potrzeb cielesnych – reakcje organizmu zaś stanowią najlepszy barometr. Co więcej – to nie fallocentryczna pornografia, gdzie wszystko podane jest jak na tacy. W przypadku opowiadań wewnętrzne przeżycia, wraz z cielesnymi, odgrywają niesamowicie ważną rolę, a dobrze napisana historia z sugestywnymi opisami potrafi rozbudzić wyobraźnię i doprowadzić do realnego podniecenia. To zaś bardziej ośmiela do otworzenia się na własne potrzeby i zwrócenie się z nimi do życiowego partnera.

Internet pełen erotycznych fantazji

Czasem wystarczy tylko zaprosić drugą połówkę do wspólnej lektury, by przełamywać pewne tabu i wzbogacać życie seksualne. Warto jednak zwrócić uwagę na to, aby postawić na dobrze napisane historie. Jest wiele amatorskich blogów, na których można znaleźć opowiadania erotyczne, jednak obecnie jedną z najciekawszych baz stanowi Pornxes. Strona ta to rozwijająca się platforma, będąca odpowiedzią na coraz wyższą świadomość seksualną Polek i Polaków. Zamieszczane tam opowieści są zarówno dziełem redaktorów portalu, jak i samych użytkowników. Mnogość kategorii zaś pozwala każdemu odkryć historie, jakie szczerze go podniecą i poruszą. Są to zarówno opowiadania o seksie heteroseksualnym, jak i homoseksualnym. Solo, w parze, jak i w całych grupach, a nawet przerzucające akcję poza znany nam świat.

opowiadania-erotyczne2-miasto-kobiet

fot. Depositphotos

Jak więc widać, opowiadania erotyczne to ucieleśnienie najróżniejszych, często bardzo złożonych fantazji. Dzięki nim można pofolgować marzeniom, przeżyć satysfakcjonujące chwile przy samotnych pieszczotach, a nawet wykorzystać je do gry wstępnej. Wystarczy tylko trochę wyobraźni.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
5 komentarzy
 • Evere 5 czerwca, 2020

  Moim zdaniem dobrze jest próbować nowych rzeczy. Dzięki temu mozna ożywić związek 🙂
  My ostatnio spróbowaliśmy…. masażu erotycznego:
  https://orientmasaz.pl/

  Jest taka opcja w kilku miastach Polski. jeśli nie boicie się takich rzeczy to polecam.

 • derm-art 8 czerwca, 2020

  To bardzo ciekawe zjawisko społeczne i literackie, może nawet psychologiczne. No i sama tematyka jest intrygująca 😉

 • Anielska 12 czerwca, 2020

  Kiedyś nie czytałam takich rzeczy ale w ostatnim czasie zdarza się, że przeczytam sobie takie wlaśnie opowiadanie dla poprawienia sobie humoru 🙂 Podobnie filmy erotyczne jest bardzo wiele fajnych filmow erotycznych, ktore są dedykowane również kobietom 🙂
  https://intymnosc.pl/pl/libido-u-kobiet/5894-female-intensity.html

  Jeszcze jeśli chcecie podkręcić swoje libido, polecam te tabletki. Nic dziwnego, ze są nazywane viagrą dla kobiet.

 • badgirl 6 maja, 2022

  Pornxes kojarze i lubię, Polecam także portal pokatne.pl świetne opowieści erotyczne <3 Polecam!

 • witous09 18 kwietnia, 2023

  Ja polecam ogłoszenia towarzyskie na https://www.randkovnia.pl/towarzyskie/25/radom/
  Można znaleźć tam dużo fajnych osób z którymi można spędzić namiętną noc <3 Zajrzyjcie i sprawdźcie sami;)

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ