Thursday, June 13, 2024
Home / PARTNER MK  / Oponka na brzuchu – w jaki sposób ją zgubić?

Oponka na brzuchu – w jaki sposób ją zgubić?

Jak wygrać walkę o płaski brzuch?

płaski brzuch

Wygraj walkę o płaski brzuch / fot. materiały prasowe

Oponka na brzuchu to zmora każdej kobiety. Szczególnie kiedy ćwiczenia, diety, bieganie, magiczne tabletki i naturalne spalacze tłuszczu nie są w stanie wyeliminować problemu. Wstyd wyjść na plażę w dwuczęściowym bikini, wstyd rozebrać się przed partnerem, wstyd włożyć obcisłą sukienkę. Jeśli jesteś w grupie tych nieszczęśników, którzy aktywnie walczą, ale problem wciąż pozostaje ten, sam warto rozpatrzyć możliwość liposukcji

 

Opis zabiegu

Najpopularniejsza metodą liposukcji brzucha jest technika o nazwie Tumescent. Polega ona na rozcieńczeniu tkanki tłuszczowej roztworem złożonym z soli fizjologicznej i adrenaliny. Dzięki temu tłuszcz łatwiej odessać kaniulą, a urządzenie (kaniula) przemieszcza się łatwiej pod skórą. Metoda umożliwia usunięcie około 4 litrów tłuszczu i eliminuje wykonanie dużej ilości nacięć na ciele pacjenta. Cała procedura może trwać od 45 minut do 2 godzin. Całościowy efekt odessania tłuszczu można zauważyć już po 6 tygodniach od operacji. Warto nastawić się, że ból i opuchnięcia utrzymują się nawet do 2 miesięcy. Dlatego warto zadbać o spokój psychiczny i fizyczny, który wspomoże szybszą rekonwalescencję.

 

Ważne, aby cały proces liposukcji zacząć od znalezienia odpowiedniego fachowca i kliniki, gdzie chcemy przeprowadzić zabieg. Odessanie tłuszczu z brzucha jest dosyć złożoną operacją, dlatego powinniśmy maksymalnie zadbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo podczas zabiegu. Uważajmy na lekarzy, którzy próbują przyśpieszyć datę zabiegu, albo kliniki, które nie spełniają standardów BHP i czystości.

 

Oponka na brzuchu

Pozbywamy się nadmiaru tłuszczyku / fot. materiały prasowe

 

„Zabieg operacyjny plastyki powłok brzusznych jest zabiegiem chirurgicznym, mającym na celu usuniecie nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej z dolnej i środkowej części brzucha oraz wykonanie plastyki mięśni prostych brzucha. Plastyka powłok brzusznych nie jest zabiegiem stosowanym dla ludzi otyłych w celu szybkiej utraty wagi. Wykonuje się go przy wykorzystaniu różnych metod i czasami łączy się go razem z liposukcją tkanki tłuszczowej.” – źródło  Christoffer Ingves.

 

Dlaczego ubranie uciskowe

Do uzyskania jak najlepszych efektów zabiegu usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej z brzucha oraz uniknięcia ryzyka powikłań pooperacyjnych powinno ściśle stosować się do zaleceń lekarza. Wymagane jest również noszenie specjalnych ubrań uciskowych, które minimalizują występowanie powikłań pooperacyjnych przykładowo wytworzenie się zakrzepów lub zatorów żylnych. Dodatkowo świetnie modelują sylwetkę, dlatego warto nosić je jak najdłużej.

 

Podsumowanie

Pamiętaj, że tłuszcz nigdy nie śpi! Nawet jeśli poddałaś się udanej liposukcji, bez odpowiedniego stylu życia już po roku możesz na nowo odzyskać oponkę. Naukowcy wierzą, że jeśli organizm stracił nagle dużą ilość tłuszczu w przyszłości, można podwójnie przybrać na wadze. Dlatego warto zadbać, aby wdrożyć ćwiczenia oraz zdrową dietę.

 

źródło: Partner MK

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Goddi 27 grudnia, 2018

    Dziewczyny polecam poczytać sobie o karboksyterapii:
    https://artdermaclinic.pl/medycyna-estetyczna/karboxyterapia
    Pierwsze efekty widoczne są już po 7 dniach od zabiegu. W tym czasie zwiększa się dystrybucja tlenu, poprawia się mikrokrążenie i tworzą się nowe naczynka krwionośne, które regenerują skórę.
    Zabieg karboksyterapii wymaga serii zabiegowej ustalanej indywidualnie w zależności od problemu. Jest to na ogół 5-10 zabiegów, co 7-14 dni. Dla pełnej satysfakcji zaleca się przypominanie zabiegów raz na 3 miesiące.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ