Thursday, May 23, 2024
Home / Kultura  / Open’er Festiwal

Open’er Festiwal

Mocne rozpoczęcie wakacji! Na lotnisku Kosakowo w Gdyni rusza właśnie jeden z największych festiwali w Polsce - Open'er Festiwal!

Opener 2010, fot. Tomasz Kamiński/Alter Art.

Opener 2010, fot. Tomasz Kamiński/Alter Art.

Opener 2010, fot. Tomasz Kamiński/Alter Art.

Opener 2010, fot. Tomasz Kamiński/Alter Art.

Już dzisiaj w Gdyni początek kolejnej edycji jednego z największych festiwali w Polsce – Open’er Festiwal. Czeka nas mocne rozpoczęcie wakacji – na lotnisku Kosakowo wystąpi prawie 120 wykonawców!

Gdynia, 30 czerwca – 3 lipca
Wystąpią m.in. Prince, The Strokes, The Wombats, Kate Nash, Pulp, Coldplay, Big Boy, British Sea Power, James Blake, Crystal Fighters, Hurts, Pogodno, Showman.
To jeden z największych festiwali w Polsce, który stał się obowiązkowym punktem wakacyjnego programu. Ma siedem scen, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Impreza jest bardzo dobrze przygotowana pod względem infrastruktury. Jeśli do tego dodamy bliskość morza oraz fakt, że festiwal odbywa się w pierwszych dniach wakacji, mamy naprawdę mocne rozpoczęcie sezonu festiwalowego 2011. Niestety, Open’er jest imprezą dosyć drogą. Nie chodzi tylko o ceny biletów (tym trudno się dziwić, bo na festiwalu wystąpi prawie 120 wykonawców), ale o koszty pobytu na terenie festiwalowym. Nie zapominajmy jednak o randze tego wydarzenia w skali kraju, a nawet Europy – tylko na dwa wydarzenia w Polsce przybywa tak duża liczba uczestników z zagranicy i tak wielu artystów. Bilet 1-dniowy kosztuje 165 zł, karnet na 4 dni + pole namiotowe + karnet SKM – 426 zł.
Festiwal odbywa się o 20 min. drogi od stacji Gdynia Główna, na lotnisku Kosakowo. Podróżując koleją, należy wysiąść na stacji Gdynia Główna, skąd na teren festiwalu kursują specjalne autobusy.
www.opener.pl

Szczepan Maślanka

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ