Friday, March 1, 2024
Home / Ludzie  / Kre-aktywne  / Opłacalność telefonów na kartę

Opłacalność telefonów na kartę

Telefony na kartę, czyli pre – paidowe, cieszą się na rynku bardzo dużą popularnością. Walczą o prym pierwszeństwa z innymi rozwiązaniami, tak zwanym MIX – em oraz aparatami post – paidowymi, funkcjonującymi na bazie ustalonego

Opłacalność telefonów na kartę / fot. fotolia

Telefony na kartę, czyli pre – paidowe, cieszą się na rynku bardzo dużą popularnością. Walczą o prym pierwszeństwa z innymi rozwiązaniami, tak zwanym MIX – em oraz aparatami post – paidowymi, funkcjonującymi na bazie ustalonego z operatorem abonamentu. Nie ma możliwości jednoznacznego stwierdzenia przewagi którejkolwiek opcji nad pozostałymi. Wszystko zależy od tego, jakie wymagania ma klient. Trzeba jednak podkreślić, że badania przeprowadzone wśród konsumentów przez Urząd Komunikacji Elektronicznej, wskazały telefony na kartę, jako najtańszą alternatywę.

Opłacalność telefonów na kartę / fot. fotolia

Opłacalność telefonów na kartę / fot. fotolia

Koszty przeciętnego, miesięcznego korzystania z usług telefonii komórkowej w przypadku aparatów pre – paidowych są różnorodne, ponieważ zależą od indywidualnego zapotrzebowania oraz oferty operatora. Z badania „Analiza cen usług telefonii ruchomej w Polsce i krajach Unii Europejskiej” jasno wynika jednak, że wydatki osób, które są w posiadaniu telefonów na kartę, wahają się w granicach od około siedmiu do stu pięćdziesięciu złotych. Telefony pre – paidowe gwarantują elastyczność, klient może w dowolnym czasie zdecydować się na korzystanie z usług innej sieci komórkowej. Dodatkowo, jak szacują specjaliści, są one najbardziej wydajne w przypadku niewielkiego używania oferowanych usług. To właśnie fakt, że posiadacze komórek pre – paidowych mogą w każdej chwili zmienić front i wybrać usługi innej sieci komórkowej sprawia, że operatorzy, jak chociażby Play, starają się oferować im możliwie jak najbardziej korzystne warunki, zwłaszcza jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju pakiety. Naturalnie, wybór pomiędzy telefonem na kartę a telefonem posiadającym abonament powinien być podyktowany przede wszystkim własnymi potrzebami. Stwierdzenie, że aparaty pre – paidowe są tańsze nie jest wystarczające, by zadecydować o ich przewadze. Niższe koszty telefonów zasilanych za pomocą tak zwanych „kart” są spowodowane głównie tym, że ich użytkownicy mogą swobodnie zmieniać operatora, więc przygotowywane dla nich oferty są wyjątkowo korzystne. Dodatkowo, warto mieć na względzie fakt, że ten sposób użytkowania komórki okazuje się być najbardziej opłacalny w sytuacji, kiedy korzystanie z usług nie jest nazbyt intensywne.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ