Thursday, July 18, 2024
Home / Uroda  / Chirurgia plastyczna  / Operacja plastyczna piersi. Czy jesteś gotowa na wizytę u chirurga plastycznego?

Operacja plastyczna piersi. Czy jesteś gotowa na wizytę u chirurga plastycznego?

Chirurgia plastyczna zrobiła się dostępna. Coraz rzadziej kojarzy się ze zniekształconymi twarzami celebrytów. I dobrze!

operacja plastyczna piersi i wybór implantów

Wybór implantów / fot. Magdalena Ścisło

Kiedy zdecydować się na operację plastyczną?

Nie podam gotowej recepty na to, kiedy się operować. Z własnego doświadczenia jednak doradzam Pacjentkom i Pacjentom, aby decyzję o operacji podjęli wtedy, gdy po pierwsze czują, że jest to realny sposób na poprawę swojego wyglądu, mają możliwości na pokrycie kosztów leczenia oraz rekonwalescencji oraz mogą sobie stworzyć sprzyjające okoliczności domowe i zawodowe do przeprowadzenia zabiegu

– radzi dr Joanna Jędrys

 

Joanna Jędrys

Joanna Jędrys / fot. Barbara Bogacka

Operacja plastyczna piersi, a rekonwalescencja

Okres rekonwalescencji po większości operacji plastycznych trwa przynajmniej 2-3 tygodnie (zależy od rozległości i miejsca operowanego), ale zwykle na znacznie dłużej trzeba zrezygnować np. ze sportów, korzystaniu z basenu i konieczna jest przynajmniej trzymiesięczna ochrona przed promieniowaniem słonecznym.

Operacja plastyczna: zdjęcia, opinie… Czym się kierować?

W wielu środowiskach zabiegi plastyczne owiane są tajemnicą, trudno więc znaleźć znajomą osobę, która otwarcie chciałaby nam opowiedzieć o swojej operacji.
Rozważając zabieg plastyczny warto wcześniej poszukać ciekawych źródeł w internecie. Niestety wiele wypowiedzi na forach lub blogach okazuje się celowymi działaniami marketingowymi. Najlepiej spróbować skontaktować się bezpośrednio z osobą piszącą opinie lub porady i zweryfikować, czy są wiarygodne. Wiele osób określa swój cel na podstawie oglądanych w internecie dostępnych zdjęć „przed i po”/ Zdjęcia często w trakcie rozmowy z chirurgiem plastycznym pomagają sprecyzować, o czym marzymy.

dr Jędrys Chirurgia Plastyczna / fot. Magdalena Ścisło

Operacja plastyczna piersi – efekty

Bądźmy jednak racjonalni w ocenie efektów prezentowanych w mediach społecznościowych i na forach. Każda operacja plastyczna da nieco inny efekt końcowy u różnych osób, bo wyjściowo pacjenci byli odmienni. Inny wizualny efekt powiększenia implantami np. o objętości 300 ml uzyskamy u drobnej, niskiej kobiety, a zupełnie inny u wysokiej, postawnej dziewczyny. Inaczej też będą wyglądać piersi u młodej kobiety, a inaczej u osoby która ma wiotką, rozciągniętą skórę i rozstępy.

Wiarygodne źródła informacji

Wybierając się na wizytę do chirurga warto sprawdzić, czy jest to specjalista chirurgii plastycznej. Takie informacje znajdziecie na oficjalnej stronie Towarzystwa Chirurgii Plastycznej. Koniecznie trzeba zapytać, jakie ma doświadczenie w konkretnych zabiegach. Większość plastyków specjalizuje się w wąskich obszarach. Przed samą wizytą polecam zapisać wszystkie nurtujące pytania, wątpliwości. W trakcie konsultacji, po zbadaniu pacjentki/pacjenta jest czas na spokojną rozmowę, w trakcie której można wyjaśnić wszystkie korzyści, ale też możliwe powikłania związane z operacją.

Moje pacjentki bardzo chętnie oglądają zdjęcia innych operowanych przeze mnie osób. To chirurgiczne „portfolio” zawiera zdjęcia pacjentów, którzy wyrazili na to pisemną zgodę. Na zdjęciach zasłoniete są ich twarze oraz wszelkie charakterystyczne cechy (np.tatuaże, blizny), aby zapewnić pacjentom anonimowość.

– mówi dr Jędrys.

Wybór chirurga i co dalej?

W trakcie konsultacji, która trwa około 40 minut pacjentka jest badana, lekarz zbiera szczegółowy wywiad dotyczący przebytych lub aktualnie leczonych chorób, alergii. Wszystkie te informacje mają ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa operacji. Zatajanie chorób może stanowić poważne zagrożenie życia w trakcie znieczulenia i w okresie pooperacyjnym.

Podczas rozmowy objaśniam, na czym polega zabieg, ile trawa i jak przebiega hospitalizacja oraz późniejszy okres w trakcie gojenia się ran

– mówi dr Joanna Jędrys.

Tuż przed operacją piersi

Przed podjęciem decyzji o wyborze terminu operacji zalecane jest ustabilizowanie masy ciała i zaprzestanie palenia tytoniu. Stabilna masa ciała pozwala na utrzymanie efektów estetycznych zabiegu. W przypadku, gdy pacjentka ma efekt jo-jo, skóra się rozciąga, wiotczeje i na nowo opada. Dlaczego przynajmniej miesiąc przed operacją koniecznie trzeba rzucić palenie? U palaczy gojenie ran jest niestety upośledzone. Tytoń wiąże się z dużym ryzykiem poważnych powikłań pooperacyjnych.

Zmiana zdania

A co wtedy, gdy pacjentka nie kwalifikuje się do zabiegu, lub gdy z jakiegoś powodu musi odłożyć termin operacji?

Lekarka odpowiada:

W tej sytuacji często proponuję szeroką gamę zabiegów estetycznych.

Czy robienie mezoterapii, ujędrnienie skóry ma sens np. przed liftingiem twarzy? Czy warto wykonać serię zabiegów poprawiających kondycję skóry dekoltu lub brzucha przed podniesieniem piersi lub abdominoplastyką? Jak najbardziej! Skóra dobrze przygotowana przed operacją, elastyczna lepiej się „układa” po zabiegu i poprawia to ogólny efekt estetyczny. Po operacji również warto dbać o skórę w codziennej pielęgnacji, wykonywać aparaturowe zabiegi np. laserowe leczenie rozstępów, szeroką gamę zabiegów poprawiających krążenie limfy i redukujących obrzęk, czy mezoterapię igłową ze stymulatorami tkankowymi.

dr Jędrys Chirurgia Plastyczna / fot. Magdalena Ścisło

Jeśli czujesz się nieco oszołomiona ilością dostępnych metod poprawy wyglądu, chciałabyś spowolnić efekty upływającego czasu, ale nadal wyglądać naturalnie – serdecznie zapraszam na konsultację z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej do mojego gabinetu przy ul.Zabłocie 35/68 w Krakowie.

 

Przeczytaj koniecznie:
Kobieta Krakowa: Joanna Jędrys

O ekspertce: dr n. med. Joanna Jędrys

Joanna Jędrys / fot. Barbara Bogacka

specjalistka chirurgii plastycznej
specjalistka chirurgii ogólnej

Gabinet chirurgii plastycznej dr Joanny Jędrys to nowoczesne, kameralne miejsce na mapie krakowskiego Podgórza. W mojej ofercie znajdziesz szeroką gamę zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej i laseroterapii. Chirurgią zajmuję się od 20 lat, a medycyną estetyczną około 15 lat. Swoje bogate doświadczenie zawodowe ciągle rozwijam uczestnicząc w specjalistycznych szkoleniach i konferencjach. Dbam o miłą atmosferę i chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące Państwa pytania dotyczące zabiegów przeciwstarzeniowych, pozwalających zachować zdrowy i naturalny wygląd oraz ustalę indywidualny plan leczenia.
Chętnie pomogę przy rozwiązywaniu poważniejszych problemów zdrowotnych i w przystępny sposób przedstawię możliwości chirurgicznej korekty mankamentów urody. Specjalizuję się głównie w chirurgii estetycznej twarzy, piersi i powłok brzucha. Wycinam chirurgicznie nowotwory skóry, a laserem usuwam łagodne zmiany, przebarwienia i poszerzone naczynka.

Adres gabinetu
dr Jędrys Chirurgia Plastyczna
ul.Zabłocie 35/68, klatka B
30-701 Kraków

telefon +48 511-729-279
mail kontakt@dbajopiersi.pl

www.chirurgplastyczny-krakow.pl

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ