Sunday, July 14, 2024
Home / Kultura  / Opera Krakowska dla najmłodszych

Opera Krakowska dla najmłodszych

Szukasz pomysłu na Dzień Dziecka? Opera Krakowska przedłuża święto dzieci!

Balet to my! / fot. B. Fijał

Najmłodsi widzowie Opery Krakowskiej będą mogli świętować Dzień Dziecka znacznie dłużej niż tylko jeden dzień. Już 31 maja 2016 r. (godz. 17.00) i 1 czerwca 2016 r. (godz. 18.00) na krakowskiej scenie wystąpią uczniowie Studia Baletowego, prezentując pokaz swojej całorocznej pracy w koncercie pt. „Balet to my!”. W koncercie będzie można zobaczyć dokonania wszystkich – zarówno przedszkolnych jak i starszych klas Studia. Pierwsza część poświęcona będzie tańcowi klasycznemu, druga zaprezentuje układy tańca współczesnego i historycznego, w trzeciej natomiast zatytułowanej „Zatańczyć Kilara” zobaczymy impresje taneczne inspirowane muzyką wybitnego kompozytora muzyki klasycznej i filmowej

Balet to my! / fot. Archiwum Opery Krakowksiej

Balet to my! / fot. Archiwum Opery Krakowksiej

W dniu 1 czerwca na scenie przy Lubicz 48 odbędzie się spektakl „Muzyka i magia” (godz. 11.00) w reżyserii Wojciecha Graniczewskiego, z muzyką Andrzeja Zaryckiego. Przedstawienie za sprawą niezwykłego Czarodzieja – Muzomagiusa, dosłownie oczaruje wszystkich niezwykłością zdarzeń. Bo jak mówi jedna z piosenek spektaklu – „Jest wiele teatrów na świecie bardziej i mniej poważnych, lecz najwspanialszym dla dzieci jest teatr wyobraźni!”. „Muzyka i Magia” to spektakl rodzinny, z którego każde pokolenie wyniesie coś dla siebie.

„Muzyka i Magia” / fot. Ryszard Kornecki

„Muzyka i Magia” / fot. Ryszard Kornecki

Z okazji Dnia Dziecka Opera Krakowska zaprasza także na galę „Poranki dla dzieci” (5 czerwca). Będzie to ostatnie w tym sezonie artystycznym spotkanie w ramach cyklu edukacyjnego „Spotkania w operze. PORANKI”. Najmłodsi melomani będą mogli zagrać na specjalnych instrumentach, zaśpiewać razem z artystami Chóru Opery Krakowskiej i spotkać się z tancerzami Baletu. Ten operowy poranek zapowiada się jako prawdziwe kompendium wiedzy o teatrze muzycznym. W programie znajdą się także m.in. warsztaty plastyczno-ekologiczne oraz animacje muzyczno-ruchowe. Podczas spotkania wręczone zostaną dyplomy dla uczestników „Poranków”. Gala rozpocznie się o godz. 10.00 na Sali Kameralnej, jednak już od godz. 9.00 będzie można wziąć udział w zabawach i animacjach.

Każdy kotek może zostać baletnicą 😉 / fot. B. Fijał

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ